Eski Facebook COO’su Sheryl Sandberg Meta yönetim kurulundan istifa edecek

Sheryl Sandberg, Mayıs ayında Facebook’un ana şirketi Meta’nın yönetim kurulundan ayrılacak. 54 yaşındaki kişi, haberi Facebook sayfasında “Meta işi güçlü ve gelecek için iyi bir konumda, dolayısıyla bu, uzaklaşmak için doğru zaman gibi geliyor” şeklinde açıklayan bir gönderiyle duyurdu. Sandberg, 14 yılı aşkın süredir yürüttüğü şirketin COO’su görevinden 2022 yılında istifa etti. Mark Zuckerberg onu […]

Eski Facebook COO’su Sheryl Sandberg Meta yönetim kurulundan istifa edecek

Sheryl Sandberg, Mayıs ayında Facebook’un ana şirketi Meta’nın yönetim kurulundan ayrılacak. 54 yaşındaki kişi, haberi Facebook sayfasında “Meta işi güçlü ve gelecek için iyi bir konumda, dolayısıyla bu, uzaklaşmak için doğru zaman gibi geliyor” şeklinde açıklayan bir gönderiyle duyurdu.

Sandberg, 14 yılı aşkın süredir yürüttüğü şirketin COO’su görevinden 2022 yılında istifa etti. Mark Zuckerberg onu Mart 2008’de Facebook olarak bilinen girişime katılması için işe aldığında henüz kârlı değildi. Onun rehberliğinde şirket, kendisini modern bir monolite dönüştüren reklam modellerini benimsedi.

Sandberg yönetim kurulundan ayrılıyor olabilir ama Meta ile tüm bağlarını kesmiyor. Halen şirkette danışman olarak görev yapacak ve gönderisinde “Meta ekiplerine yardım etmek için her zaman orada olacak” diye yazdı.

Ayrıca Zuckerberg’e teşekkürlerini iletti ve şöyle yazdı: “Bana inandığı, ortaklığı ve dostluğu için Mark’a her zaman minnettar olacağım; o gerçekten nesilde bir kez görülen vizyon sahibi bir lider ve aynı derecede muhteşem bir arkadaştır.” İyi günde de kötü günde de yanınızdayız.” Sandberg kredi verdi Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan kocasının 2015’teki ani ölümüyle başa çıkmasının ayrılmaz bir parçası olarak.

Zuckerberg bir yorumda şu yanıtı verdi: “Yıllar boyunca bana ve Meta’ya olan sarsılmaz bağlılığınız için minnettarım. Birlikte bu sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum!”

Sandberg, Facebook’a katılmadan önce Google’da Başkan Yardımcısıydı ve Bill Clinton döneminde ABD Hazine Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. 2013’ün en çok satan kitabı, “Yalın: Kadınlar, Çalışma ve Liderlik İradesi” Çalışan bir nesil kadına ilham kaynağı oldu ve bekar ebeveynlerin ve beyaz olmayan kadınların gerçeklerini dışlayan içi boş mesajlarından dolayı eleştirildi. Sandberg, kurumsal Amerika’daki en görünür, başarılı kadınlardan biri ve tarihsel olarak erkeklerin hakim olduğu bir sektörde öncü olmaya devam ediyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow