ESPN Kesintisinden Nasıl Kurtulunur?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. ESPN’de oyun akışını seviyorsanız, muhtemelen hizmetin bölgenizdeki belirli oyunları engellemesinden bıktınız. Yine de engellenen oyunları kablolu TV’de herhangi bir kesinti olmadan izleyebilirsiniz. Ama dürüst olalım. Birçok kişi ipi kesiyor ve şimdi içerik akışını tercih ediyor. Dolayısıyla, akış rotasını seçtiyseniz, en […]

ESPN Kesintisinden Nasıl Kurtulunur?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

ESPN’de oyun akışını seviyorsanız, muhtemelen hizmetin bölgenizdeki belirli oyunları engellemesinden bıktınız. Yine de engellenen oyunları kablolu TV’de herhangi bir kesinti olmadan izleyebilirsiniz. Ama dürüst olalım. Birçok kişi ipi kesiyor ve şimdi içerik akışını tercih ediyor. Dolayısıyla, akış rotasını seçtiyseniz, en sevdiğiniz oyunların ve canlı etkinliklerin keyfini hiçbir kısıtlama olmaksızın çıkarmayı hak ediyorsunuz.

Bu makale, bulunduğunuz yerden bağımsız olarak en sevdiğiniz oyunların keyfini çıkarabilmeniz için bir ESPN kesintisinden nasıl kurtulacağınızı gösterecek. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

ESPN Kesintisinden Nasıl Kurtulunur?

ESPN, oyun yayınlamak için popüler bir TV hizmetidir ve yalnızca ABD’de 80 milyondan fazla abonesi olduğu tahmin edilmektedir. Ayrıca 2 milyondan fazla aboneye sahip bir çevrimiçi akış sürümüne sahiptir. Televizyonda yayınlanan sürüm kısıtlama olmaksızın çalışırken, akış sürümü aynı düzeyde rahatlıktan yararlanamıyor çünkü bazı oyunlar kullanıcının bölgesine göre engelleniyor.

Örneğin, bir oyunun yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanması gerekiyorsa, ESPN o ülke dışındaki kullanıcıları engelleyecektir. ESPN, konumunuzu bilmek için tarayıcı çerezlerinizi, internet servis sağlayıcınız (İSS) tarafından sağlanan ayrıntıları ve en önemlisi web sitesine erişmek için kullandığınız cihazın IP adresini kullanır. Bu nedenle, IP adresinizi gizlemenin bir yolunu bulursanız, oyuna engellenmeden erişme şansınız yüksektir.

Bir VPN, IP Adresinizi Gizlemek İçin Neden Mükemmel Bir Çözümdür?

IP adresinizi gizlemenin harika bir yolu, Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaktır. Bir VPN uygulaması kullandığınızda ve belirli bir sunucuya geçiş yaptığınızda, VPN sağlayıcısı size söz konusu fiziksel sunucunun IP adresini atar. Sunucuların belirli bir ülkede bulunan fiziksel bilgisayarlar olduğunu unutmayın. Bu nedenle, sunucu Amerika Birleşik Devletleri’ndeyse, size ABD merkezli yerel bir IP adresi atanır.

İnternete bağlandığınızda, trafiğiniz kendi IP adresiniz yerine seçtiğiniz VPN sunucusunun IP adresine yönlendirilecektir. Bu nedenle, web sitelerine ve uygulamalara bir VPN aracılığıyla bağlanırsanız, görüntülenecek IP adresi sizinki yerine VPN sunucusununki olacaktır. Buna IP maskeleme de denir.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

Bu nedenle, bir ESPN kesintisinden kurtulmanın mükemmel bir yolu bir VPN kullanmaktır. Ancak yine de, tüm VPN’ler bir ESPN kesintisinden kurtulmanıza yardımcı olmaz. Bazıları – özellikle ücretsiz olanlar – ilginçtir ve gerçek IP adresinizi maskelemek yerine ESPN sunucularına gönderir.

Neyse ki, piyasada birkaç mükemmel seçenek var ve en önemli tavsiyemiz ExpressVPN. 94 ülkeye dağıtılmış 3.000’den fazla sunucudan oluşan bir ağa sahiptir, bu nedenle dünyanın en azından çoğu yerinde güvenli bir bağlantı garanti edilir. Bunun dışında IP maskeleme adı verilen bir özelliği var ve adından da anlaşılacağı gibi gerçek IP adresinizi gizleyebilirsiniz, bu da ESPN’nin tam konumunuzu bilmesini imkansız hale getirir.

yapan ek özellikler ExpressVPN coğrafi kısıtlamalı ESPN oyunlarının engellemesini kaldırmak için en iyi seçenek şunları içerir:

  • Yönlendiriciler, macOS, Windows, Linux, Android ve iOS dahil olmak üzere birden fazla cihazı destekler.
  • Herhangi bir limit olmaksızın istediğiniz sıklıkta farklı sunuculara geçiş yapabilirsiniz.
  • AES-256 algoritmasına dayalı güvenli veri şifreleme, böylece verileriniz korunur ve ESPN sunucularına, internet servis sağlayıcılarına ve bilgisayar korsanlarına sızdırılmaz.
  • Şüpheli uygulamaları ve web sitelerini, özellikle de çevrimiçi davranışınızı ve konum verilerinizi izlemeye çalışanları engelleyebilirsiniz.
  • Bağlantılarınızı daha hızlı ve daha güvenli hale getiren kendi DNS sunucularına sahiptirler.

PC’de ExpressVPN Kullanarak ESPN Kesintisinden Nasıl Kurtulunur?

Başlamak için şuraya gitmeniz gerekir: ExpressVPN web sitesi, bir hesap oluşturun ve bir abonelik satın alın. Aktif bir aboneliğiniz olduğunda, kontrol panelinizdeki aktivasyon kodunu not edin, çünkü onu VPN uygulamasına erişimi aktive etmek için kullanacaksınız. Aktivasyon kodunuz varsa, ExpressVPN kullanılarak ESPN tarafından engellenen içeriğe erişmek için bu adımları izleyin.

  1. ExpressVPN’i bilgisayarınıza indirip yükleyin.
  2. Uygulamayı açın ve ekrandaki talimatları izleyin. Ayrıca, istenirse kontrol panelinize aktivasyon kodunu girin.
  3. VPN sunucusuna bağlanmak için anahtar simgesine basın.
  4. Oyunun bulunduğu bölgede bulunan bir sunucu seçin.
  5. ESPN web sitesine gidin ve başlangıçta engellenen içeriğin keyfini çıkarın.

Yukarıdaki talimatları izlemenize rağmen istediğiniz oyuna hala erişemiyorsanız, VPN’i açmanız ve başka bir sunucuya geçmeniz yeterlidir.

Bir ESPN kesintisinden kurtulmanıza yardımcı olabilecek diğer mükemmel VPN hizmetleri şunları içerir:

Android ve iOS’ta ESPN Karartmasını Nasıl Aşabilirsiniz?

ESPN’nin mobil sürümü, içeriğe erişmeden önce GPS’i açmanızı gerektirir. Şu anda, GPS koordinatlarınızı yanıltmanın geçerli bir yöntemi yoktur. Bir VPN, gerçek IP adresinizi gizleyebilir, ancak ESPN sunucuları, telefonunuzun konum hizmetlerinden koordinatları aldıkları için konumunuzu yine de bilecektir.

SSS

Bir ESPN+ içerik karartmasını nasıl atlatırım?

Bir ESPN+ kesintisinden kurtulma süreci, ESPN’ninkine benzer. ExpressVPN’e bağlanın, tarayıcınızı açın ve ESPN+ web sayfasına gidin.

Bir ESPN kesintisini aşmak için ücretsiz bir VPN kullanabilir miyim?

Evet, ESPN’nin kararttığı içeriğe erişmek için ücretsiz bir VPN kullanabilirsiniz. Ancak bunun en iyi seçenek olmayabilmesinin birkaç nedeni var.

1. Çoğu ücretsiz VPN, ESPN sunucularının VPN kullandığınızı algılamasını önleyecek gerekli teknolojiye sahip değildir. Böylece bir VPN kullandığınızı kolayca görebilirler ve sizi sunucularına kilitleyebilirler.

2. Ücretsiz VPN’lerin çoğu daha düşük bant genişliği trafiğine sahiptir. Sonuç, düşük akış kalitesi ve çok sayıda gecikme ve arabelleğe almadır.

3. Çoğu VPN’in günlük bant genişliği sınırı vardır. Bu sınırı aştığınızda günün geri kalanında hizmete erişemezsiniz.

Ücretli VPN’lerin sınırlamaları yoktur, bu nedenle abonelik paraya değer.

VPN kullanmak ESPN akışımı yavaşlatır mı?

Bir VPN’in internet trafiğinizi kendi sunucularına ve ardından ESPN sunucularına yönlendirdiği doğrudur, bu nedenle teorik olarak bu, internet hızınızı yavaşlatmalıdır. Bununla birlikte, neredeyse tüm premium VPN’ler yüksek bağlantı hızları sunar, bu nedenle internet hızınızda herhangi bir etki hissetmezsiniz.

ESPN’nin kararttığı içeriğin engellemesini kaldırmak için bir VPN kullanmak yasal mı?

ESPN’nin kararttığı içeriğe erişmek için bir VPN kullanmak yasaldır. Bu durumda, hiç kimse engellenen içeriğe erişmek için bir VPN kullandığı için yargılanmadı. Ancak bu uygulama kullanım koşullarına aykırıdır. ESPN ve Kablo TV şirketleri, hala aktif bir abonelikleri olsa bile içeriklerine erişmek için VPN kullanan hesapları engelleme hakkına sahiptir.

En Sevdiğiniz Oyunların Hiçbir Kısıtlama Olmadan Keyfini Çıkarın

Gördüğünüz gibi, bir VPN aboneliğiniz olduğu sürece ESPN bağlantılarını aşmak sorun olmamalı. En iyi VPN’lerden birinden abonelik satın almanız, VPN sunucusuna bağlanmanız ve ESPN web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Artık herhangi bir coğrafi kısıtlamayla karşılaşmadan en sevdiğiniz oyunların keyfini çıkarabilirsiniz. Ne yazık ki, aynı işlem mobil cihazlarda çalışmıyor. ESPN mobil uygulaması, VPN’lerin genellikle maskeleyemediği GPS konumunuza erişim gerektirir.

Bir ESPN kesintisinden kurtulmanın başka yöntemlerini biliyor musunuz? Yukarıda gösterdiğimiz yöntemleri kullanmayı denediniz mi? Lütfen deneyiminizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.

Teknory