Facebook Messenger’da Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Messenger hesabınızın en önemli kısımlarından biri de profil resminizdir. Facebook sayfanızı ziyaret etmemiş olabilecek diğer kullanıcılar üzerinde bir izlenim bırakmak için ilk şansınızı temsil eder. Bu yüzden kaliteli bir görüntüye sahip olmak önemlidir. Vasat ve modası geçmiş resimler, hakkını vermedikleri için değiştirilmelidir, ancak bunu nasıl yapabilirsiniz? Bu girişte, Messenger profil resminizi değiştirme konusunda size adım […]

Facebook Messenger’da Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Messenger hesabınızın en önemli kısımlarından biri de profil resminizdir. Facebook sayfanızı ziyaret etmemiş olabilecek diğer kullanıcılar üzerinde bir izlenim bırakmak için ilk şansınızı temsil eder. Bu yüzden kaliteli bir görüntüye sahip olmak önemlidir. Vasat ve modası geçmiş resimler, hakkını vermedikleri için değiştirilmelidir, ancak bunu nasıl yapabilirsiniz?

Bu girişte, Messenger profil resminizi değiştirme konusunda size adım adım rehberlik edeceğiz. Bu bilgiyle, profilinizi taze tutabilecek ve düşük kaliteli resimlerin uygulama aracılığıyla etkileşim kurma şansınızı mahvetmesini önleyebileceksiniz.

Messenger Profil Resminizi Facebook Olmadan Değiştirebilir misiniz?

Bazı kullanıcılar, profil resimlerini Facebook uygulamasını kullanmak yerine doğrudan Messenger uygulaması aracılığıyla değiştirmeyi daha uygun bulabilir. Süreç şu şekilde işliyor:

 1. Messenger’ı başlatın.

 2. Oturum açmadıysanız, hesap kimlik bilgilerinizi girin.

 3. Ekranın sol üst kısmındaki profil resminize dokunun.

 4. üzerine dokunun Profil fotoğrafı sonraki ekranın üst kısmında

 5. Sunulan seçenekler arasından seçim yapın: “Fotoğraf çek” veya “Kütüphaneden seç.”

 6. Ya bir fotoğraf çekin ya da kitaplığınızdan bir fotoğraf seçin.

 7. Fotoğrafınızı uygun gördüğünüz şekilde düzenleyin ve seçin “Seçmek.”

 8. Yeni profil resminizi seçerek sonlandırın. “Profil resmini kaydet.”

Messenger profil resminiz şimdi güncellenmeli!

Facebook Uygulamasını Kullanarak Messenger Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Neyse ki (ya da sizin fikrinize göre ne yazık ki) Facebook ve Messenger, ayrı uygulamalar olmalarına rağmen ikisi arasında ortak bir profil resmi paylaşıyor. Profil resminizi Messenger uygulaması yerine Facebook uygulamasını kullanarak değiştirmek isterseniz şu adımları uygulamanız yeterlidir:

iPhone

 1. Ekranınızın alt kısmında üç yatay çizgi ile temsil edilen menü düğmesine basın.

 2. Adınıza ve profil resminize dokunun.

 3. Seç “Profil Resmi veya Videoyu Seçin” seçenek.

 4. Resminizi seçin veya yeni bir çerçeve ekleyin.

 5. basın “Kaydetmek” Değişikliklerden memnun kaldığınızda düğmesine basın. En yüksek kalite için resim en az 320 piksel yüksekliğinde ve 320 piksel genişliğinde olmalıdır.

Android

 1. Facebook uygulamanızı açın.

 2. Gitmek “Aklında ne var (isim)” kutusuna dokunun ve profilinize erişmek için profil resminize dokunun. Alternatif olarak, ekranınızın sağ tarafında üç yatay çubuk olarak görünen menü simgesine basabilir ve kimliğinizi seçebilirsiniz.

 3. Kimlik adınıza basın.

 4. Resimle ilgili çeşitli ayarlara erişmek için profil resminize dokunun.

 5. Resmi galerideki bir resimle değiştirmek için tuşuna basmanız gerekir. “Profil Resmini Seçin.”

 6. Galeriden bir fotoğraf seçin. Ayrıca bu menüde resmi ince ayar yapabilirsiniz. Seçenekleriniz arasında çerçeve ekleme, avatar profil resimleri oluşturma, profil videoları seçme ve tasarım ekleme yer alır.

 7. Resminizi seçtikten sonra düzenleyebileceksiniz. İşlem hem Android hem de iOS kullanıcıları için aynıdır.

 8. Yaptığınız değişikliklerden memnun kaldığınızda, “Tamamlamak.”

PC’de Messenger Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Android veya iPhone ekranınızın Messenger profil resminizi güncellemek için çok küçük olduğunu düşünüyorsanız PC’nizi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için tarayıcınızı kullanmanız gerekir:

 1. Tarayıcınızı başlatın ve Facebook’un web sitesine gidin.

 2. Oturum açma kimlik bilgilerinizi girin.

 3. Üst çubuğa gidin ve profil adınıza basın. Artık profil sayfanıza erişeceksiniz.

 4. Ortaya çıkarmak için farenizle profil resminizin üzerine gelin “Profil Resmini Güncelle” seçenek. Tıklayın ve birkaç ayar içeren bir pencere göreceksiniz.

 5. Seçme “Fotoğraf yükle” PC’nizde depolanan bir resmi kullanmak istiyorsanız. Diğer seçeneğiniz aşağı kaydırıp Facebook’a önceden yüklediğiniz bir görseli seçmek.

 6. Tercih ettiğiniz resmi bulduktan sonra tıklayın.

 7. Görüntüyü ayarlamak için sürüklemeye başlayın. Bu şekilde, küçük resim konumunu tercihlerinize göre değiştirebileceksiniz. Ayrıca, görüntüyü kırpabilir, efektler ekleyebilir, düzenleyebilir ve geçici bir Facebook profil resmi yapabilirsiniz.

 8. Tüm özelleştirmelerinizi yaptıktan sonra, “Kaydetmek” bu pencerenin sağ alt kısmında

Profil resminiz şimdi Facebook ve Messenger’a yüklenmelidir.

Ek SSS

Resmimi Yayınlamadan Önce Nasıl Düzenlerim?

Fotoğrafı Facebook ve Messenger’da paylaşmadan önce düzenlemeyi düşünebilirsiniz. Bu seçenek, resimlerinizi en iyi ışıkta sergilemenizi sağlayarak daha fazla sosyal etkileşim şansını artırır. Facebook ve Messenger’a yüklemeden önce profil resminizi nasıl düzenleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Haber Kaynağının üst kısmına gidin ve Fotoğraf/Video simgesine tıklayın. “Aklından Ne Geçiyor, (İsim)” sorusunun altında olmalı.

 2. Paylaşmak istediğiniz resmi seçin. Resmin üzerine gelin ve simgesine dokunun. “Düzenlemek” sembol. Birden fazla fotoğraf seçtiyseniz, tıklayın. “Tümünü Düzenle”

 3. Ekranın sol bölümünde düzenleme seçeneklerinizi seçin. Liste, altyazı eklemeyi, arkadaşları etiketlemeyi, görüntüyü döndürmeyi, görüntüyü kırpmayı ve alternatif metin eklemeyi içerir.

 4. Ayarlamalarınızı yaptıktan sonra tuşuna basın. “Kaydetmek” düğme.

 5. Solu gösteren oka dokunun ve hedef kitlenizi seçin.

 6. Seçme “Postalamak,” ve profil resminiz güncellenmelidir.

 7. Yeni profil resminizi kontrol etmek için Messenger’ı başlatın.

Messenger Profil Resmim Neden Güncellenmiyor?

Bellek ve önbellek sorunlarından ağ bağlantısına kadar profil resminizin güncellenmemesinin çeşitli nedenleri olabilir. Teşhis edilmesi zor olabilir, ancak aşağıdaki çözümleri denemek genellikle güncellenmeyen profil resimleriyle ilgili birçok sorunu gidermeye yardımcı olur:

Önbelleğinizi Temizleyin

Messenger uygulamasıyla ilişkili önbelleği temizlemek bazen bir profil resminin güncellenmemesi sorununu çözebilir. Bu adımları takip et:

 1. Ana ekranınıza gidin ve şuraya gidin: “Ayarlar” bölüm.

 2. Aşağı kaydırın ve simgesine dokunun. “Uygulamalar” pencere.

 3. Messenger uygulamasını bulun ve ona basın.

 4. Seç “Depolamak” seçenek.

 5. Musluk “Önbelleği Temizle” Ve “Net veriler.”

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Bu klişe bir çözüm olabilir, ancak uygulamalarınızla ilgili birçok sorunu çözmede uzun bir yol kat ediyor. Telefonunuzu yeniden başlatmak işinizi görebilir.

Ağ Bağlantılarınızı Kontrol Edin

Bazen ağ bağlantınız veya ağ bağlantınızın olmaması profil resminizin Messenger’da güncellenmesini engelleyebilir. Wi-fi veya hücresel veriye bağlı olup olmadığınızı kontrol etmek, bu sorunu gidermek için iyi bir yöntemdir.

Messenger’da Farklı Profil Resimleriniz Olabilir mi?

Ne yazık ki, Messenger’ınızda Facebook’takinden farklı bir profil resminiz olamaz. İkisi de aynı olacak. Bunun başlıca nedeni Facebook’un Messenger ile bağlantılı olması ve uygulamaların ortak bir veri tabanına sahip olmasıdır.

Bununla birlikte, diğer uygulamalar, Facebook’a ait olsalar bile, ayrı bir profil resmi kullanmanıza izin verir. WhatsApp en bilinen örnektir. Platform, farklı bir profil resmi yüklemenizi sağlayan kendi veritabanına sahiptir.

Messenger Oyununuzu Hızlandırın

Profil resimleri olan diğer tüm uygulamalar gibi, Messenger da sizi tek bir resimle sınırlamaz. Profilinizi geliştirmek ve diğer insanların en iyi yönünüzü görmesini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Tek sorun, bunu doğrudan uygulamadan yapamamanızdır – Facebook hesabınızı kullanmanız gerekecek. Neyse ki, süreç parkta bir yürüyüş.

Messenger profil resminizi ne sıklıkla değiştirirsiniz? Uygulamanın hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory