Fantastik Canavarlar serisi neden ölmüş olabilir?

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-17T10:27:35 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-17T10:27:44 Harry Potter yan ürünü/prequel Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Warner Bros. stüdyosunun bir devam filmi için herhangi bir planı olmadığı için sona ermiş gibi görünüyor. Harry Potter imtiyazı, Warner Bros. için büyük bir nakit ineğiydi, gişede milyarlarca ve hatta ticarette daha da fazlasını kazandı. Bu nedenle, stüdyonun […]

Fantastik Canavarlar serisi neden ölmüş olabilir?

Yayınlanan: 2022-11-17T10:27:35

Güncellenmiş: 2022-11-17T10:27:44

Harry Potter yan ürünü/prequel Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Warner Bros. stüdyosunun bir devam filmi için herhangi bir planı olmadığı için sona ermiş gibi görünüyor.

Harry Potter imtiyazı, Warner Bros. için büyük bir nakit ineğiydi, gişede milyarlarca ve hatta ticarette daha da fazlasını kazandı.

Bu nedenle, stüdyonun başka bir JK Rowling kitabını – Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar – bir film serisine dönüştürmesi şaşırtıcı değil.

Şimdiye kadar üç Fantastik Canavar filmi yayınlandı, ancak çeşitli faktörler nedeniyle seri, başlangıçta planlanan beş filmi çekmeden çok önce bitmiş ve tozunu almış olabilir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Fantastic Bests serisinin mevcut durumu nedir?

Dördüncü bir filmle ilgili olarak, Çeşitli durumlar “Hala senaryo yok.” Warner Bros. yöneticileri, görünüşe göre herhangi bir karar vermeden önce üçüncü filmin hayranlar tarafından nasıl karşılanacağını görmek için bekliyorlardı.

O zamandan beri, filmin Albus Dumbledore ve Gellert Grindewald arasındaki savaş hakkında henüz sonuçlanmamış kapsayıcı bir hikaye anlatmasına rağmen, bir devam filminden söz edilmedi.

Yakın tarihli bir kazanç görüşmesinde, Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, gelecekte Büyücülük Dünyası serisindeki başka bir hikayede Rowling ile “bir şeyler” yapma potansiyelinden bahsetti – ancak Fantastik Canavarlar filmlerine atıfta bulunmadı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Franchise neden ölmüş olabilir?

Franchise’ın ölmesinin en bariz nedeni paradır. İlk film 2016’da gösterime girdi ve küresel gişede 800 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Devam filmi – The Crimes of Grindewald – 2018’de yaklaşık %20’lik bir düşüşle 655 milyon $’a çıktı.

Üçüncü film The Secrets of Dumbledore 2022’de gösterime girdi ve 405 milyon dolar hasılat elde etti. Dünya hala küresel kapanmadan çıkarken hafifletici koşullar vardı. Ancak yaklaşık 200 milyon dolarlık bir bütçeyle – ardından gelen büyük pazarlama kampanyasıyla birleştiğinde – sadece sinemada başarılı olan ilk büyücülük filmi oldu.

Bu azalan getiriler, Fantastik Canavarların yeşil ışık yakamamasının en bariz nedenidir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ekran dışı tartışmalar

Franchise ile ilgili büyük isimlerle ilgili tartışmalar da yaşandı. Johnny Depp’in eski karısı Amber Heard ile olan çeşitli davaları, onun Grindewald olarak Mads Mikkelsen ile değiştirildiğini gördü.

Filmlerde Credence Barebone’u canlandıran Ezra Miller, hem bu filmlerde hem de yakında çıkacak olan Flash filminde Warner Bros.’un başını ağrıtan yetkililerle iyi belgelenmiş anlaşmazlıklar yaşadı.

Sonra JK Rowling’in trans kadınlar hakkında tartışmalı yorumları var ve bunların hepsi dördüncü Fantastik Canavarlar’ı yapmayı zorlaştırıyor.

Rusya ve Çin’in devasa pazarları giderek artan bir şekilde yabancı tarifeleri devre dışı bırakırken, Çeşitlilik “Bu, 200 milyon dolarlık bütçeli herhangi bir destek direğini her zamankinden daha riskli bir teklif haline getiriyor” diyor, bu, Fantastik Canavarlar filmleri için yolun sonu olabilir anlamına geliyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow