FCC, SpaceX’e 7.500 İkinci Nesil Starlink Uydusunu Fırlatma İmkanını Verdi

Güvenilir geniş banda erişimi olmayan bir ülke veya bölgede yaşıyorsanız veya bağlantıda kalması gereken sürekli bir gezginseniz, o zaman Starlink tam bir cankurtaran. Bununla birlikte, sistem mükemmel olmaktan uzaktır ve şu anda bazı büyük kusurları vardır. Başlangıç ​​olarak, kablolu internet kadar güvenilir ve hızlı değil. Starlink’in çok pahalı premium paketinin fiyatı aylık 500$’dır ve 500 […]

FCC, SpaceX’e 7.500 İkinci Nesil Starlink Uydusunu Fırlatma İmkanını Verdi

Güvenilir geniş banda erişimi olmayan bir ülke veya bölgede yaşıyorsanız veya bağlantıda kalması gereken sürekli bir gezginseniz, o zaman Starlink tam bir cankurtaran. Bununla birlikte, sistem mükemmel olmaktan uzaktır ve şu anda bazı büyük kusurları vardır. Başlangıç ​​olarak, kablolu internet kadar güvenilir ve hızlı değil. Starlink’in çok pahalı premium paketinin fiyatı aylık 500$’dır ve 500 Mbps ile sınırlıdır. Temel paketi çok daha ucuz, ancak maksimum 250 Mbps hıza sahip. Bu, çevirmeli bağlantıdan çok daha iyidir, ancak yine de bazı kablolu hizmetlerin sunduğu gigabit+ hızlarından daha yavaştır.

Birçok kişi sunulan sınırlı bant genişliği için rekabet ettiğinden, şehirler gibi yoğun nüfuslu alanlar da zorluklar sunar. Her kullanıcının kendi bölgesini kapsayan uydulara erişimi paylaşması gerekir, bu nedenle bir bölgede çok sayıda Starlink aboneliği varsa, hız büyük ölçüde düşer. Engeller ayrıca büyük sorunlara neden olabilir ve hizmeti önemli ölçüde yavaşlatabilir. Starlink çanak anteniniz ağaçlar tarafından kapatılmışsa veya gökyüzünde yoğun bir bulut örtüsü varsa sinyaliniz zarar görebilir.

Sonra nihayet genel kapsama alanı var. Starlink, dünya çapında çok iyi kapsama alanına sahiptir ve çoğu ülkede bir dereceye kadar hizmet vardır. Şu anda kapsanmayan ülkelerin çoğu, teknik nedenlerden ziyade siyasi nedenlerle hariç tutulmuştur. Rusya, Çin veya İran’da ikamet etmiyorsanız, muhtemelen Starlink alabilirsiniz. Bununla birlikte, ABD’nin çeşitli bölgeleri de dahil olmak üzere belirli bölgelerde yeterince kapsama alanı yoktur – bu nedenle Starlink’in sahip olduğu bekleme listeleri vardır.

Teknory