Final Fantasy 14 Dawntrail – şu ana kadar bildiğimiz her şey

Final Fantasy 14 Dawntrail İnanılmaz derecede popüler olan devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyununa (MMORPG) gelen bir sonraki genişleme paketidir. Temmuz 2023’teki resmi duyurusundan bu yana ayrıntılar, geliştirici Creative Business Unit 3’ten ve oyunun Las Vegas, Londra ve en son olarak Tokyo’da düzenlenen kişisel Hayran Festivali etkinliklerinden aktarıldı. Artık hakkında bildiğimiz çok şey var […]

Final Fantasy 14 Dawntrail İnanılmaz derecede popüler olan devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyununa (MMORPG) gelen bir sonraki genişleme paketidir. Temmuz 2023’teki resmi duyurusundan bu yana ayrıntılar, geliştirici Creative Business Unit 3’ten ve oyunun Las Vegas, Londra ve en son olarak Tokyo’da düzenlenen kişisel Hayran Festivali etkinliklerinden aktarıldı.

Artık hakkında bildiğimiz çok şey var Şafak Yolu, geçici yayın penceresinin yanı sıra yeni işleri (sınıfları), ana hikayesi ve baskın içeriği de dahil. Ancak ne bekleyebileceğimiz konusunda hala pek çok bilinmeyen var. Şafak Yolu Warriors of Light’ı yepyeni bir çağa taşıyor Final Fantezi 14 önceki genişlemeden sonra, Endwalker (2021), yapımı on yıldan fazla süren bir hikayeyi tamamladı. İşte şu ana kadar bildiğimiz her şey Final Fantasy 14 Dawntrail.

Final Fantasy 14 Dawntrail – takipte kalın

  • Nedir? Bir sonraki büyük genişleme Final Fantasy 14 Çevrimiçi
  • Ne zaman çıkıyor? Geçici bir ‘Yaz 2024’ yayın penceresi
  • Bunu neyle oynayabilirim? PS5, PS4, Xbox Serisi X|S, PC
  • Bunu kim yapıyor? Square Enix’in kurum içi Yaratıcı İş Birimi 3 geliştirme ekibi

Final Fantasy 14 Dawntrail fragmanı

için tam sinematik fragman Final Fantasy 14 Dawntrail Tokyo Hayran Festivali’nin Ocak 2024’teki açılış konuşmasının başında açıklandı. Bundan önce, ilk teaser fragmanı Temmuz 2023’te Las Vegas Hayran Festivali sırasında yayınlandı ve genişletilmiş bir fragman Ekim ayındaki Londra Hayran Festivali’nde gösterildi.

için tam sinematik fragman Şafak Yolu sadece altı dakika gibi kısa bir sürede başlıyor ve daha önce aldığımız alayların tam versiyonu. Fragmanın tamamı, oyuncuların daha önce sadece ‘Yeni Dünya’ olarak bildiği Tural kıtasında yer alan yeni merkez şehir Tuliyolllal’ı gösteriyor.

Fragmanın tamamı da gösteriliyor Dawntrail’in iki yeni iş. İlki, Viper, genişlemenin poster çalışmasıdır. Burada, Meteor’un (oyuncu karakterinin tanıtım amaçlı stand-in’i) tarafından ele alındığını görüyoruz. Ek olarak sinematik fragmanda popüler karakter Krile’nin genişlemede rolünü üstleneceği Pictomancer işi de tanıtıldı.

Son olarak, fragmanda ‘Yaz 2024’ yayın penceresi ortaya çıkıyor, bu da genişleme paketinin muhtemelen Haziran ve Eylül ayları arasında geleceği anlamına geliyor. Yönetmen ve yapımcı Naoki Yoshida, ekibin dahili olarak belirlenmiş bir tarihi olduğunu doğruladı, ancak ekibin bu son tarihe ulaşabileceğinden ve hayal kırıklığına uğrayan taraftarları hayal kırıklığına uğratmaktan kaçınabileceğinden emin olana kadar bunu açıklamak istemiyor. Endwalker’ın 2021’de iki haftalık gecikme.

Final Fantasy 14 Dawntrail işleri

Dawntrail fragmanında bir Engerek rolünde Işığın Savaşçısı

(Resim kredisi: Square Enix)

Oyuna iki yeni iş (oyunun sınıflar için terminolojisi) eklenecektir. Final Fantasy 14 Dawntrail Salıverme. İlk duyurulan yakın dövüş DPS (saniye başına hasar) sınıfı Viper oldu ve Ninja ile birlikte Scouting alt kategorisinde yer alacak.

Engerekler, tek bir ikiz bıçakta birleştirilebilen çift kılıçla savaşır. İşin şu anda tam olarak nasıl oynanacağını gerçekten bilmiyoruz, ancak teaser fragmanı, oyuncunun iki kılıç ayrı olarak savaşa girdiğini ve diğer işlerden beklediğimiz basit yakın dövüş kombinasyonlarıyla Morbol düşmanıyla çatışmaya girdiğini gösteriyor. Rol. Daha sonra kılıçlar birleşir ve oyuncu, beceri hızını artırıyor gibi görünen bir tür güçlendirilmiş duruma girmeye çalışır (bu, küresel bekleme süresinde silah becerileri arasındaki süreyi azaltır).

İkinci Şafak Yolu Genişlemeyle birlikte gelen iş Pictomancer’dır. Bu iş, Kara Büyücü, Kızıl Büyücü ve Sihirdar ile rolü paylaşan, menzilli bir DPS’tir. Ancak Pictomancer, büyüleri, destek güçlendirmelerini ve hatta Moogle gibi yaratıkları etkili bir şekilde boyamak için bir fırça ve palet kullanması bakımından farklılık gösterir. Tokyo Fan Fest’in açılış konuşmasında yönetmen ve yapımcı Naoki Yoshida, Pictomancer’ın tam bir destek sınıfı olmadığını ancak aynı zamanda güçlü Black Mage kadar hasar odaklı olmayacağını ima etti.

İş kimlikleri açıklanmış olsa da yeteneklerinin tam kapsamını hâlâ bilmiyoruz. Ancak eğer Dawntrail’in Pazarlama, önceki genişleme paketlerini takip ederse, şu andan itibaren piyasaya sürülmesine kadar geçen aylarda oyundaki her işin ve yeni yeteneklerinin tam bir video gösterimi olacak.

Ayrıca yepyeni bir ‘sınırlı’ işin geleceği de söylendi Şafak Yolu: Canavar Ustası. Blue Mage’in izinden giden Beastmaster, kendine özgü mekaniklere ve ayrı ilerlemeye sahip olmasıyla muhtemelen farklılaşacaktır. Beastmaster hakkında isminin ötesinde hiçbir şey bilmiyoruz ancak hayranlar, canavarları evcilleştirebileceklerini ve onlara kendilerininmiş gibi komuta edebileceklerini düşünüyor.

Final Fantasy 14 Dawntrail hikayesi ve yerleri

Final Fantasy 14 Dawntrail

(Resim kredisi: Square Enix)

Final Fantasy 14 Dawntrail Işığın Savaşçısı ve yoldaşlarını Tural kıtasına götürür. Daha önce Yeni Dünya olarak anılan ve gezegenin en batısında yer alan Tural, mevcut Eorzea, Othard ve Ilsabard kıtalarından farklı bir dünya gibi görünüyor.

Resmi hikaye ayrıntıları şu anda zayıf. Ancak kıtanın bir sonraki hükümdarını belirleyecek veraset töreninin çözümüne yardımcı olmak için Tural’a çağrıldığımızı biliyoruz. Ancak Square Enix’in veraset töreninin yoldaşlarımız arasında bölünme yaratacağını söylediği için çok daha fazlası tehlikede olacak gibi görünüyor. Bunun, görünüşe göre yarışmanın biraz ışık tutacağı söylenen efsanevi ‘Altın Şehir’ ile bir ilgisi olabilir.

Genişlemeye muhtemelen Eski Şarlayan limanından deniz yoluyla ulaşacağımız Tural’ın başkenti Tuliyollal’da başlayacağız. Endwalker’ın merkez şehir. Çevredeki alanlar arasında şehrin güneyindeki tropik bir bölge olan Kozama’uka ve Tural’ın merkezinde yer alan kurak bir bölge olan Shaaloani bulunmaktadır.

Tokyo’nun açılış konuşmasında ayrıca Çözüm Dokuz adlı hiper-fütüristik bir şehirden de bahsedildi. Adını bir Trance yeteneğiyle paylaşıyor Final Fantezi 9, bu siberpunk tarzı yerel ayar gerçekten de şimdiye kadar gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor Final Fantezi 14 şu ana kadar.

Yine, Çözüm Dokuz hakkında bilim kurgu estetiğinin ötesinde pek bir şey bilinmiyor. Ancak hayranlar, “tamamen farklı bir medeniyet tarafından inşa edilmiş yüksek cephelerden oluşan bir şehir” şeklindeki resmi tanımından yola çıkarak, Solution Nine’ın sanal bir alan olduğu teorisini ortaya atıyor. Belki de bir şeyleri, olayların sırasında ele aldığımız Son Günler tehdidinden dijital olarak korumak için yaratılmıştır. Endwalker.

Final Fantasy 14 Dawntrail baskınları ve içeriği

Erenville, Işığın Savaşçısı'na Yeni Dünya'ya kadar eşlik ediyor

(Resim kredisi: Square Enix)

Diğerlerinde olduğu gibi Final Fantezi 14 genleşme, Şafak Yolu oyuncuların başkalarıyla etkileşime geçmesi için zorlu baskın içeriği içerecek. Bu genişletmenin 24 oyunculu baskını şu şekilde biliniyor: Vana’diel’in yankıları ve kardeş MMORPG ile işbirliği içinde hareket ediyor Final Fantezi 11.

Tokyo Fan Fest’in açılış konuşması sırasında genişleme paketinin sekiz kişilik baskın serisinin şu şekilde olduğu ortaya çıktı: Arcadion. Yoshida, Arcadion’u önceki hikayelerden yola çıkmaksızın tamamen orijinal bir hikaye olarak tanımladı. Final Fantezi eski sekiz kişilik baskın içeriğiyle alışık olduğumuz oyunlar. The Arcadion hakkında bildiğimiz tek şey fütüristik estetiğidir; bu da hayranların yukarıda anlatıldığı gibi Solution Nine şehrine bağlı olduğuna inanmasına neden olmuştur.

Son olarak, Şafak Yolu Ultimate baskınlarını yarı-sık içerik olarak almaya devam edecekler. Tokyo açılış konuşması sırasında Yoshida ilkini doğruladı Şafak Yolu ‘Vadeli İşlemlerin Yeniden Yazılması’ olacak nihai baskın. Bu kullanır Gölge Getirenlerin Eden ilham kaynağı olarak baskın yapıyor. Sonuç olarak, bu son derece zor karşılaşmayı üstlenecek kadar cesur oyuncular, aynı dövüşte Shiva, Fatebreaker, Eden’s Promise ve The Oracle of Darkness gibi ikonik patronlarla kılıçları (veya kitapları) geçmeyi bekleyebilirler.

Raid dışı içeriklere gelince, oyuncuların genel olarak iyi besleneceği görülüyor Dawntrail’in yama döngüsü. Yepyeni bir yaşam tarzı içerik modu alacağız: Kozmik Keşif. Yoshida bunu uzak gezegenlerdeki medeniyetleri yeniden kurma çabası olarak tanımladı. Yine, muhtemelen Son Günler’deki galaktik yıkıma yanıt olarak. Yoshida ayrıca Eureka’nın açık uçlu savaş bölgelerine benzer yeni Saha Operasyonları içeriğini de doğruladı. Fırtına Kanı ve Bozjan Güney Cephesi Gölgegetirenler.

Diğer güncellemeler arasında yeni Variant ve Criterion zindanları, Deep Dungeon içeriğindeki güncellemeler, yeni Unreal denemeleri ve şu adreste listelenen daha fazlası yer alıyor: Dawntrail’in resmi açılış sayfası. Ayrıca CBU 3’ün her büyük yama için birer formül tuttuğunu varsayarak, önümüzdeki birkaç yıl içinde yama döngüsü devam ettikçe daha fazla zindan ve denemenin olağan şekilde eklenmesini beklemeliyiz.

Final Fantasy 14 Dawntrail haberleri

Büyük grafik güncellemesi geliyor
Lansmanı Şafak Yolu pek çok şeyi güncelleyen grafiksel bir revizyonu da beraberinde getirecek Final Fantasy 14 Çevrimiçi dokular ve aydınlatma. Yeni görünüm şu anda sahip olduğumuzdan önemli ölçüde farklı değil, ancak daha yansıtıcı yüzeyler ve karakterler ve nesneler üzerinde daha gerçekçi ayrıntılar dahil olmak üzere aydınlatmadaki iyileştirmeler özellikle oldukça dönüştürücü görünüyor.

Kadın Hrothgar
Şafak Yolu Hrothgar ırkının dişi versiyonunun nihayet oyuna eklendiğini göreceğiz. Hrothgar başlangıçta buraya getirildi Final Fantasy 14 Çevrimiçi içinde Gölgegetirenler genişleme, ancak yalnızca erkek bir karakter olarak. Artık kadın Hrothgar’ın eklenmesi oyunun ırk seçimini tamamlıyor. Tokyo açılış konuşması sırasında Yoshida, kadın Hrothgar’ın “sonuncu olacağını” belirtti, ancak oyuncu kitlesinden gelen talebe bağlı olacağı için bunu kesin olarak söyleyemeyeceğini küstahça ima etti.

Final Fantezi 14 Xbox Serisi konsollara geliyor
Yıllarca verilen sözlerden ve bekleyişten sonra, bu doğrulandı. Final Fantezi 14 nihayet Xbox Series X|S konsollarına geliyor. Açık beta Şubat ayı sonlarında gelecek (Square Enix 21 Şubat’ı belirledi ancak bunun değişebileceğini vurguladı) ve oyunun tam sürümü muhtemelen şubat ayına hazır olacak: Dawntrail’in serbest bırakmak.

Dawntrail çıkana kadar Final Fantasy 14’e ara mı vereceksiniz? Kılavuzumuza göz atmayı düşünün en iyi RPG’ler Hayranların en sevdiği türdeki en iyi öneriler için.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow