Bugünün Wordle Yanıtı #520 – 21 Kasım 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle cevabının çözümü aksiyomdur. Bir aksiyom, özünde doğru olan bir ifadedir. Örneğin geometride, bir aksiyom örneği, bir çizginin sonsuza kadar uzayabileceğidir – bunun doğru olduğunu kabul etmek için kanıta ihtiyacınız yoktur, sadece doğrudur. Bir aksiyom ayrıca daha fazla akıl yürütme veya argüman için öncül olarak hizmet eden herhangi bir ifadedir (aracılığıyla Merriam Webster). Sözcük, […]

Bugünün Wordle Yanıtı #520 – 21 Kasım 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle cevabının çözümü aksiyomdur. Bir aksiyom, özünde doğru olan bir ifadedir. Örneğin geometride, bir aksiyom örneği, bir çizginin sonsuza kadar uzayabileceğidir – bunun doğru olduğunu kabul etmek için kanıta ihtiyacınız yoktur, sadece doğrudur. Bir aksiyom ayrıca daha fazla akıl yürütme veya argüman için öncül olarak hizmet eden herhangi bir ifadedir (aracılığıyla Merriam Webster). Sözcük, Fransızca “axiome”, Latince “axioma” ve Yunanca “axioma” kelimesinden gelir ve kelimenin tam anlamıyla “değerli veya uygun olduğu düşünülen” anlamına gelir (via etimoloji).

WordleBot, ortalama bir oyuncunun bugünün yapbozunu çözmesinin beş deneme sürdüğünü söyledi ve kelimenin alışılmadık yapısı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı değil. Olası çözümleri 199’dan sadece ikiye indiren, neden ve folik kelimeleriyle tahmin etmeye başladığımız için dört denememiz gerekti. Üçüncü tahminimiz, amigo, iki taşı yeşile çevirdi ve cevabı görünür kıldı. Umarız bu makaleyi daha hızlı bitirmek için yeterince erken bulursunuz ve daha fazla bulmaca eylemiyle ilgileniyorsanız, eğlenceyi uzatmak için Wordle gibi daha fazla oyun burada.

Teknory