FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandı

SBF olarak da bilinen FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD hükümetinin kendisine karşı belirsiz suç duyurusunda bulunmasının ardından Bahama makamları tarafından tutuklandı. ABD’nin New York Güney Bölgesi Savcısı Damian Williams, eski kripto para milyarderinin tutuklandığını Twitter üzerinden doğruladı. “Bu akşam erken saatlerde, Bahamalı yetkililer, SDNY tarafından hazırlanan mühürlü bir iddianameye dayanarak ABD Hükümeti’nin […]

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandı

SBF olarak da bilinen FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD hükümetinin kendisine karşı belirsiz suç duyurusunda bulunmasının ardından Bahama makamları tarafından tutuklandı. ABD’nin New York Güney Bölgesi Savcısı Damian Williams, eski kripto para milyarderinin tutuklandığını Twitter üzerinden doğruladı.

“Bu akşam erken saatlerde, Bahamalı yetkililer, SDNY tarafından hazırlanan mühürlü bir iddianameye dayanarak ABD Hükümeti’nin talebi üzerine Samuel Bankman-Fried’i tutukladı.” Williams dedi. Sabah iddianameyi çözmek için harekete geçmeyi bekliyoruz ve o zaman söyleyecek daha çok şeyimiz olacak” dedi.

AYRICA BAKINIZ:

ABD, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’e karşı davasını geliştiriyor

Ayrıntılar şu anda az olsa da, ABD’nin Bankman-Fried’in iadesini talep etmesi bekleniyor – Bahamalar’ın yerine getirmeyi planladığını belirttiği bir talep.

Bahama Başbakanı Philip Davis, “Bahamalar ve ABD, halkın güvenine ihanet etmiş ve kanunları çiğnemiş olabilecek FTX ile bağlantılı tüm bireylerin hesap vermesinde ortak çıkarlara sahip” dedi. bir açıklamada söyledi basınla paylaştı.

“Birleşik Devletler bireysel olarak SBF’ye karşı suç duyurusunda bulunurken, Bahamalar, ABD ve diğer yerlerdeki yasa uygulayıcı ve düzenleyici ortaklarının devam eden işbirliğiyle FTX’in çöküşüne ilişkin kendi düzenleyici ve cezai soruşturmalarına devam edecek.”

FTX, bu yılın başlarında olağanüstü bir şekilde çöken ve Kasım ayında Bankman-Fried’in CEO rolünden istifa etmesiyle iflas başvurusunda bulunan bir kripto para borsasıydı.

FTX, dramatik çöküşünden önce dünyanın dördüncü en büyük kripto para borsasıydı. Daha sonra şirket gizlice Bankman-Fried’in ticaret şirketi Alameda Research’e müşterilerinin varlıklarından 10 milyar dolar borç verdisöz konusu müşterilerin izni olmadan diğer kripto para birimlerine bahis yapmak için kullanmak.

Tahmin edilebileceği gibi, bu işe yaramadı. Görünüşe göre en az 1 milyar dolar değerindeki müşterilerin kripto para birimi ortadan kayboldu ve bilgisayar korsanlarının neredeyse 500 milyon dolar daha çaldığı bildirildi.

FTX skandalı, Amazon’un bunun için sekiz bölümlük sınırlı bir dizi bile sipariş etmesine neden olacak kadar dramatikti. Artık dizi final yapabilir.

Teknory