Galaxy S24 Ultra, polarize bir kamera değişikliği alabilir (Güncelleme: Değişiklik yok)

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Samsung, Galaxy S24 Ultra’ya 5x zoom kamera vermeyebilir. Mevcut 3x kameranın kalması önerilir. 10x sensörü küçük iyileştirmeler görebilir. Güncelleme, 2 Haziran 2023 (13:04 ET): 3x kamera sonuçta kalıyor olabilir. Tipster’a göre revegnus Twitter’da, Samsung Galaxy S24 Ultra, 5x telefoto kameraya sahip olmayabilir ve önceki 3x atıcıyı koruyacaktır. Bildirildiğine göre, […]

Galaxy S24 Ultra, polarize bir kamera değişikliği alabilir (Güncelleme: Değişiklik yok)

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung, Galaxy S24 Ultra’ya 5x zoom kamera vermeyebilir.
  • Mevcut 3x kameranın kalması önerilir.
  • 10x sensörü küçük iyileştirmeler görebilir.

Güncelleme, 2 Haziran 2023 (13:04 ET): 3x kamera sonuçta kalıyor olabilir. Tipster’a göre revegnus Twitter’da, Samsung Galaxy S24 Ultra, 5x telefoto kameraya sahip olmayabilir ve önceki 3x atıcıyı koruyacaktır. Bildirildiğine göre, kamera kurulumundaki tek değişiklik, küçük iyileştirmeler görecek olan 10x yakınlaştırma sensörüne yükseltme olacak.


Orijinal, 1 Haziran 2023 (07:40 ET): Samsung, Ultra telefonlarında uzun süredir 3x kamera ve 10x atıcı olmak üzere iki adet 10MP yakınlaştırmalı kamera sunuyor. Ancak gelecek yıl çıkacak Galaxy S24 Ultra ile işler değişebilir gibi görünüyor.

galaksi kulübü Galaxy S24 Ultra’nın gelecek yıl 5x yakınlaştırmalı bir kamera alacağını bildirerek “yeni bilgilere” atıfta bulunuyor.

Satış noktası, Samsung’un mevcut 3x yakınlaştırma kamerasını 5x atıcı için değiştireceğini ve 10x periskop kamerayı sağlam bırakacağını düşünüyor. Yine de, bu yeni kamera için bir çözüm sözü yok, ancak şirketin daha fazla megapiksel seçmesini umuyoruz. Ne de olsa Google, HUAWEI ve diğerleri, yüksek çözünürlüklü 3,5x veya 5x kameralarla harika sonuçlar verdi.

Bu en iyi çözüm mü?

Bunu söylerken, 10MP 3x telefoto kamerayı kaybetmenin dezavantajları da var. Birincisi, 3x kameranın 5x atıcıya kıyasla portreler için harika bir odak uzaklığı olduğunu düşündük.

3x telefoto sensör yerine 5x periskop kameranın benimsenmesi, kısa mesafe geçişli yakınlaştırmanın (1x ile 5x arasında) zarar göreceği anlamına da gelir. Bunun nedeni, yerel 1x ve 5x kameralar arasında daha düşük kaliteli hibrit zumla kapatılması gereken devasa bir boşluk olacak olmasıdır.

Öte yandan, 3x kamerayı 5x atıcıyla değiştirmenin kağıt üzerinde faydaları var. En büyük yararı, orta menzilli yakınlaştırmanın (yani 4x ila 7x) çok ihtiyaç duyulan desteği almasıdır. Bu boşluğu kapatmak için yalnızca kısa mesafeli ve uzun menzilli yakınlaştırma kameralarına sahip olduğundan, bu, tartışmasız şu anda yakınlaştırma yetenekleri açısından Ultra serisinin Aşil Topuğudur. Kendi testlerimiz, Pixel 7 Pro’nun orta menzilde Galaxy S23 Ultra’yı geçebildiğini gösteriyor. Aşağıdaki karşılaştırmaya göz atın.

5x kamera, özel bir 10x lensle bile daha iyi uzun menzilli yakınlaştırma özellikleri sunmaya yardımcı olabilir. Şirket, 10x’ten daha iyi sonuçlar için teorik olarak bu iki kameradan gelen görüntü verilerini birleştirebilir.

S24 Ultra’nın 3x kameradan 5x kameraya geçmesini ister misiniz?

467 oy

Sonra yine, bir Twitter ihbarcı bu yılın başlarında Samsung’un 3x kamerayı 3x ila 10x değişken zumlu kamera lehine öldüreceğini iddia etti. Tutarlı görüntü kalitesiyle gerçek optik yakınlaştırma sağlayan bu, buradaki en iyi seçenek olabilir. Ancak galaksi kulübü bunun gerçekten S24 Ultra’ya gelip gelmeyeceğini tespit edemediğini söylüyor.

Bununla birlikte, başka bir Twitter sızıntısı, Galaxy S24 Ultra’nın öncelikle daha iyi yazılım yoluyla önemli görüntü kalitesi iyileştirmeleri göreceğini iddia etti. Bu da gelecek yıl önemli donanım değişiklikleri olmayabileceğini gösteriyor.


Galaxy S24 Ultra, polarize bir kamera değişikliği alabilir (Güncelleme: Değişiklik yok)

Teknory