Galaxy Z Fold 5, hızlı bir depolama yükseltmesi alıyor, ancak Flip 5 geride kalabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Yeni bir rapor, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 için depolama seçeneklerini ortaya çıkardı. Fold 5’in tüm varyantları UFS 4.0 depolama alabilir. Flip 5 ayrıca UFS 4.0 depolama alabilir, ancak bir değişken yükseltmeyi alamayabilir. Samsung Galaxy S23 serisi piyasaya sürüldüğünde, Universal Flash Storage (UFS) 4.0 ile […]

Galaxy Z Fold 5, hızlı bir depolama yükseltmesi alıyor, ancak Flip 5 geride kalabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Yeni bir rapor, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 için depolama seçeneklerini ortaya çıkardı.
  • Fold 5’in tüm varyantları UFS 4.0 depolama alabilir.
  • Flip 5 ayrıca UFS 4.0 depolama alabilir, ancak bir değişken yükseltmeyi alamayabilir.

Samsung Galaxy S23 serisi piyasaya sürüldüğünde, Universal Flash Storage (UFS) 4.0 ile birlikte Galaxy çip için Snapdragon 8 Gen 2 ile birlikte geldi. Yeni bir rapor, Samsung’un yaklaşmakta olan katlanabilir ürünlerinin de UFS 4.0 teknolojisinden yararlanabileceğini, ancak Galaxy Z Flip 5’in bir sürümünün geride kalabileceğini gösteriyor.

Oradakiler SamMobile Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’e gelen depolama seçenekleriyle ilgili ayrıntılara sahip olduğunu iddia ediyor. Satış noktasına göre, Fold 5’in 256 GB, 512 GB ve 1 TB varyantlarıyla gelmesi gerekiyor. Flip 5’e gelince, Samsung’un 128GB, 256GB ve 512GB modelleri sunması bekleniyor.

Ayrıca bu telefonların UFS 4.0 depolama alanıyla da geleceği söyleniyor. Samsung’un katlanabilir cihazlarının da S23’ün işlemcisinin aynısını veya yükseltilmiş bir sürümünü kullanması beklendiği için bu pek şaşırtıcı gelmeyebilir. Ancak şaşırtıcı olan, hızlı depolama seçeneğine sahip olmayan bir değişken olabilir.

Söz konusu varyant, Flip 5’in 128GB varyantı olabilir. Grup içindeki en uygun maliyetli seçenek olan bu telefon, sonunda UFS 3.1’e takılıp kalabilir gibi görünüyor.

UFS 4.0’a aşina değilseniz, bilmeniz gereken her şeyi kapsayan UFS 4.0 makalemize göz atabilirsiniz. Ama aslında Samsung tarafından yaratılan bir flash depolama yongası ve UFS 3.1’in yaklaşık iki katı hıza sahip.

Flip 5 sonunda UFS 3.1’i kullanırsa, bu onu Galaxy S23’ün standart modeliyle uyumlu hale getirir. UFS 4.0 öncekilerden çok daha hızlı olmasına rağmen, UFS 3.1’i kullanmanın kullanıcı deneyimi üzerinde çok fazla bir etkisi olmamalıdır. Muhtemelen farkı yalnızca Flip 5 ve Fold 5’i yan yana koyarsanız fark edeceksiniz.

Galaxy Z Fold 5, hızlı bir depolama yükseltmesi alıyor, ancak Flip 5 geride kalabilir

Teknory