Gizemli Steam Listelerine Göre Project C ve Project D, Immortality Geliştiricisinin En Yeni Oyunları

Sam Barlow liderliğindeki Half Mermaid, FMV kullanarak video oyunları yapmasıyla tanınıyor ve genellikle oyuncunun gizemleri çözmek için görüntüleri sıralamasını gerektiriyor. Ancak stüdyonun sonraki projeleri için gizem, oyunlar duyurulmadan önce başlayacak gibi görünüyor; bugün Half Mermaid’in geliştirici sayfasında iki Steam listesi yayınlandı, ancak bilgilerin çoğu düzeltildi. Şu anda “Proje C” ve “Proje D” olarak adlandırılan oyunların […]

Gizemli Steam Listelerine Göre Project C ve Project D, Immortality Geliştiricisinin En Yeni Oyunları

Sam Barlow liderliğindeki Half Mermaid, FMV kullanarak video oyunları yapmasıyla tanınıyor ve genellikle oyuncunun gizemleri çözmek için görüntüleri sıralamasını gerektiriyor. Ancak stüdyonun sonraki projeleri için gizem, oyunlar duyurulmadan önce başlayacak gibi görünüyor; bugün Half Mermaid’in geliştirici sayfasında iki Steam listesi yayınlandı, ancak bilgilerin çoğu düzeltildi.

Şu anda “Proje C” ve “Proje D” olarak adlandırılan oyunların listelenen çok az somut detayı var. Beyaz metin blokları sayfaya redakte edilmiş bir görünüm kazandırır, bu nedenle her cümlede yalnızca birkaç kelime okunabilir ve galerilerindeki görseller ve videolar gerçeküstü ve belirsizdir. Ancak belirsiz ayrıntılar hala ayrıntıdır; bu nedenle, her oyun hakkında şu ana kadar bildiklerimizin bir dökümünü burada bulabilirsiniz.

Project C’nin profil görselinin altındaki açıklama şu şekilde:

███████ ██ ███ ██████ ██ ███ ███ ████ ██ ████ ile yetenekli, █████ █████ ████ sürekli değişen █████████████ ██ ███ ██████ ██ ██████ █ ████████ ███ █ █ gelecek.

Project C’nin Steam listesindeki “Bu oyun Hakkında” bölümü ise şu şekilde:

Şimdilik karanlık bir camdan görüyoruz;
ama sonra yüz yüze: şimdi kısmen biliyorum;
ama o zaman tanındığım gibi bile bileceğim.

C██████ Projesi yeni sinematik ███████████ ████ Sam Barlow ███ Yarı Denizkızı’dır. █████ ███████ ███ bir video oyununda ilk kez █████████ ██████ ██ ████ █████ █.

“Sürekli değişen” kelimesi bu listede hem görsellerde hem de listedeki görsellerde kesinlikle önemli bir temadır. “Hakkında” bölümünün başındaki şiirsel sözler aslında İncil’dendir; Korintliler 13:12’dir. Ancak bu bağlamda, özellikle aşağıda bir araya getirdiğimiz resim galerisinde tasvir edilenin hemen yanına yerleştirildiğinde, birinin yüzüne kaleydoskoptan bakmanın şiirsel bir yolu olarak yorumlanabilir.

İkinci bölümde okuyabileceğimiz kelimelere bakılırsa bu nispeten basit bir Sam Barlow/Half Mermaid oyununa benziyor. “Sinematik” kelimesi, geliştiriciden beklediğimiz şeyle örtüşüyor ve onlar “bir video oyununda ilk kez” bir şeyin ortaya çıkacağını söylese de bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok. Stüdyonun üç orijinal uzun metrajlı filmden görüntüler içeren son oyunu olan Ölümsüzlük için de benzer bir şey söylenebilir. Bu bakımdan “ilk kez” bir şey yapmak stüdyonun geçmişiyle birebir örtüşür.

Bir video da var ama orada pek fazla yeni bilgi yok. Kaleydoskopik görüntüler, yanıp sönen bir yüz ve sonundaki nefes nefese kalma, şimdiye kadar bir araya getirilen temalarla aynı doğrultudadır, ancak daha fazla yanıt sağlamamaktadır.

Project D’nin profil görselinin altındaki açıklama şu şekilde:

Kötü bir şey ███ ████████ ██ █████ ███ ███ ███ █████ █████ ██ ██████ ███ █. Bazı kapılar ████ ████ ███ ██████████. Bazı kapılar ████ ████ ██████████. ███ ███ ███ evde mi?

Project D’nin Steam listesindeki “Bu oyun Hakkında” bölümü ise şu şekilde:

D████ Projesi bir █████ █ hayatta kalma korku filmi ███ Sam Barlow ██ Yarı Deniz Kızıdır.

██████ █████ ██ 1983 ██ █ █████████ ████ ████ ███ █████, ███ ████ ████ ██████ ██████ hemşire █████ ███ ████ ███████ ███ ██ ████ █████ ███████ ███’de ██. Dikkatli olun ███████ ████ ███ ████ ████ █ kabus.

Bu oyun, ilk bakışta Half Mermaid için tamamen farklı bir girişim gibi görünüyor; “hakkında” bölümü onu bir hayatta kalma-korku oyunu olarak listeliyor. Ayrıca galerideki “Amerika” yazan görsel sayesinde oyunun 1983 yılında, muhtemelen Amerika’da geçeceğini de tahmin edebiliyoruz. Burada bir araya getirebileceğimiz diğer şeyler yalnızca “kapılar”, “hemşire” ve “kabus”tur ve bunlar hakkında bir sonuca varmak için yeterli değildir. Belki D Projesi’ndeki “D”, “Kapılar” anlamına gelir?

Ancak Project C’nin videosu esas olarak titreşimlerle ilgiliyken, Project D’de çok daha fazlası var. Radyoda “ateş edildi” kelimeleri net bir şekilde duyulduktan sonra, ses kaydı muhtemelen polisten gelen gevezeliklerle doldu. Sonra sohbet aniden kesilir ve Ronald Regan’ın sesi “Biz Amerikalıyız” der. Bu ayrıca oyunun 1983 yılında, Regan’ın başkanlığının tam ortasında geçtiği anlamına geliyor. Yine de oyuncunun bu oyunda hangi dehşetlerden kurtulacağı belli değil. Kendi sonuçlarınızı çıkarmak için aşağıdaki resim galerisini kendiniz görebilirsiniz.

Sam Barlow, ilanların keşfedilmesine nispeten şaşkınlıkla karşılık verdi: X’e şunu söyleyen bir mesaj gönderiyorum:, “2 oyun için gizlice teaser yayınlamaya çalışıyorum ve internet bunu hemen fark ediyor!” Bu yazının yazıldığı sırada, Half Mermaid’in web sitesinde her iki oyun da henüz listelenmiyor, ancak stüdyonun yakında daha fazla ayrıntı paylaşacağını umuyoruz. Daha fazla Half Mermaid için Immortality’nin neden 2022’nin en sevdiğimiz oyunlarından biri olduğunu öğrenin ve ardından onu PlayStation’da ne zaman alabileceğinizi okuyun.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow