Glass Onion Yönetmeni Mona Lisa’nın Son Çekiminin Önemini Açıklıyor

Ev film Haberleri Glass Onion Yönetmeni Mona Lisa’nın Son Çekiminin Önemini Açıklıyor Glass Onion: A Knife Out Mystery yönetmeni Rian Johnson, Netflix devam filminin Mona Lisa’yı içeren son çekiminin önemini açıklıyor. Uyarı: Bu yazı Glass Onion: A Knife Out Mystery için spoiler içermektedir.Cam Soğan: Bir Bıçak Çıkarma Gizemi yazar/yönetmen Rian Johnson, son Mona Lisa çekiminin […]

Glass Onion Yönetmeni Mona Lisa’nın Son Çekiminin Önemini Açıklıyor

Glass Onion: A Knife Out Mystery yönetmeni Rian Johnson, Netflix devam filminin Mona Lisa’yı içeren son çekiminin önemini açıklıyor.


Uyarı: Bu yazı Glass Onion: A Knife Out Mystery için spoiler içermektedir.Cam Soğan: Bir Bıçak Çıkarma Gizemi yazar/yönetmen Rian Johnson, son Mona Lisa çekiminin önemini açıklıyor. 23 Aralık’ta Netflix’te yayınlanan whodunit devam filmi, Daniel Craig’in Güneyli dedektifi Benoit Blanc’ı teknoloji milyarderi Miles Bron (Edward Norton) ve Janelle Monáe, Kathryn Hahn tarafından canlandırılan dalkavuk arkadaşlarından oluşan rengarenk ekibinin dahil olduğu yeni bir gizemi araştırması için geri getiriyor. , Leslie Odom Jr., Jessica Henwick, Madelyn Cline, Kate Hudson ve Dave Bautista. Boyunca Cam Soğan: Gizemli Bir Bıçaky, Mona Lisa önemli bir motiftir.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Klear olarak bilinen hidrojen bazlı alternatif yakıtla çalışan Glass Onion malikanesinde Miles, Louvre’dan ödünç aldığı Mona Lisa’yı sergiliyor. Büküm dolu sırasında Cam soğanı biten, Monáe’den Helen (Miles’ın öldürdüğü Andi’nin ikiz kız kardeşi), ünlü tabloyu yok etmek için ateş etrafında güvensiz olan Klear kristalini kullanıyor ve filmin son çekimlerinden biri Mona Lisa’nın ağır çekimde alevler içinde yükseldiğini gösteriyor. . Helen’in son çekimi Mona Lisa’yı bile yansıtıyor ve her şeyi birbirine bağlıyor. ile yakın zamanda yapılan bir röportaj sırasında SargıJohnson çekimin önemini açıklıyor:

Bu tür oldukça erken jelleşti, ikisi arasındaki bağlantı ve aynı zamanda bir şey görme ve ardından biraz daha yakından bakma ve farklı bir şey görme fikri onun yapısına işlendi. ile harika bir konuşma yaptım [“Everything Everywhere All at Once” filmmaking duo] Daniels son zamanlarda ve onlar da büyük yapısal yazarlar ve bunu gerçekten güzel bir şekilde ifade ediyorlar, filmin anlamının filmin yapısında saklı olduğunu söylüyorlar. Ve bana göre bu, bunu büyük ölçüde yansıtıyor ve Edward’ın herkesin önünde Mona Lisa hakkında konuşurken söylediği her şey, aniden bunu sonunda Helen’in bu karakterine kadar kaynaştırıyor. Ve bilirsiniz, o Mona Lisa’yı yaktı ama Mona Lisa Helen’de yaşamaya devam ediyor.

İlgili: Glass Onion’daki Her Ünlü Şakası ve Referansı


Glass Onion, Etkili Son Çekim Geleneğini Bıçaklamaya Devam Ediyor

Ana de Armas'ı Bıçakladı

İlk Bıçaklar Çıktı Ana de Armas’ın iyi niyetli kahramanı Marta’nın haklı ve kendi kendine hizmet eden Thrombey ailesini kazandığı, aynı derecede yatıştırıcı bir sona sahipti. Harlan Thrombey’nin malikanesini ve servetini miras alan Marta, Ransom Drysdale (Chris Evans) gözaltına alınırken ve ailenin geri kalanı aşağıda toplanırken balkonda durup izlerken, sonun duygusal etkisi son çekimle mükemmel bir şekilde eve götürülür. . Üstündeki mükemmel vişne için Marta, Harlan’ın “Benim evim, benim kurallarım, benim kahvem” saldırıp soymak.

Cam soğanı devam ediyor Bıçaklar Çıktı‘in etkileyici son çekim geleneği. Leonardo da Vinci’nin ünlü tablosu alevler içinde yanarken, Miles’ın “Mona Lisa ile aynı nefes.Tablonun yok edilmesinin, Miles’ın güvenlik risklerine rağmen hızla takip ettiği Klear’ın tehlikelerini ortaya çıkaracağını bilen arkadaşları, sonunda ona sırt çevirmeye karar verir. Benoit Blanc parlak bir dedektiftir, ancak yetki alanı yalnızca bir yere kadardır ve bir vakayı eve götürmek Monáe’den Helen veya de Armas’tan Marta gibi iyi niyetli kahramanlara bağlıdır ve her ikisi de Bıçaklar Çıktı filmler bunu son çekimleriyle mükemmel bir şekilde tasvir eder.

2021’de Netflix iki oyunun haklarını satın aldı Bıçaklar Çıktı devam filmleri 469 milyon dolara, yani bir başkası Bıçaklar Çıktı Gizem Craig’in Benoit Blanc’ının oynadığı film yolda. Ne olduğunu tahmin etmek için henüz çok erken olsa da Bıçaklar 3Son vuruşu olacak, umarım ilk ikisi kadar etkili olur. Bıçaklar Çıktı filmler. Bu arada, Cam Soğan: Bir Bıçak Çıkarma Gizemi Netflix’te yayınlanıyor.

Devamı: Knives Out 2, Orijinal Filmin En İyi Numarasını Tekrarlıyor (Ama Farklı Bir Şekilde)

Kaynak: Sargı

Teknory