Gmail’de arşivlenmiş e-postalar nasıl bulunur ve gelen kutusuna döndürülür

Gmail gelen kutunuzu temizlemek istiyor ancak hiçbir şeyi kalıcı olarak silmek istemiyorsanız arşiv seçeneğini seçmek en iyi seçenektir. Bir e-postayı arşivlediğinizde, bu e-posta, erişilebilir durumda kalırken gelen kutusu klasörünüzden kaldırılır. Daha önce arşivlediğiniz e-postalara nasıl erişeceğinizi ve bu tür mesajları hızlı erişim için normal gelen kutunuza nasıl geri taşıyacağınızı burada bulabilirsiniz. ekran görüntüsü/Anita George / […]

Gmail’de arşivlenmiş e-postalar nasıl bulunur ve gelen kutusuna döndürülür

Gmail gelen kutunuzu temizlemek istiyor ancak hiçbir şeyi kalıcı olarak silmek istemiyorsanız arşiv seçeneğini seçmek en iyi seçenektir. Bir e-postayı arşivlediğinizde, bu e-posta, erişilebilir durumda kalırken gelen kutusu klasörünüzden kaldırılır. Daha önce arşivlediğiniz e-postalara nasıl erişeceğinizi ve bu tür mesajları hızlı erişim için normal gelen kutunuza nasıl geri taşıyacağınızı burada bulabilirsiniz.

ekran görüntüsü/Anita George / Dijital Trendler

Web’de arşivlenmiş Gmail’leri bulma

Gmail’e bir web tarayıcısı üzerinden erişiyorsanız, arşivlemiş olabileceğiniz e-postaları geri çağırmak basit bir işlemdir. Başlangıç ​​olarak, sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanmayı seçerseniz, arama sonuçları arşivlenmiş tüm e-postaları içerecektir. Alternatif olarak, arşivlenmiş parçalar da dahil olmak üzere mevcut tüm postalarınıza şu adresten erişebilirsiniz: Tüm postalar seçenek.

Aşama 1: Ziyaret etmek Gmail web sitesi ve oturum açın.

Adım 2: Ekranın sol tarafında öğesini seçin. Daha.

Aşama 3: Şunu seçin: Tüm postalar seçenek.

Adım 4: Artık ekranın sağ tarafında e-postanıza göz atabilirsiniz; arşivlenmiş içerik de dahil olmak üzere hesabınızdaki tüm e-postaları içerecektir.

Android için Gmail uygulamasında Tüm Postalar seçeneğini seçme.

ekran görüntüsü/Anita George / Dijital Trendler

Android telefonda arşivlenmiş Gmail’leri bulma

Gmail’i aşağıdakilerden birinden kullanıyorsanız: En iyi Android telefonlarla arşivlenmiş içeriğe de kolayca erişebilirsiniz. Web’de olduğu gibi, arşivlenmiş içeriği içerecek bir arama başlatmak için postanızın üzerinde görüntülenen arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Aksi takdirde dilerseniz arşivlenmiş içerikler de dahil olmak üzere mevcut tüm postalarınıza şu adresten erişebilirsiniz: Tüm postalar seçenek.

Aşama 1: Cihazınızda Gmail uygulamasını açın.

Adım 2: Ekranın üst kısmında Menü düğme; üç yatay çizgi olarak görüntülenir.

Aşama 3: Şunu seçin: Tüm postalar görüntülenen menüden seçeneği seçin.

Adım 4: Artık e-postalarınıza ekranda göz atabilirsiniz. Bu, arşivlenmiş mesajlar da dahil olmak üzere hesabınızdaki tüm e-postaları içerecektir.

Web için Gmail'de Gelen Kutusuna Taşı seçeneğini seçme.

ekran görüntüsü/Anita George / Dijital Trendler

Arşivlenmiş bir Gmail’i web aracılığıyla gelen kutunuza taşıma

Fikrinizi değiştirirseniz arşivlenen içeriği her zaman gelen kutunuza geri taşıyabilirsiniz. Arşivlenen e-postaları Gmail web sitesini kullanarak gelen kutunuza geri taşımak için şu adımları izleyin:

Aşama 1: Ziyaret etmek Gmail web sitesi ve oturum açın.

Adım 2: Taşımak istediğiniz e-postayı bulun.

Aşama 3: E-postanın solundaki Küçük kutu simge.

Adım 4: Ekranın üst kısmında Gelen kutusuna taşı simge. İçinde aşağı ok bulunan bir gelen kutusu tepsisine benziyor.

Arşivlenen e-postanız daha sonra düzenli olarak görüntülenmek üzere gelen kutunuza taşınacaktır. Postayı arşive geri döndürmek istiyorsanız, e-postanın üzerine bir kez daha gelin ve Arşiv düğmesi (aşağı oklu küçük bir kutu olarak gösterilmiştir).

Android için Gmail'de Gelen Kutusuna Taşı seçeneğini seçme.

ekran görüntüsü/Anita George / Dijital Trendler

Arşivlenmiş bir Gmail’i Android’deki gelen kutusuna taşıma

Ayrıca, dışarıdayken ve Gmail’in iOS ve Android için mevcut mobil uygulamalarını kullanırken arşivlenen e-postalar hakkındaki fikrinizi de değiştirebilirsiniz. Arşivlenen e-postayı Google’ın Android için resmi Gmail uygulamasındaki gelen kutunuza geri taşımak için şu adımları izleyin:

Aşama 1: Cihazınızda Gmail uygulamasını açın.

Adım 2: Taşımak istediğiniz e-postayı bulun ve seçin.

Aşama 3: Şunu seçin: Daha mesajı değil, ekranınızın sağ üst köşesindeki düğmeyi (üç dikey nokta olarak gösterilir) tıklayın.

Adım 4: Seç Gelen kutusuna taşı görüntülenen menüden seçeneği seçin.

Arşivlenen e-postanız daha sonra düzenli olarak görüntülenmek üzere gelen kutunuza taşınacaktır. Postayı Arşivlenenler’e geri döndürmek istiyorsanız e-postayı yeniden açın ve Arşiv düğmesi (aşağı oklu küçük bir kutu olarak gösterilmiştir).

Gmail’leri iPhone’larda, MacBook’larda ve diğer iOS cihazlarında arşivleme

İOS cihazları için süreç biraz farklıdır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1: İstediğiniz e-postayı bulun Tüm postalar.

Adım 2: Ekranın solundaki gönderenin profil simgesini seçin.

Aşama 3: Şunu seçin: Daha simgesi (üç nokta).

Adım 4: isteyip istemediğinizi seçin Gelen kutusuna taşı veya > Birincil’e Taşı.

Web için Gmail'de Sessize Alma seçeneğini seçme.

ekran görüntüsü/Anita George / Dijital Trendler

Bir e-postayı arşivlemek ve bir e-postayı sessize almak

Bir e-postayı sessize alma ve aynı anda tartışılan bir e-postayı arşivleme özelliğini duymuş olabilirsiniz. Her iki özellik de işleri düzenli tutmak için mesajları gelen kutunuzdan kaldıracaktır, ancak arşivlenen e-postalar, birisi onlara yanıt verdiğinde gelen kutunuza geri dönecektir. Öte yandan, sessize alınan mesajlar kalıcı olarak gelen kutunuzun dışında kalacaktır. Bir e-postayı sessize almak istiyorsanız web’de veya mobil uygulamada şu adımları izleyin:

Aşama 1: Gmail hesabınıza erişin.

Adım 2: Sessize almak istediğiniz e-postayı açın.

Aşama 3: Şunu seçin: Daha düğmesine basın (üç dikey nokta olarak gösterilir). Web için, şunları seçmeniz önemlidir: Daha Ekranınızın üst kısmında, arama kutusunun hemen altında bulunan düğme.

Adım 4: Şunu seçin: Sesini kapatmak seçenek.

Bu adımları hem iOS hem de Android telefon ve tabletlerde takip edebilirsiniz. İOS cihazlarıyla arasındaki tek küçük fark, Daha iOS simgesi üç dikey nokta değil, üç yatay noktadır.

Bir e-posta görüşmesinin sesini açmak istiyorsanız bunu yukarıda verilen adımları izleyerek web üzerinden yapabilirsiniz, ancak Sesini açmak 4. adımdaki seçenek. Yine de seçim yapmanız gerekecek Gelen kutusuna taşı E-postanın gelen kutunuza geri dönmesini istiyorsanız. Bir e-postayı yoksaymaktan vazgeçtiğinizde e-posta Gmail’de farklı bir klasöre taşınmaz; dolayısıyla e-posta orada kalır. Tüm postalar eğer kendiniz hareket ettirmezseniz.

Ayrıca Android için Gmail uygulamasında da bir e-postanın sesini açabilirsiniz, ancak bir e-posta bulamazsınız. Sesini açmak seçenek. Şunu seçmeniz gerekecek: Daha simgesini ve ardından Gelen kutusuna taşı yerine. Bunu yaptığınızda mesajın sesi etkin bir şekilde açılır ve mesaj gelen kutusuna geri taşınır.

Sessize alınan tüm ileti dizileriniz gruplandırılmıştır, böylece Gmail arama kutusunda “is:mute” adı altında arama yaparak bunlara kolayca erişebilirsiniz.

Editörlerin Önerileri


Teknory