Godzilla Minus One beklentileri aşarak Rotten Tomatoes’da %100’de yer alıyor

Godzilla Minus One, seriye unutulmaz bir giriş olacağa benziyor. Hatırlayabildiğimden daha uzun süredir kaiju hayranıyım. Filmlerin çoğu görünüşte bayat olsa da, kendi kibirimizden kaynaklanan devasa bir yaratık kavramı, çocukluğumda bile her zaman aklımda kalan bir şey olmuştur. Dürüst olmak gerekirse, çocukların bu konuya daha fazla ilgi duyabileceğini düşünüyorum çünkü bir çocuğu, aşırı özgüvenli saçmalıkları nedeniyle […]

Godzilla Minus One beklentileri aşarak Rotten Tomatoes’da %100’de yer alıyor

Godzilla Minus One, seriye unutulmaz bir giriş olacağa benziyor.

Hatırlayabildiğimden daha uzun süredir kaiju hayranıyım. Filmlerin çoğu görünüşte bayat olsa da, kendi kibirimizden kaynaklanan devasa bir yaratık kavramı, çocukluğumda bile her zaman aklımda kalan bir şey olmuştur.

Dürüst olmak gerekirse, çocukların bu konuya daha fazla ilgi duyabileceğini düşünüyorum çünkü bir çocuğu, aşırı özgüvenli saçmalıkları nedeniyle yetişkinlere saldıran dev bir canavardan daha sert vuran şey nedir? Kaptan Gezegen gibi şovların bana yetişkinlerin çevreye verdiği zarar hakkında bilgi verdiği bir zamanda, yetişkinlerin uyarısını aldıktan sonra devasa bir canavarın gelmesi ve bir yaprak yığınına atlamam gibi Tokyo’yu parçalaması harika hissettirdi.

Zamanla filmlere iyice ısındım. Her zaman izlediğim türden şeyler değil ama dostum, eğer açıksa ya da tek başımaysam kesinlikle izleyeceğim.

Yine de izleyince bir çeşit beklentiyle içine girmem gerektiğini anlıyorum. Godzilla filmleri genellikle eğlencelidir ama aynı zamanda da saçmadırlar. Kişisel favorim, Godzilla Son Savaşlarıiyi vakit geçirileceği garantidir ama aynı zamanda sıfır oyunculuk deneyimine sahip profesyonel güreşçiler tarafından oynanan inanılmaz sayıda bilim adamı ve generalle dolu inanılmaz derecede mısır yumağıdır.

Bunları duyduğumda aklımda tuttum Godzilla Eksi Bir. Godzilla’nın kökenini diğer kaijular olmadan yeniden anlatacaklarını öğrendiğimde endişelendim. Şöyle düşündüm: “Bu sadece Godzilla’nın binaları parçalaması mı olacak? Bu, Ric Flair ile gerçek bir dövüş olmadan, dövüşten önce sadece tuhaf koşuşmalar yaptığı bir güreş maçını izlemek gibi olurdu.

Herkesin Godzilla’nın kim olduğunu ve neyle ilgili olduğunu bildiğini ve burada yeniden başlamalarına gerek olmadığını hissettim. Endişelendim.

Ama sonra fragmanı gördüm.

Öncelikle vay be Godzilla muhteşem. Hiç bir şey aldınız ve onu alana kadar ne istediğinizin farkına varmadınız mı? Çünkü bu her zaman istediğim Godzilla’ydı. Sadece o soğuk Komodo ejderinin bakışları o çılgın sırt dikenleriyle karışıyor ve…*şeflerin öpücüğü* mükemmel.

Ancak sadece bu da değil, geçmiş Godzilla filmlerine aldırış etmeden, film gerçek bir filme benziyor. ABD’nin yeniden yapımı ya da lastik elbiseli adam gibi klasik şeyler değil. Görünüşe göre Godzilla’yı korkunç kılmak için ellerinden geleni yapmışlar. Best Buy’dan Black Friday alışverişi yapan bir müşteri gibi Tokyo’yu kasıp kavuran insanlığın hataları kadar büyük bir yaratığın umutsuzluğu mükemmel bir şekilde yakalanmış.

Yükseliş de iyi yakalanmış. Tam insanlığın bir tür planı varmış gibi göründüğü sırada, Godzilla’nın sırtındaki çiviler, bitmiş bir hindideki aniden beliren bir zamanlayıcı gibi dışarı fırlıyor ve size onun imzasını taşıyan atom patlamasını ateşleyip hem bir şehir bloğunu hem de her şeyi tamamen yerle bir etmek üzere olduğunu haber veriyor. umut. Yıkıcı görünüyor. Bu büyük adamın rol aldığı her filmi izlemiş biri olarak, bu adamın bir versiyonundan hiç bu kadar korkmamıştım.

Görünüşe göre tek ben değilim çünkü bu yazının yazıldığı sırada, Godzilla Eksi Bir oturuyor Rotten Tomatoes, eleştirmen incelemelerine göre şaşırtıcı bir %100 puanla.

Dürüst olmak gerekirse o günü göreceğimi hiç düşünmezdim ama önümüzdeki hafta sonunda eyalet tiyatrolarında halka açılacağı zaman beni çok heyecanlandırıyor. Keşke kızım Mothra’ya da bu seviyede bir sevgi verselerdi. İşte umut ediyorum.

sabırsızlıkla bekliyor musun Godzilla Eksi Bir? Sinemalarda mı izleyeceksiniz?

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow