Gözden Geçirme: Amazon’un en yeni Kindle’ı mükemmel bir başlangıç ​​e-okuyucusu

Kendimi bildim bileli kitap aşığı oldum. Junie B. Jones, anaokulundaki ikonumdu ve hem kelime dağarcığımı hem de sırtımı geliştirmeme yardım etti. Yine de, kitap koleksiyonum geniş ve en büyük arzum bir gün o kayan merdivenlerden biriyle koca bir kütüphaneye sahip olmak (eninde sonunda kendi evimi alacak paraya sahip olacağımı varsayarsak). Ne olursa olsun, neredeyse kıyafet […]

Gözden Geçirme: Amazon’un en yeni Kindle’ı mükemmel bir başlangıç ​​e-okuyucusu

Kendimi bildim bileli kitap aşığı oldum. Junie B. Jones, anaokulundaki ikonumdu ve hem kelime dağarcığımı hem de sırtımı geliştirmeme yardım etti. Yine de, kitap koleksiyonum geniş ve en büyük arzum bir gün o kayan merdivenlerden biriyle koca bir kütüphaneye sahip olmak (eninde sonunda kendi evimi alacak paraya sahip olacağımı varsayarsak). Ne olursa olsun, neredeyse kıyafet aldığım kadar sık ​​kitap alırım ama şaşırtıcı bir şekilde hiçbir zaman herhangi bir e-okuyucu kullanmadım. Kağıt kopyaların benim için her zaman çok değeri olmuştur ve bir ekranın onu yenebileceğini hiç düşünmemiştim. Amazon’un en yeni Kindle’ını inceledikten sonra(yeni bir sekmede açılır), Karanlıkta (ve tek elle) sorunsuz okumak gibi cihazla birlikte gelen pek çok avantajın olduğunu söyleyebilirim. Yalnızca 99 $ karşılığında, artık onu sürekli büyüyen kitaplığıma harika bir katkı olarak görüyorum, onun yerine geçmiyor.

AYRICA BAKINIZ:

Şimdiye kadarki en düşük fiyata bir Kindle Paperwhite (yenilenmiş) ve bu haftaki en iyi Kindle fırsatlarından daha fazlasını alın

Kindle’ın yeni modeli(yeni bir sekmede açılır) küçüktür, hafiftir ve önceki sürüme göre iki kat daha fazla depolama alanına sahiptir. Ayrıca, herhangi bir model arasında en uzun pil ömrüne sahiptir ve altı haftaya kadar dayandığını iddia eder. Görüntü çözünürlüğü 300 ppi, Kindle Paperwhite ile aynı, ancak maliyetinin çok altında. 2022 sürümü, temel Kindle modelinin 11. neslidir ve 2019’da piyasaya sürülen 10. nesle kıyasla bazı farklılıklara sahiptir.

Yeni Kindle, 2019 modelinden güzel bir yükseltme.
Kredi bilgileri: Mallory Minich / Mashable

Telefon kurulumu o kadar basit değil

Kindle’ın kurulumu nispeten kolaydı. Tek yapmam gereken ekran aydınlanana kadar güç düğmesine basmaktı ve ardından cihaz benden bir dil ve bölge seçmemi istedi. Daha sonra Kindle uygulaması aracılığıyla Kindle cihazına veya telefonuma kurulum seçeneği verdi. İlk başta telefonum Kindle’a bağlanmıyordu ama telefonumu şarj cihazına taktıktan sonra düzgün çalıştı. Telefonum daha sonra Kindle ile aynı WiFi ağında olduğundan emin oldu ve Amazon hesabım Kindle’a aktarıldı. Kurulum sırasında ebeveynlerin sahip olması için iyi bir seçenek gibi görünen “çocuk dostu” bir ayar var. Bundan sonra, kitaplığım hemen cihazda belirdi ve Kindle bana hızlı bir kullanım eğitimi verdi. Ayrıca cihazı sıfırladım ve “Kindle’da kurulum” seçeneğini denedim, bu aslında daha az zaman aldı çünkü tek yapmanız gereken, telefonunuzu kullanarak ekstra adımlar atmak yerine Amazon’da oturum açmaktı.

AYRICA BAKINIZ:

Kindle Paperwhite Signature Edition incelemesi: Yükseltme paraya değer

Yükseltilmiş bir okuma deneyimi

Kurulumu bitirir bitirmez Jeannette McCurdy’nin anılarını indirdim. İyi ki Annem Öldü. Haftalardır ilk 10’da ve dolayısıyla ön siparişte. Kindle ile beklemeden veya bir mağazada aramadan okuyabileceğimi biliyordum. Kitabı indirmek için tek yapmam gereken Kindle Store simgesine tıklayıp onu aramaktı. Sonra Amazon hesabım zaten cihaza bağlı olduğu için hemen “satın al”a tıklayıp kütüphaneme indirdim ve okumaya başladım. İndirme süper hızlıydı ve indirme bitmeden okumaya başladım.

Jenette McCurdy's ile Kindle

Kindle’ın e-kitapları, tükenen en çok satanları beklemenize gerek kalmadan okumanızı sağlar.
Kredi bilgileri: Mallory Minich / Mashable

İtiraf etmeliyim ki, sonraki birkaç saat boyunca kanepede kitap okuyarak kaldım. Yatmaya hazır olduğumda bile Kindle’ı yanıma alıp okumaya devam ettim. Geceleri odamdaki ışık, kitap okumak için çok az ışık sağlayan pembe bir LED lambadır. Normalde gözlerim orada uzun süre okuyamayacak kadar zorlanır ama Kindle’ın ışığı bunu kolaylaştırdı. Parlaklığı ayarladım ve gece moduna geçtim, saatler sonra neredeyse hiç göz yorgunluğu hissetmedim (cidden, bu kitabı elimden bırakamadım). Düşük ışıkta kullandığınızda, gözleriniz için telefonunuzdan ne kadar daha iyi olduğunu hissedebilirsiniz. mavi ışıktan kaynaklanan büyük göz yorgunluğuna neden olabilir(yeni bir sekmede açılır).

Kindle’da bir kitap okurken, sayfanın altında kitapta ne kadar ilerlediğinizi gösteren bir yüzde olacaktır. Nedense bunun beni okumaya devam etmem için motive ettiğini düşünüyorum. Her birkaç sayfada bir yüzde bir artıyor (kitaba bağlı olarak) ve bu bende devam etme isteği uyandırdı. Yüzde 72’de olsaydım, düşünürdüm Tamam, yüzde 75’e indireceğim. Bazı insanların TV sesinin çift sayı ya da beşlik bir artışa ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? Aynı hava. Şu anda üçüncü Kindle okumamı yapıyorum. Drew Barrymore’un anılarını da okudum. Yabani çiçek ve en çok satan fantastik romanı bitirmek üzereyim Dikenli ve Güllü Bir Mahkeme Sarah J. Mass tarafından

Bu Kindle’ı Bezos’un sunduğu en iyi şey yapan nedir?

Kindle’ın önceki sürümleriyle karşılaştırıldığında, 2022 sürümü(yeni bir sekmede açılır) şimdiye kadarki en küçük ve en hafif modeldir. Sadece 158 gram, iPhone’umdan daha hafif, bu yüzden herhangi bir rahatsızlık duymadan oldukça uzun bir süre tek elle okuyabiliyorum. Ayrıca ekranın çapraz olarak altı inç olması, onu bir Kindle için mevcut en küçük ekran yapıyor. Cihazın boyutunu gerçekten beğendim – taşıması çok kolay ve küçük çantalarımın çoğuna sığıyor.

Kindle'ın ne kadar kompakt olduğunu göstermek için bir iskambil destesinin yanında tutuşun

Kindle, rahat taşıma için güzel ve kompakttır.
Kredi bilgileri: Mallory Minich / Mashable

2022 Kindle ekranının çözünürlüğü 300ppi iken 2019 Kindle modelinin çözünürlüğü sadece 167ppi. Kitap kapakları ve resimler çok net görünür, ancak “kağıt ve mürekkep” estetiğini sürdürmek için her zaman siyah beyaz olduklarını unutmayın. Çoğunlukla fotoğraf olan kitaplar için pek iyi değil. Aynı zamanda 8 GB yerine 16 GB depolama alanıyla gelir ve kitaplığınıza aynı anda çok daha fazlasını indirmenize olanak tanır. Şimdiye kadar kitaplığıma indirilmiş beş veya altı kitabım var ve herhangi bir depolama sorunuyla karşılaşmadım. Bir seferde kaç tane kitap indirmiş olabileceğimi görmekle ilgileniyorum (sözde binlerce). Bu cihazın pili bir süre dayanıyor. Tam şarjlı, yaklaşık üç hafta boyunca iki buçuk kitap okudum, ardından cihaz yüzde 10’a ulaştı ve beni şarj etmeye yönlendirdi. Bence Amazon’un “altı haftalık pil ömrü” iddiası biraz abartılı çünkü bu, ne kadar okuduğunuza bağlı. Üç hafta, ne kadar kullandığım için hala uzun bir süre.

siyah beyaz haritalı kindle ekranı

Görüntüler Kindle’ın ekranında net bir şekilde görünür.
Kredi bilgileri: Mallory Minich / Mashable

O bile Dünya dostu

Bunun için Amazon’la oldukça gurur duyuyorum. Web sitesi, yeni modelin yüzde 90 oranında geri dönüştürülmüş magnezyumdan yapıldığını belirtiyor. Ayrıca siyah model için yüzde 75 oranında geri dönüştürülmüş plastikten ve denim model için yüzde 30 oranında geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır. Plastik atıkları azaltan yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalajlarda gelir. Amazon’un aslında eski Kindle modellerini geri dönüştürmeye adanmış bir programı var ve karşılığında size Amazon hediye kartları ve yeni bir Kindle cihazında indirimler sunacaklar. Büyük bir karbon ayak izine sahip bir şirket için, yeni Kindle’lar yapmak için eski malzemeleri kullanmaları ve müşterilere eskilerini iade etmeleri için teşvikler vermeleri güzel.

E-kitaplar neden bu kadar pahalı olmak zorunda?

Amazon, Kindle Unlimited’ı sunuyor(yeni bir sekmede açılır)Kindle’da 3 milyondan fazla kitaba erişim için ayda 9,99 dolar. Yeni Kindle kullanıcıları, hizmetin üç aylık ücretsiz deneme sürümünü alabilir. Ancak, okumaya can attığım hiçbir şey Kindle Unlimited aracılığıyla mevcut değildi. Tanıdığım bazı yazarlardan birkaç tane vardı, ama görünüşe göre Kindle Unlimited seçimi ne olursa olsun okumakta sorun olmayan insanlar için. Ben o kişi değilim. Güvertede her zaman okumak istediğim sonraki 15 kitabın bir listesi var. Amazon’un basılı ve Kindle sürümlerini bir arada satın alabileceğiniz bir tür anlaşmaya sahip olmasını her şeyden çok diliyorum. Bu şekilde, Kindle’ı gece okumak veya seyahat etmek için kullanmaya devam ederken basılı sürüme sahip olabilirim. Kitap toplama alışkanlığım bu konuda bana ters. Halihazırda kağıt üzerinde sahip olduğum bir kitabın Kindle kopyasına 15 dolar harcamayacağım.

Yeni Amazon Kindle buna değer mi?

Temel bir e-okuyucu arıyorsanız, bu kitap ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Kindle Scribe gibi Amazon’un diğer yayınlarından bazıları(yeni bir sekmede açılır) veya Kindle Vahası(yeni bir sekmede açılır), çan ve ıslıklarla gelirler, belirli bir kitleye hitap ederler. Temel Kindle(yeni bir sekmede açılır) amacınız zevk için okumaksa gerçekten ihtiyacınız olan tek şey. Temel Kindle’ın önceki sürümünden yalnızca 10 ABD doları daha fazladır ve çok daha fazla depolama alanı, pil ömrü ve piksel çözünürlüğü ile birlikte gelir. Bu inceleme, hiç e-okuyucuya sahip olmayan birinin bakış açısından geliyor, bu nedenle, daha eski bir sürüme sahip biri için bu yükseltmelerin ne kadar değerli olduğundan emin değilim. Benim gibi kitap tutkunuysanız, koleksiyonunuza eklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Sadece 99 $ karşılığında, gerçekten aylardır yaptığımdan daha fazla okumamı sağladı.

Teknory