Google, Android’in Robot Logosunun Sonraki Sürümünün 3D Olacağını Onayladı

Yeni Android logosu, mevcut sürümle aynı genel tasarımı korusa da, şu anda ürün tasarımına hakim olan düz estetiği açıkça 3B stil lehine bir kenara bırakıyor – eskiyen parlak yerine daha gerçekçi bir mat doku kullanıyor olsa da 3D UI öğeleri ve logoları ilk kez popüler hale geldiğinde yaygın olan varyasyon. Google, 9to5Google’a bunun, zamanında birkaç […]

Google, Android’in Robot Logosunun Sonraki Sürümünün 3D Olacağını Onayladı

Yeni Android logosu, mevcut sürümle aynı genel tasarımı korusa da, şu anda ürün tasarımına hakim olan düz estetiği açıkça 3B stil lehine bir kenara bırakıyor – eskiyen parlak yerine daha gerçekçi bir mat doku kullanıyor olsa da 3D UI öğeleri ve logoları ilk kez popüler hale geldiğinde yaygın olan varyasyon.

Google, 9to5Google’a bunun, zamanında birkaç büyük tasarım değişikliği yaşayan mobil işletim sistemi için “yeni bir marka kimliği” olduğunu söyledi – en önemlisi, şirketin çıkışla birlikte gıda tabanlı sürüm adlarını atma kararı. Android 9.0 Pastası. Bundan önce, Android’in her sürümüne bir tatlı adı ve tatlıyla ilgili görseller eşlik ediyordu. Son büyük Android logosu değişikliği – eğer öyle diyebilirseniz – 2019’da düz küçük “android” adının ve bugün bildiğimiz yeşil robot kafasının kullanıma sunulmasıyla gerçekleşti (yukarıda).

Google, “yeni marka kimliğini” resmi olarak ne zaman tanıtacağını ve boru hattında başka hangi değişikliklerin olabileceğini açıklamadı, ancak aylardır 3D logoyla dalga geçtiği göz önüne alındığında, göreceğimizi varsaymak tamamen mantıklı. Android 14’ün gelişiyle sizi neler bekliyor?

Teknory