Son Bir Samuray Sahnesinin Tom Cruise’un Performansını Nasıl Mükemmel Bir Şekilde Yakaladığı Açıklandı

Özet Tom Cruise’un fiziksel performansı Son Samuray usta kılıç ustası Ujio ile bir savaş sahnesinde mükemmel bir şekilde yakalanmış. Cruise’un filmdeki karakteri Kaptan Nathan Algren önemli bir ahlaki dönüşümden geçiyor; kimlik, sadakat ve onur meseleleriyle boğuşuyor. Son Samuray Cruise’un tipik aksiyon dolu rollerinden farklılığı temsil ediyordu ve karakterinin duygusal ve psikolojik yönlerine daha fazla odaklanmasını […]

Son Bir Samuray Sahnesinin Tom Cruise’un Performansını Nasıl Mükemmel Bir Şekilde Yakaladığı Açıklandı

Özet

  • Tom Cruise’un fiziksel performansı Son Samuray usta kılıç ustası Ujio ile bir savaş sahnesinde mükemmel bir şekilde yakalanmış.
  • Cruise’un filmdeki karakteri Kaptan Nathan Algren önemli bir ahlaki dönüşümden geçiyor; kimlik, sadakat ve onur meseleleriyle boğuşuyor.
  • Son Samuray Cruise’un tipik aksiyon dolu rollerinden farklılığı temsil ediyordu ve karakterinin duygusal ve psikolojik yönlerine daha fazla odaklanmasını gerektiriyordu.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Bir dublör bir sahnenin nasıl olduğunu açıklıyor Son Samuray Tom Cruise’un performansını mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Edward Zwick’in yönettiği film, Cruise’un 19. yüzyılın sonlarında son samuray Katsumoto’yu (Ken Watanabe) ortadan kaldırmak için Japonya’ya gönderilen, ancak savaşta yakalandıktan sonra samuray kültürünü benimsemeye başlayan Amerikalı bir askeri canlandırmasını konu alıyor. sonunda onların mücadelesine katılır. Son Samuray büyük bir gişe başarısı yakaladı, 2003 yılının en çok hasılat yapan altıncı filmi oldu ve dört Akademi Ödülüne aday gösterildi.

Son bölümde Koridor Ekibi‘nin “Stuntmen React” serisinde dublör Gui DaSilva-Greene, bir sahneye tepki gösterdi. Son SamurayBu da Cruise’un fiziksel performansını mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

DaSilva-Greene aradı Son Samuray En sevdiği filmlerden biri olan sahneye tepki gösterdi Cruise’un karakteri usta kılıç ustası Ujio ile savaşıyor (Hiroyuki Sanada). Dublör, sahnenin Cruise’un performansını nasıl mükemmel bir şekilde yansıttığını açıklamaya devam etti. Aşağıdaki yorumunun bir kısmını okuyun:

Asker olması gerekiyor, bu yüzden acı çektiğini gösteriyor, ama sonra bunun üstesinden geleceğini göstermesi gerekiyor, bu yüzden siz “Ah, ne acıdı” diyorsunuz ve ardından “sana gösteremem” diyorsunuz. ama bu acıttı.” Yani öfke ya da duyguyu hissetmek ve bunu göstermesine izin verilmemekle aynı şey. Çoğu insan ağladığında, onların ağladığını görmenizi istemezler, sanki bunu hemen silerler. Bütün filmlerde gördüğümüz gibi bir damla gözyaşının akmasına izin vermiyorlar. Bu, “Ben savunmasızım” gibi, bu yüzden hemen bunu bir anlığına göstereceğim, ama sonra gücüme geri dönmem gerekiyor, bunu göstermemem. Bunu ima ediyorsun ama tam Jackie’ye gitmiyorsun. Jackie’ye çeyreklik gibi gitmeli ve sonra onu herkesten uzaklaştırmalısın. Bunu yüz ifadesi gibi göstermeden yapmanın yolları vücut dili aracılığıyladır ki bunu ilk kez kaburga kemiğine gittiğinde görüyoruz, o yönü görüyorsunuz.

Kalp tellerimizi burada çekiyor. Bu şekilde, bu şeytanlarla savaşan ve etrafındaki insanların saygısını kazanmak zorunda olan, bu şeytanlarla savaşan bu adam olarak seyirci de dahil olmak üzere herkesin kalbini kazanıyor ve bu benim en çok önemsediğim şeylerden biri gibi. Bir dövüş sahnesinin bizi hikayede nasıl ileri ittiği veya karakteri önemsememizi sağladığı önemlidir.

İlgili
Son Samuray Gerçek mi? Gerçek Hikaye Açıklaması

Son Samuray, gerçek hayattaki bir Japon isyanını anlatıyor ancak birçok tarihi olayı ve insanı kurguluyor. İşte bilmeniz gerekenler.


Son Samuray, Tom Cruise İçin Farklı Bir Performans Türüydü

Tom Cruise, Son Samuray'daki Nathan Algren rolünde

Son Samuray o noktaya kadar tipik Tom Cruise filmlerinden bir sapmaydı. O zamanlar aktör en çok aksiyon dolu serilerle olan ilişkisiyle tanınıyordu (ve hala da öyle). İmkansız görev ve bilim kurgu filmleri gibi Azınlık Raporu Ve Vanilya Gökyüzü. Fakat, Son Samuray Destansı bir tarihi dramada daha dramatik bir rol üstlenerek Cruise’un kariyerinde hafif bir sapmayı temsil ediyordu.. Önceki rolleri daha çok aksiyon ve gösterilere odaklanmışken, Son Samuray Cruise’un karakterinin duygusal ve psikolojik yönlerine daha fazla değinmesini gerektirdi.

Cruise’un karakteri Yüzbaşı Nathan Algren, kimlik, sadakat ve onurla ilgili sorunlarla boğuşan ve önemli bir ahlaki dönüşüm geçiren, hayal kırıklığına uğramış bir Amerikan askeridir. Rağmen Son Samuray Cruise’dan biraz farklı bir performans gerektiriyordu; buna diğer rollerinde uyguladığı aynı düzeyde fiziksel ve teknik eğitimle yaklaştı. Askerden samuraya dönüşen birini oynamak için, Cruise, kılıç dövüşü ve dövüş sanatlarında kapsamlı fiziksel ve teknik eğitim aldı. Cruise’un özgünlüğe her zamanki bağlılığı, rolün daha dramatik gereklilikleri ile birleştiğinde, Algren’in Ujio ile olan mücadelesinde mükemmel bir şekilde yansıtılıyor. Son Samuray.

Kaynak: Koridor Ekibi

Son Samuray

Yayın tarihi
5 Aralık 2003

Müdür
Edward Zwick
Döküm
Shin Koyamada, Ken Watanabe, Koyuki Kato, Tom Cruise, Tony Goldwyn

Değerlendirme
R

Çalışma süresi
154 dakika

Yazarlar
Edward Zwick, John Logan, Marshall Herskovitz

Görüntü yönetmeni
John Toll

Üretici
Paula Wagner, Tom Engelman, Edward Zwick, Tom Cruise, Marshall Herskovitz, Scott Kroopf

Üretim şirketi
Warner Bros., Cruise/Wagner Productions, Radar Pictures, The Bedford Falls Company

Sfx Süpervizörü
Cosmas Paul Bolger Jr., Steve Ingram

Bütçe
140 milyon dolar

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow