Nothing Phone 2, Pixel benzeri bir yazılım sunabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Bir Nothing yöneticisi, Nothing Phone 2 yazılımıyla ilgili birkaç ayrıntı verdi. Yazılımın, yöneticinin minimalist bir telefondaki önceki çalışmasına benzer görünmesini bekleyin. Ayrıca, Hiçbir şey Google’ın bir bakışta ve bağlamsal zekasından ipuçları almıyor gibi görünüyor. The Nothing Phone 1, başlangıç ​​şirketi için çok yönlü bir çıkış telefonuydu, ancak en büyük […]

Nothing Phone 2, Pixel benzeri bir yazılım sunabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir Nothing yöneticisi, Nothing Phone 2 yazılımıyla ilgili birkaç ayrıntı verdi.
  • Yazılımın, yöneticinin minimalist bir telefondaki önceki çalışmasına benzer görünmesini bekleyin.
  • Ayrıca, Hiçbir şey Google’ın bir bakışta ve bağlamsal zekasından ipuçları almıyor gibi görünüyor.

The Nothing Phone 1, başlangıç ​​şirketi için çok yönlü bir çıkış telefonuydu, ancak en büyük şikayetlerimizden biri temel yazılımdı. Marka o zamandan beri yazılım bölümünü güçlendirdi, ancak sonuç olarak ne beklemeliyiz? Şirket bize bazı cevaplar vermiş olabilir.

Nothing yazılımı kreatif direktörü Mladen M. Hoyss, Nothing Phone 2 ile yaptığı bir röportajda dış görünümü ayrıntılı olarak açıkladı. XDA Geliştiricileri. Hoyss ve bazı mevcut Nothing meslektaşları daha önce Blloc Zero 18 minimalist Android telefon ve Ratio başlatıcı üzerinde çalıştılar ve o, Nothing Phone 2 kaplamasının bu tekliflerle “bir nevi aynı sayfada” olduğunu belirtiyor. Ancak, şirketin, Nothing OS 2.0’ın görünümü açısından “neredeyse sıfırdan başlamak” istediğini de ekliyor.

Ayrıca, Nothing Phone 2 kaplamasının ana ekranda kayda değer iyileştirmeler görebileceği anlaşılıyor. Hoyss, günümüzün ana ekranlarının, uygulama simgelerine atıfta bulunarak “temelde şirketlerin logolarını” içeren sayfalar olduğunu savunuyor.

Nothing OS 2.0: Pixel serisinden ilham mı aldınız?

Elinizde Google Pixel 7 ana ekranı

Robert Triggs / Android Otoritesi

Piksel 7

Bunun yerine yönetici, bir ana ekranın “size özel” olması gerektiğini ve bilgilerinize ve ilgi alanlarınıza “bir bakışta” erişilebilmesini önerir.

Hoyss, şirketin yaklaşımının “akıllı telefonunuzun kutudan çıktığı anda sahip olduğu seçeneklere” odaklanmak ve bunları ön plana çıkarmak olduğunu ekliyor. Yönetici ayrıntılardan bahsetmedi, ancak Nothing Phone 2 yazılımının daha “kullanımı kolay” ve daha “bir bakışta” olacağını ima etti.

“Bir bakışta” ifadeleri, ana ekranda “bir bakışta” widget’ını öne çıkaran Google Pixel serisini akla getiriyor. Diğer Android telefonlar için de kullanılabilen bu pencere öğesi, gün boyunca hava durumu ve yaklaşan toplantılar/etkinlikler gibi önemli bağlamsal bilgileri gösterir. Bununla birlikte, Pixel serisi ayrıca Nest kapı zili, paket teslimatları, akıllı ev ve zamanlayıcı / kronometre ile ilgili birkaç ekstra bir bakışta kategori alır.

Bunu söylerken, yönetici söyledi XDA Geliştiricileri Hiçbir şeyin kendi tarzını sunmayacağı ve bu işlevselliği mevcut diğer ürünlerle karşılaştırmayacağı. Bir bakışta widget’ı ve Ne Çalıyor işlevi gibi Pixel özellikleri, akıllı telefon yazılımına yönelik proaktif bir yaklaşımın harika örnekleri olduğundan, Nothing’in Google’dan ilham almış olması yine de bizim için sorun olmaz.

Nothing Phone 2, Pixel benzeri bir yazılım sunabilir

Teknory