Google Bard sitesi, çalışmalardaki birçok yeni özelliği ortaya koyuyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Bard’ın web sitesi, chatbot’a birden fazla yeni özelliğin gelebileceğini gösteriyor gibi görünüyor. Yeni özellikler arasında bot oluşturma, “Galeri”, “Görevler”, arka plan/ön plan paylaşımı ve “Güçlendirme” yer alıyor. Bu özelliklerin kullanıma sunulmadan önce değişip değişmeyeceği veya hiç yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor. Bugün erken saatlerde, Google Bard’ın web sitesindeki kod satırlarının […]

Google Bard sitesi, çalışmalardaki birçok yeni özelliği ortaya koyuyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Bard’ın web sitesi, chatbot’a birden fazla yeni özelliğin gelebileceğini gösteriyor gibi görünüyor.
  • Yeni özellikler arasında bot oluşturma, “Galeri”, “Görevler”, arka plan/ön plan paylaşımı ve “Güçlendirme” yer alıyor.
  • Bu özelliklerin kullanıma sunulmadan önce değişip değişmeyeceği veya hiç yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor.

Bugün erken saatlerde, Google Bard’ın web sitesindeki kod satırlarının Bard Advanced’in ücretli bir hizmet katmanı olabileceğini öne sürdüğü bir hikayeye değinmiştik. Ancak görünen o ki web sayfasında saklanan tek haber bu değil. Artık chatbot’a da birçok yeni özelliğin gelebileceği keşfedildi.

Dylan Roussel, X’te (eski adıyla Twitter) Google Bard sitesinde saklanırken bulduğu özelliklerle ilgili ayrıntıları paylaştı. Özelliklerden ilki, “Bot Oluşturmanıza” olanak tanıyan bir şey gibi görünüyor. Kod adı “Motoko” dışında, bu özel bot yaratıcısı hakkında pek bir şey bilinmiyor. Motoko’nun OpenAI’nin özel GPT’lerine benzer bir şey olması mümkün.

1. Motoko.

Henüz Motoko hakkında pek bir şey yok. Ancak Google’ın “Bot Oluşturmanıza” izin vereceğini söylemem yeterli. Botlarla neyi kastettiklerini, paylaşılabilir falan olup olmayacağını tam olarak söyleyemem ama evet… Motoko, “Botların” kod adıdır. pic.twitter.com/4wW4AKbzIS

Bir sonraki özellik yeni bir “Galeri” bölümü olacak gibi görünüyor. Resim, bu özelliği “Bard ile neler yapabileceğinizi görmek için farklı konuları keşfetmenin” bir yolu olarak tanımlıyor. Görünüşe göre bu, çeşitli konulara dayalı örnek istemlere bakabileceğiniz ve sonuçları görebileceğiniz anlamına geliyor.

Ozan galerisi

Bir “Görevler” özelliği de tespit edildi, ancak özelliğin ne için olacağı belli değil. Roussel, bu özelliğin görüntü oluşturmak gibi uzun süren işlemlerde kullanılacağını öngörüyor.

Ayrıca kullanıcıların Bard sorgularını başkalarıyla paylaşmak için genel bir bağlantı oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir paylaşım seçeneği de mevcut. Görünen o ki, kullanıcıların paylaşılan bir bağlantının arka planını ve ön planını ayarlamasına olanak tanıyacak.

Keşfedilen son özellik “Güç Açma” adı verilen bir şeydir. X (eski adıyla Twitter) kullanıcısı tarafından açıklandığı gibi, bu özellik, istemlerinizi “genişletmek” için bir yapay zeka aracılığıyla çalıştırarak daha iyi bir sonuç elde etmenize olanak tanıyabilir. Dolayısıyla, kendi başınıza bilgi istemleri oluşturma konusunda iyi değilseniz, bu araç muhtemelen daha iyilerini oluşturmanıza yardımcı olacaktır.


Google Bard sitesi, çalışmalardaki birçok yeni özelliği ortaya koyuyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow