WhatsApp’ın yeni özelliği, sohbet geçmişi aktarımlarını daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR WhatsApp, QR kodlarını kullanan yeni bir sohbet aktarım özelliği sunuyor. Bu aktarım yöntemi yalnızca aynı işletim sistemine sahip cihazlar arasında çalışır. QR kod aktarımının tamamen şifreli olduğu söyleniyor. Eski telefonunuzdan yeni telefonunuza veri aktarmak baş belası olabilir. Ancak WhatsApp, bu sürecin en azından bir kısmını biraz daha hızlı ve […]

WhatsApp’ın yeni özelliği, sohbet geçmişi aktarımlarını daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • WhatsApp, QR kodlarını kullanan yeni bir sohbet aktarım özelliği sunuyor.
  • Bu aktarım yöntemi yalnızca aynı işletim sistemine sahip cihazlar arasında çalışır.
  • QR kod aktarımının tamamen şifreli olduğu söyleniyor.

Eski telefonunuzdan yeni telefonunuza veri aktarmak baş belası olabilir. Ancak WhatsApp, bu sürecin en azından bir kısmını biraz daha hızlı ve kolay hale getirmeye yardımcı olacak yeni bir özellik sunuyor.

WhatsApp bugün, uygulamanın yeni bir sohbet aktarma özelliği aldığını duyurdu. Sınır. Bu özellik, kullanıcıların mesajları ve büyük ekleri bir telefondan diğerine aktarmalarına olanak tanıyacak.

Bu yeni aktarım yöntemi, kullanıcıların yalnızca bir QR kodu taramasını gerektirerek veri aktarımını daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor. Sonuç olarak, kullanıcılar bilgilerini buluta yedekleme ve ardından bu verileri yeni telefonlarına indirme zorunluluğundan kurtulabilir.

Özelliği etkinleştirmek için, göre TechCrunch, her iki cihazın da aynı Wi-Fi bağlantısında olması gerektiği bildiriliyor. Kullanıcının daha sonra erişmesi gerekecek Ayarlar>Sohbetler>Sohbet aktarımı eski telefonlarında. Yeni telefonun taraması için bir QR kodu açılmalıdır.

Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, şirket, verilerin yalnızca QR kodu tarandığında iki cihaz arasında paylaşıldığını söylüyor. Sohbet aktarımının da tamamen şifrelendiği bildiriliyor.

Olumsuz tarafı, özellik yalnızca iki cihaz aynı işletim sistemini paylaştığında çalışacak gibi görünüyor. Böylece yalnızca Android’den Android’e veya iOS’tan iOS’a sohbet aktarımları yapabilirsiniz. Eğer gidiyorsan iPhone’dan Android’e veya Android’den iPhone’a, WhatsApp’ın yardım sayfasında takip edebileceğiniz talimatlar bulunur. Talimatlar, hangi yolu aktardığınıza bağlı olarak değişir.

Şu anda, özellik için bir çıkış tarihi yok. Ancak, Android ve iOS’ta beta test kullanıcılarına yavaş yavaş yayılıyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği, sohbet geçmişi aktarımlarını daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow