Google, bir tablete yayın yapmayı, yanında bir telefon tutmak kadar kolay hale getirebilir

Rita El Khoury / Android Kurumu TL;DR Google, Pixel tabletler için yeni bir medya yayınlama özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik, medya yayınlamayı, telefonunuzu tabletin önüne yerleştirmek kadar kolay hale getirir. Bu özelliğin Pixel Tablet’in ultra geniş bant çipini kullanarak çalışıp çalışmadığı belli değil. Bir Google Pixel Tabletiniz ve bir Pixel telefonunuz varsa, telefonunuzdan tabletinize medya […]

Google, bir tablete yayın yapmayı, yanında bir telefon tutmak kadar kolay hale getirebilir

Rita El Khoury / Android Kurumu

TL;DR

  • Google, Pixel tabletler için yeni bir medya yayınlama özelliği üzerinde çalışıyor.
  • Bu özellik, medya yayınlamayı, telefonunuzu tabletin önüne yerleştirmek kadar kolay hale getirir.
  • Bu özelliğin Pixel Tablet’in ultra geniş bant çipini kullanarak çalışıp çalışmadığı belli değil.

Bir Google Pixel Tabletiniz ve bir Pixel telefonunuz varsa, telefonunuzdan tabletinize medya yayınlayabilirsiniz. İşlev her zaman orada olsa da, birkaç adımı izlemenizi gerektirir. Ancak Google, süreci büyük ölçüde basitleştirebilecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir.

Mishaal Rahman, AssembleDebug on X’in (eski adıyla Twitter) yardımıyla, Pixel Tabletler için yeni bir özellik için bir tanıtım ekranı keşfetmiş görünüyor. Bu özellik, telefonunuzdan tabletinize medya yayınlamanın yeni bir yoludur. Animasyona dayalı olarak, bu özellik, telefonunuzu tabletin önünde tutarak medya yayınlamanıza olanak tanır.

Google, yalnızca telefonunuzu önünde tutarak Pixel Tablet’inize medya yayınlamanıza izin vermeye çalışıyor!

İşte bu özelliğin tanıtım ekranı.

Şu anda, bu özelliğin Pixel Tablet’in ultra geniş bant (UWB) çipini, Bluetooth yakınlığını veya NFC bağlantılarını kullanıp kullanmadığı belli değil. Ancak Rahman, UWB çipini kullanıyorsa, bunun çipin ilk benzersiz kullanımı olacağını ekliyor. Şu anda UWB yalnızca Yakındaki Paylaşım özelliğini geliştirmek için kullanılıyor.

Rahman ayrıca, Android 13’ün bir medyaya dokunma özelliği için kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu belirtiyor. Ancak, burada gerçekleşen medya aktarımı işletim sistemi tarafından gerçekleştirilmiyor, bunun yerine harici bir uygulama tarafından yapılıyor. Bu durumda, Google’ın Play Hizmetleri olacaktır.

İlginç bir şekilde Google, bu yılın başlarında CES’te “ses içeriğinizin gün boyunca sizinle birlikte hareket etmesi için bir yol geliştirdiğini” açıkladığında bunun ipucunu vermiş olabilir. Ayrıca, bu animasyon ilk kez 2022’de keşfedildiği için ilk kez ortaya çıkmıyor. Ancak yeni olan, özelliğin Pixel Tablet için olduğundan bahsediliyor.

Google, bir tablete yayın yapmayı, yanında bir telefon tutmak kadar kolay hale getirebilir

Teknory