Google One VPN, New York’taysanız sizi artık Teksas’a yerleştirmeyecek

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR VPN By Google One, konum tabanlı uygulamalar ve web sitelerindeki deneyiminizi iyileştirmek için yeni bir özellik kazanıyor. Yakında IP konumunuzu varsayılan olarak daha geniş bir bölge yerine yerel bir bölgeye ayarlayacaktır. Daha fazla gizlilik için ikincisini seçme seçeneğiniz yine de olacak. Google One’dan VPN, konum tabanlı hizmetlerle deneyiminizi iyileştirme […]

Google One VPN, New York’taysanız sizi artık Teksas’a yerleştirmeyecek

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • VPN By Google One, konum tabanlı uygulamalar ve web sitelerindeki deneyiminizi iyileştirmek için yeni bir özellik kazanıyor.
  • Yakında IP konumunuzu varsayılan olarak daha geniş bir bölge yerine yerel bir bölgeye ayarlayacaktır.
  • Daha fazla gizlilik için ikincisini seçme seçeneğiniz yine de olacak.

Google One’dan VPN, konum tabanlı hizmetlerle deneyiminizi iyileştirme seçeneğine kavuşuyor. Google’ın VPN’sine abone olursanız, kısa süre sonra varsayılan IP adresi bölgenizi genişten yerele değiştirmenize izin verecektir.

Şu anda Google One tarafından sağlanan VPN, aynı ülkedeki en yakın sunucuya bağlanmaktadır. Kullanıcıların bunun üzerinde hiçbir kontrolü yoktur ve bağlantı genellikle onları tamamen farklı bir duruma sokarak hava durumu ve diğer konum tabanlı hizmetler gibi deneyimleri engeller. Şimdi, 9to5Google Google’ın bu sorunu çözdüğünü bildiriyor.

Bu ayın sonunda Google One’dan VPN, ziyaret ettiğiniz uygulamalar ve web sitelerinde konuma dayalı deneyimleri iyileştirmek için IP konumunuzu varsayılan olarak yerel bir bölgeye ayarlayacaktır. Güncelleme 29 Temmuz 2023’te yayınlanmaya başlayacak. Google, kullanıcılara değişiklik hakkında e-posta göndermeye başladı ve “ağ sağlayıcınızın veya web sitelerinin gerçek IP adresinizi veya tam konumunuzu bilmesini engellemeye” devam edeceğini söyledi.

Bununla birlikte, önceki varsayılanı koruma ve yerel bölgeniz yerine ülkeniz gibi “daha geniş bir IP adresi bölgesi” kullanma seçeneğine sahip olacaksınız. Google, bunun size daha fazla gizlilik sağlayacağını söylüyor. Ayar, Android, iOS, Mac ve Windows’ta Google One uygulamasında görünür.

Google One VPN, New York’taysanız sizi artık Teksas’a yerleştirmeyecek

Teknory