Google Chrome yeni güncellemeyle daha güvenli ve akıllı hale geliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Güvenlik Kontrolü artık arka planda otomatik olarak çalışacak ve güvenliği ihlal edilmiş şifreleriniz, zararlı uzantılarınız ve daha fazlası varsa sizi uyaracaktır. Bellek Tasarrufu, bir sekmenin etkin kalması gerekip gerekmediğini ve bir sekme devre dışı kalırsa ne kadar bellek kaydedilebileceğini size söyleyecektir. Sekme grupları artık diğer masaüstü aygıtlara kaydedilebilir ve […]

Google Chrome yeni güncellemeyle daha güvenli ve akıllı hale geliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Güvenlik Kontrolü artık arka planda otomatik olarak çalışacak ve güvenliği ihlal edilmiş şifreleriniz, zararlı uzantılarınız ve daha fazlası varsa sizi uyaracaktır.
  • Bellek Tasarrufu, bir sekmenin etkin kalması gerekip gerekmediğini ve bir sekme devre dışı kalırsa ne kadar bellek kaydedilebileceğini size söyleyecektir.
  • Sekme grupları artık diğer masaüstü aygıtlara kaydedilebilir ve bunlara erişilebilir.

Gelecek ay Google, web sitelerinin internetteki eylemlerinizi izleyen üçüncü taraf çerezlere erişimini kısıtlayacak bir “İzlenme Koruması” özelliğini test etmeyi planlıyor. Ancak bu gerçekleşmeden önce Google, Chrome’u masaüstünde daha güvenli ve daha akıllı hale getireceğini söylediği yeni özellikleri etkinleştiriyor.

Google açıklığa kavuşmuş bu hafta Güvenlik Kontrolü, Bellek Tasarrufu ve sekme grupları için birkaç yeni yeteneği kullanıma sunuyor. Bugün başlatılan yeteneklerden üçü ve dördüncüsü önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek.

M120 Güvenlik Kontrolü Güncellemeleri Hat İçi

Duyuruya göre masaüstündeki Chrome Güvenlik Kontrolü artık arka planda otomatik olarak çalışacak. Bu özellik size hangi şifrelerin ele geçirildiğini, zararlı uzantılarınız olup olmadığını, site izinlerinin değiştirilmesi gerekip gerekmediğini ve Chrome’un en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı proaktif olarak söyleyebilecektir. Güvenlik Kontrolü ayrıca, siteyi bir süre ziyaret etmediyseniz site izinlerini (mikrofon erişimi gibi) iptal etme olanağı da kazanıyor.

Bellek tasarrufu

Bellek Tasarrufu için Google, özelliğin daha fazla bilgi paylaşmasına izin veriyor. Artık bir sekmenin devre dışı kalmasına izin verirseniz ne kadar bellek kaydedilebileceğini size söyleyecektir. Ayrıca hangi sekmelerin etkin kalmasına izin verilmesi gerektiğini de size bildirecektir.

Sekme grupları

Önümüzdeki birkaç hafta içinde gelecek olan son değişiklik, sekme grupları özelliğine yöneliktir. Kullanıma sunulduğunda kullanıcılar sekme gruplarını kaydedebilecek ve bunlara farklı masaüstü cihazlardan erişebilecek.

Google Chrome yeni güncellemeyle daha güvenli ve akıllı hale geliyor

Teknory