Google Chrome’da Chromecast Nasıl Etkinleştirilir?

Dijital cihazlarınızda Chromecast’i etkinleştirmek, eğlence deneyiminizi yükseltmenin kesin bir yolu haline geldi. Başlangıçta donanım olarak gelmesine rağmen, Google bu modeli yükseltti ve artık Google Chrome tarayıcısında önceden oluşturuldu. Google teknolojisinin bu kullanıcı dostu, yerleşik, çığır açan parçası, içeriği dijital cihazlarda sorunsuz bir şekilde yayınlamanıza olanak tanır. Bununla birlikte, Chromecast’in sağlam, ucuz bir akış seçeneği ve […]

Google Chrome’da Chromecast Nasıl Etkinleştirilir?

Dijital cihazlarınızda Chromecast’i etkinleştirmek, eğlence deneyiminizi yükseltmenin kesin bir yolu haline geldi. Başlangıçta donanım olarak gelmesine rağmen, Google bu modeli yükseltti ve artık Google Chrome tarayıcısında önceden oluşturuldu. Google teknolojisinin bu kullanıcı dostu, yerleşik, çığır açan parçası, içeriği dijital cihazlarda sorunsuz bir şekilde yayınlamanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, Chromecast’in sağlam, ucuz bir akış seçeneği ve nasıl kurulacağına ilişkin ayrıntılı yönergeler yoktur. Bu makale, Google’da Chromecast’in nasıl etkinleştirileceğini özetlemektedir. Kemer bağlamak. Eğlence deneyiminiz bir adım daha yükselmek üzere.

PC’nizde Google Chrome’da Chromecast’i Nasıl Etkinleştirirsiniz?

PC’nizde Google Chrome’da Chromecast’i etkinleştirmek için kullanabileceğiniz iki yol vardır. Aşağıdaki basit adımları izleyerek eğlence deneyiminizi değiştirin:

 1. Tercih ettiğiniz cihazda Google Chrome tarayıcısını açın ve adres çubuğuna bu linki://flags/#media-router yapıştırın ve Enter’a tıklayın.
 2. Medya yönlendirici bayrağında üç ayar görünecektir: Varsayılan, Etkinleştir ve Devre Dışı Bırak. Etkinleştir’e tıklayın. Chrome’u yeniden başlattığınızda yeni ayarlar geçerli olacaktır.
 3. Etkinleştir düğmesine sağ tıklayarak “Yayınla” seçeneğini seçin ve ardından Chromecast cihazınızı seçin.

Not: Kullanmakta olduğunuz Chrome sürümüne bağlı olarak çeşitli bayrak seçeneklerinin görüntülenmesi olasıdır. Bir bayrak listesi görünürse, tüm IP adresleri seçeneğinde “Yayın cihazlarına bağlan” öğesini arayın. Bayrak görünmüyorsa, ona erişmek için Google Chrome’unuzu güncellemeniz gerekir.

PC’nizde Google Chrome’da Chromecast’i Etkinleştirmenin Alternatif Yolu

PC’niz için Google Chrome’da Chromecast’i etkinleştirmek üzere şu adımları da kullanabilirsiniz:

 1. Chromecast’inizi ve PC’nizi aynı Wi-Fi ağına bağlayın.
 2. PC’nizde Chrome tarayıcıyı başlatın.
 3. Google Chrome adres çubuğunun sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı tıklayın.
 4. “Yayınla” seçeneğiyle bir açılır menü görünecektir. “Yayınla”yı tıklayın.
 5. Wi-Fi’nize bağlı taranan Chromecast cihazlarının listesini içeren bir yayınlama sekmesi penceresi görünecektir.
 6. Google Chrome’da Chromecast’i etkinleştirmek için tercih ettiğiniz cihazı tıklayın.

Android Kullanarak Google Chrome’da Chromecast Nasıl Etkinleştirilir

Android cihazınızdan içerik akışı yapmak istiyorsanız, şu şekilde yapılır:

 1. Hem Android hem de Chromecast cihazlarınız için aynı Wi-Fi ağını seçin.
 2. Telefonunuzdaki “Ayarlar” simgesine dokunun ve Bağlı cihazlar’ı seçin.
 3. “Ekran Yayını”nı aç
 4. “Görüntüleme cihazlarını ara”yı seçin.
 5. Android telefonunuzun ekranı Chromecast TV’nizde görünecektir.
 6. Yayınlamak istediğiniz şeye göz atın ve seçin; otomatik olarak TV’nizde oynatılacaktır.

Not: Android cihazlarda Google Chrome tarayıcısında Yayınla simgesine erişilemez. Android ekranınızı doğrudan Chromecast’inize yansıtmak için cihazınızın bildirim panelini açmanız gerekecek. Seçtiğiniz uygulama Chromecast özellikli olmalıdır. Yayınla simgesi tipik olarak bir radar sinyaliyle birlikte bir kare olarak görünür. Simgenin konumu, kullandığınız akış uygulamasına bağlıdır.

iPhone Kullanarak Google Chrome’da Chromecast’i Etkinleştirme

iOS cihazları, yansıtma içeriğini Chromecast’e doğrudan görüntüleyemez. Bu nedenle, Chrome tarayıcısında Chromecast’i etkinleştirme işlemi biraz farklıdır.

 1. Düzenlemek Google evi iPhone’unuzu Chromecast’e yansıtmaya yardımcı olmak için App Store aracılığıyla.
 2. iPhone’unuzu ve Chromecast’inizi aynı Wi-Fi’ye bağlayın.
 3. Google Home Uygulamasını açın ve Chromecast cihazınızı seçin.
 4. “Ekran Aynası”nı seçin ve “Yayını Başlat düğmesine” tıklayın. Bu adımdan sonra iPhone ekranınız Chromecast TV’nizde görüntülenecektir.
  .

Google Chrome’da Chromecast Uzantısı Nasıl Eklenir?

Google Chrome tarayıcısından Chromecast’i kullanmak, Google’ın sunduğu en iyi güncellemelerden biridir. Tarayıcıdan yayınlamanın daha güvenilir olduğu ve minimum gecikme sorunlarıyla sonuçlandığı kanıtlanmıştır. Chromecast donanımını kullanıyorsanız ve kolaylık arıyorsanız, Chromecast uzantısı sizin için mükemmel bir çözümdür.

Chromecast uzantısını tarayıcınıza eklemek için izleyebileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Chromecast’inizi ve akış cihazınızı aynı Wi-Fi’ye bağlayın.
 2. Google Chrome tarayıcınızı başlatın.
 3. Adres çubuğunun sağ üst tarafındaki üç dikey noktaya tıklayın.
 4. “Uzantılar”ı seçin ve açılır menüden “Chrome Web Mağazasını Ziyaret Et”i seçin.
 5. Google Chrome web mağazası görünecek, Chromecast’i arayacak ve Google Cast’ı seçecektir.
 6. Görünen Google Cast penceresinde “Uzantı ekle”yi tıklayın.
 7. Chromecast uzantısı, Google Chrome tarayıcınıza otomatik olarak yüklenecek ve etkinleştirilecektir.

Not: Tıkladığınız Chromecast uzantısını dikkatlice kontrol etmeniz önemlidir. Güvenlik ihlallerini önlemek için kaynak Google olmalıdır. Bazı kaynaklarda kötü amaçlı yazılım olabilir ve cihazın arızalanmasına neden olabilir.

Chromecast’te Sorun Giderme

Chromecast performansınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorunu çözmek için bu basit düzeltme seçeneklerini denemenizi öneririz.

Wi-Fi’nizi Kontrol Edin

Bunu, Wi-Fi yönlendiricinizin sinyalini kontrol ederek yapabilirsiniz. Işıklarda olağandışı bir şey olup olmadığına bakın. Wi-Fi’nin iyi çalışıp çalışmadığını görmek için mobil cihazınızı da kullanabilirsiniz. Cihazdaki bir web sitesi tarayıcısında basit bir arama, durumun bu olup olmadığını doğrulamanıza yardımcı olacaktır.

Wi-Fi çalışıyorsa, sorun başka bir yerde olabilir. Değilse, en iyi çözüm Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatmak olacaktır. Güç kaynağını yönlendiriciden kapatabilirsiniz. Yönlendirici güç düğmesine uzun süre basarak da yönlendiriciyi yeniden başlatabilirsiniz. Güç düğmesini bırakmadan önce tüm ışıkların söndüğünden emin olun. Güç kaynağını prize takmadan önce en az bir dakika bekleyin. Yeniden başlatma işlemi bittiğinde yönlendirici açılacaktır.

Google Chrome Tarayıcınızı Güncelleyin

Google Chrome’un en son sürümünü kullanmıyorsanız, PC’nizi kullanırken sorun yaşayabilirsiniz. Chrome tarayıcınızdaki üç dikey noktaya tıklamak, gerekirse açılır menüde size bir güncelleme seçeneği sunar. Tarayıcıyı güncellemek için mevcut en son Chrome sürümüne tıklayın.

Cihazınızın ve Chromecast’inizin Aynı Wi-Fi Ağını Kullandığından Emin Olun

Akış cihazınız, farklı ağlardaysa Chromecast’inizle bağlantı kuramaz. Bağlanmak istediğiniz cihazı tarayıp bulabilmek için aynı Wi-Fi’yi kullandıklarından emin olmanız gerekir.

Chromecast’i Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Son çareniz Chromecast’inizi sıfırlamaktır. İşlem tüm verilerinizi sileceği için bunu son seçenek olarak öneriyoruz. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı seçerseniz Chromecast’i yeniden kurmanız gerekir. Bunu Google Home uygulaması aracılığıyla yapabilir veya Chromecast cihazının arkasındaki fabrika ayarlarına sıfırlama düğmesine uzun süre basabilirsiniz. Işık sürekli beyaza döndüğünde bırakın. Chromecast sıfırlanacak.

Bonus İpucu!

Tüm bu sorun giderme seçenekleri sonuç vermezse, destek için Google ile iletişime geçmeniz gerekir. En hızlı yöntem olarak canlı sohbet kanallarını öneriyoruz.

Google Chrome’u Kullanarak Chromecast’te Gezinme

Chromecast, içerik akışı için en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Hepsinden iyisi, kurulumu ve çalıştırılması kolaydır. Bütçe dostu bir içerik akışı seçeneği arıyorsanız bunu öneririz. Google Chrome’da Chromecast’i başarıyla etkinleştirmek için TV’nizde bir Chromecast uzantısı, güncellenmiş bir Chrome tarayıcısı, güvenilir bir Wi-Fi ağı ve uyumlu Chromecast cihazları olması gerekir.

Daha önce hiç Chromecast kullandınız mı? Bu makalede belirtilen püf noktalarından ve ipuçlarından bazılarını kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow