Google Cüzdan nihayet QR ödeme desteği alıyor (Güncelleme: Daha fazla ayrıntı)

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Cüzdan, önümüzdeki aylarda QR kodu ödeme işlevine sahip olacak. Ancak bu ekleme şimdilik Brezilya ile sınırlı. Google, bu özelliği gelecekte daha fazla pazara getirmeyi umduğunu söylüyor. Güncelleme: 30 Haziran 2023 (01:40 ET): Google, Google Cüzdan’ın yeni QR kodu özelliğine daha fazla ışık tuttu. şirket anlattı Android Yetkilisi özelliği […]

Google Cüzdan nihayet QR ödeme desteği alıyor (Güncelleme: Daha fazla ayrıntı)

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Cüzdan, önümüzdeki aylarda QR kodu ödeme işlevine sahip olacak.
  • Ancak bu ekleme şimdilik Brezilya ile sınırlı.
  • Google, bu özelliği gelecekte daha fazla pazara getirmeyi umduğunu söylüyor.

Güncelleme: 30 Haziran 2023 (01:40 ET): Google, Google Cüzdan’ın yeni QR kodu özelliğine daha fazla ışık tuttu. şirket anlattı Android Yetkilisi özelliği etkinleştirmek için Brezilya’daki en büyük satış noktası (POS) sağlayıcılarından bazılarıyla birlikte çalıştığını söyledi. Bu nedenle, bireysel perakendecilerin bu sağlayıcılarla çalıştıkları sürece özel olarak kaydolmaları gerekmez.

Diğer ülkelere gelen özelliği sorduğumuzda bir sözcü, “Bunu gelecekte diğer pazarlara da getirmeyi umuyoruz, ancak şu anda paylaşacak bir şeyimiz yok” dedi.

Orijinal makale: 28 Haziran 2023 (03:54 ET): NFC tabanlı ödemeler, Google Wallet ve Apple Pay gibi kişilerin ödeme yapmak için kartlarına dokunmak yerine ödeme yapmasına izin vermesiyle bugün çok popüler. Yine de her telefon bir NFC çipiyle gelmiyor, bu da bu kullanıcıları QR kodu tabanlı ödemeleri benimsemeye zorluyor.

Şimdi, Google’ın sahip olduğu ilan edildi (s/s: 9to5Google) Google Cüzdan’ın nihayet QR koduna dayalı ödemeler için de destek aldığını.

Şirket, haberi Brezilya için bir dizi duyurunun bir parçası olarak açıkladı ve özellik şimdilik bu pazarla sınırlı.

Google Cüzdan QR ödemeleri gif 1

Duyurudan bir alıntı, “Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan yeni özellik, herhangi bir Android cihazını, ödeme makinelerinde dinamik kodları taramak için kameralarını kullanarak kredi ve banka kartlarıyla dijital ödemeler yapabilecek hale getiriyor.”

Her iki durumda da, birinci taraf QR tabanlı bir çözüm, gelişmekte olan pazarlarda büyük önem taşıyor. Bu bölgelerdeki pek çok düşük kaliteli akıllı telefon, ilk etapta NFC’den yoksundur ve bu da tüketicileri, üçüncü taraf hizmetler aracılığıyla QR tabanlı ödemeleri kullanmaya zorlar. Üstelik bu ödemeleri yapmak için sadece kamera ve data bağlantısına ihtiyaç duymanız, QR kod ödemelerini özellikli bir telefon üzerinden yapmanızın teorik olarak mümkün olduğu anlamına geliyor.

Google’a Wallet’ın yeni QR ödeme özelliğinin gelecekte Brezilya dışında kullanıma sunulup sunulmayacağını sorduk. Şirket bize geri dönerse/geri dönerse makaleyi güncelleyeceğiz.

Google Cüzdan nihayet QR ödeme desteği alıyor (Güncelleme: Daha fazla ayrıntı)

Teknory