Google Cüzdan, spor salonu kartı ve fotoğraflı diğer geçişleri eklemenize izin verecek

Joe Hindi / Android Yetkilisi TL;DR Yakında Google Cüzdan, kullanıcıların uygulamada daha fazla öğe kaydetmesine olanak tanıyacak. Yakında Google Cüzdan’a geçiş kartları, kimlikler, sağlık sigortası kartları ve erişim rozetleri ekleyebileceksiniz. Google Mesajlar uygulaması, kullanıcıların seyahat check-in işlemlerini uygulama içinde tamamlamalarına olanak tanıyacak. 2022’de Google Cüzdan’ı piyasaya sürdükten sonra Google, dijital cüzdanına eklenebilecekleri açıyor. Kullanıcılar artık […]

Google Cüzdan, spor salonu kartı ve fotoğraflı diğer geçişleri eklemenize izin verecek

Joe Hindi / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Yakında Google Cüzdan, kullanıcıların uygulamada daha fazla öğe kaydetmesine olanak tanıyacak.
  • Yakında Google Cüzdan’a geçiş kartları, kimlikler, sağlık sigortası kartları ve erişim rozetleri ekleyebileceksiniz.
  • Google Mesajlar uygulaması, kullanıcıların seyahat check-in işlemlerini uygulama içinde tamamlamalarına olanak tanıyacak.

2022’de Google Cüzdan’ı piyasaya sürdükten sonra Google, dijital cüzdanına eklenebilecekleri açıyor. Kullanıcılar artık geçişleri, kimlikleri, erişim rozetlerini ve daha fazlasını ekleyebilecek.

Üzerinde şirketin blogu, teknoloji devi, Google Cüzdan’ın uygulamaya yeni öğeler ekleme özelliği kazanacağını duyurdu. Bu öğelerden ilki geçişler olacaktır. Google’a göre spor salonu üyelikleri, kütüphane kartları, park kartları ve barkodlu veya QR kodlu diğer tüm fiziksel geçişler eklenebilecek. Kullanıcıların kartı dijitalleştirmek ve kaydetmek için kartın bir fotoğrafını çekmesi yeterlidir.

Resim aracılığıyla Cüzdan'a QR kodu barkod geçişi ekleyin

Geçişlere ek olarak, kullanıcılar sağlık sigortası kartlarını, kimlikleri ve ehliyetleri, biletleri, şirket kimliklerini ve giriş kartlarını da dahil edebilecek gibi görünüyor. Özellikle sağlık sigortası için Google, sağlık sigortası kartlarının dijital bir versiyonunu geliştirmek için Humana ile birlikte çalıştığını söylüyor. İngiltere’deki kullanıcılar ayrıca Ulusal Sigorta Numaralarını HMRC uygulamasından saklayabilecekler. Geçiş kartları ve sadakat kartlarının aksine bu bilgiler, kullanılmadan önce kendinizi doğrulamanızı gerektiren “özel geçiş” olarak etiketlenir.

Kimlikler ve ehliyetler için özellik şimdilik yalnızca Maryland’de kullanılabilecek. Ancak Google, önümüzdeki aylarda Arizona, Colorado ve Georgia’dan sakinleri ekleyeceğini söylüyor. Maryland’de ikamet edenlerin Google Cüzdan’da saklanan kimliği belirli havalimanlarındaki TSA PreCheck hatları için kullanabilecekleri bildiriliyor.

Son olarak Google, Google Mesajlar uygulamasını kullanan ve RCS’yi etkinleştiren herkesin seyahat check-in işlemlerini tamamen uygulamada tamamlayabileceğini açıkladı. Aşağıdaki gif’te de görebileceğiniz gibi, hemen altında dört farklı bilgi istemi ile bir uçuş için check-in yapmanız gereken bir mesaj var. Check-in istemine dokunmak, kullanıcıyı hemen check-in yapar ve ardından biniş kartını gösterir. Google, biniş kartının veya biletin Google Cüzdan’a kaydedilebileceğini söylüyor.

Biniş Kartını RCS 10 saniyelik Gif ile Cüzdan'a ekleyin

Bu özelliklerin ne zaman geleceği ise kesin tarih bilinmiyor. Şirket sadece özelliklerin yakında geleceğini belirtiyor. Ayrıca, Google Cüzdan kullanılabilirliğinin yakında daha fazla pazara yayılacağından da bahsediliyor.

Google Cüzdan, spor salonu kartı ve fotoğraflı diğer geçişleri eklemenize izin verecek

Teknory