Google Fotoğraflar, insanları yüzlerinden bulmanızı sağlamak için yeni arama işlevini test ediyor

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Bazı kişiler, Google Fotoğraflar’daki resim görüntüleyicideki Google Lens düğmesinin yeni bir arama düğmesiyle değiştirildiğini fark ediyor. Yüz içeren resimlere bakarken, arama düğmesi yüzü algılayarak o yüze sahip diğer fotoğrafları bulur. Görünüşe göre yeni düğme yalnızca Google Lens’in özelliklerini geliştiriyor. Google Fotoğraflar uygulaması, yeni bir kullanışlı arama işlevini test ediyor […]

Google Fotoğraflar, insanları yüzlerinden bulmanızı sağlamak için yeni arama işlevini test ediyor

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bazı kişiler, Google Fotoğraflar’daki resim görüntüleyicideki Google Lens düğmesinin yeni bir arama düğmesiyle değiştirildiğini fark ediyor.
  • Yüz içeren resimlere bakarken, arama düğmesi yüzü algılayarak o yüze sahip diğer fotoğrafları bulur.
  • Görünüşe göre yeni düğme yalnızca Google Lens’in özelliklerini geliştiriyor.

Google Fotoğraflar uygulaması, yeni bir kullanışlı arama işlevini test ediyor gibi görünüyor. İşlev, bazı kişiler için uygulamadaki Google Lens düğmesinin yerini almıştır.

Google Fotoğraflar’da resim görüntüleyicide fotoğraflara bakarken ekranın alt kısmında yer alan paylaş, düzenle ve sil seçenekleri arasında Google Lens simgesini fark etmişsinizdir. Dokunmak, kelimeleri çevirmekten web’de benzer görseller bulmaya kadar her şeyi yapmanızı sağlar. Ancak bu, kendi fotoğraflarınız aracılığıyla insanları aramaya tam olarak yardımcı olmuyor.

Ancak keşfedildiği gibi Android PolisiGoogle, insanları aramayı biraz daha kolaylaştıracak yeni bir arama işlevini test ediyor gibi görünüyor. İşlev, üzerinde yüz bulunan bir görüntü üzerinde kullanıldığında, aramanın yüzü algılayacağı ve içinde o yüzün bulunduğu diğer fotoğrafları bulmak için geriye doğru arama yapacağı bildiriliyor.

Bazıları için Google Lens düğmesi yeni arama düğmesiyle değiştirilmiş olsa da, Google Lens’in yerini alacak gibi görünmüyor. Aslında, daha çok zaten orada olanın bir geliştirmesi gibi.

Görünüşe göre, bir yüze dokunursanız, uygulama size o kişiyle olan diğer fotoğrafları gösterecek. Ancak, fotoğrafın yüzden uzaktaki farklı bir yerine dokunursanız, uygulama sorunsuz bir şekilde Google Lens’e geri döner.

Düğme yalnızca bazı Android kullanıcıları için göründüğünden, muhtemelen yalnızca sınırlı bir testtir. Dolayısıyla, onu Google Fotoğraflar uygulamanızda görmüyorsanız, yalnız değilsiniz.

Google Fotoğraflar, insanları yüzlerinden bulmanızı sağlamak için yeni arama işlevini test ediyor

Teknory