Google Hatırlatıcılar bu ay Görevler’e taşınmalıdır

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Hatırlatıcılar, Haziran 2023’te Google Görevler’e taşınmalıdır. Google Workspace kullanıcıları bu taşıma işlemini bugün görmeye başlayacak. Kişisel Google hesapları olan kullanıcılar, taşıma işlemi başlamadan önce ayın geri kalanına sahiptir. Benim gibi çok unutkansanız, hatırlatıcılarla yaşar ve ölürsünüz. Telefonum bana ping atmazsa, muhtemelen en temel günlük işleri bile yapmayı unuturum. […]

Google Hatırlatıcılar bu ay Görevler’e taşınmalıdır

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Hatırlatıcılar, Haziran 2023’te Google Görevler’e taşınmalıdır.
  • Google Workspace kullanıcıları bu taşıma işlemini bugün görmeye başlayacak.
  • Kişisel Google hesapları olan kullanıcılar, taşıma işlemi başlamadan önce ayın geri kalanına sahiptir.

Benim gibi çok unutkansanız, hatırlatıcılarla yaşar ve ölürsünüz. Telefonum bana ping atmazsa, muhtemelen en temel günlük işleri bile yapmayı unuturum. Bu nedenle Google Hatırlatıcılar, son yıllarda nasıl olduğunu bile bilmiyorum hayatımın ayrılmaz bir parçası oldu.

Ne yazık ki Hatırlatıcılar bu dünya için uzun değil. 2022’de Google, Hatırlatıcıların kullanımdan kaldırılacağını ve tamamen Google Görevler ile değiştirileceğini resmen duyurdu. Şubat ayında Google, Mart ayında manuel olarak taşımaya başlayabileceğinizi ve zorunlu taşımanın 2. çeyrekte başlayacağını duyurdu. Bugün, Google daha sıkı bir zaman çizelgesi koydu: bu ay.

Kişisel bir Google hesabı olan (yani bir işletme veya okul hesabı olmayan) kişiler için, taşıma işlemini şu anda kendi başınıza başlatabilmelisiniz. Masaüstünüzde Google Takviminizi ziyaret edin, ekranın sol tarafındaki Hatırlatıcılar takvimi onay kutunuzu tıklayın ve ardından gördüğünüz açılır pencerede “Hatırlatıcılarımı şimdi göreve dönüştür”ü seçin. Bunu şimdi yapmazsanız, Google bu ay bir noktada sizin için yapacak.

İş veya okul üzerinden bir Google Workspace hesabınız varsa otomatik taşıma bugün başlayacak.

Google Hatırlatıcıların işlevselliğine gelince, hemen hemen her şey Görevler’e aktarılır. Görevler’in Hatırlatıcılara kıyasla belirgin bir avantajı, tıpkı bir takvim etkinliğinde yaptığınız gibi göreve bir saat dilimi iliştirebilme yeteneğidir. Bu, örneğin o anda hangi saat diliminde olursanız olun, hatırlatıcıların 15:00’te kalması sorununu ortadan kaldıracaktır.

Ne olursa olsun, Google Hatırlatıcıları gerçekten seviyorsanız, onlara çok yakında veda etmeniz gerekecek.

Google Hatırlatıcılar bu ay Görevler’e taşınmalıdır

Teknory