Google, ikinci bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını doğruladı

Kris Carlon / Android Yetkilisi TL;DR Bir Google yöneticisi, ikinci bir katlanabilir telefonun yolda olduğunu doğruladı. Çalışan, telefonun yeterince iyi olmadığı için iptal edildiğini öne sürdü. Google nihayet bu ayın başlarında düzenlediği I/O geliştirici konferansında ilk katlanabilir telefonu Pixel Fold’u tanıttı. İptal edilen ikinci bir katlanabilir telefonun mırıltılarını duyduk ve Google şimdi bu cihazın varlığını […]

Google, ikinci bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını doğruladı

Kris Carlon / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir Google yöneticisi, ikinci bir katlanabilir telefonun yolda olduğunu doğruladı.
  • Çalışan, telefonun yeterince iyi olmadığı için iptal edildiğini öne sürdü.

Google nihayet bu ayın başlarında düzenlediği I/O geliştirici konferansında ilk katlanabilir telefonu Pixel Fold’u tanıttı. İptal edilen ikinci bir katlanabilir telefonun mırıltılarını duyduk ve Google şimdi bu cihazın varlığını onayladı.

Ross podcast’te şunları açıkladı:

Ekiple gerçekten gurur duyuyorum çünkü yarattığımız başka bir katlanabilir modelimiz vardı, kendimizi dizginleyecek disipline sahiptik ve ‘hayır, henüz yeterince iyi değil’ diyeceğiz ve bir şeyler yapabileceğimizi hissedene kadar gerçekten bekleyecektik. bu yeterince iyiydi ya da zaten orada olandan daha iyiydi.

Tasarım lideri, “Yani, bunu yapabildiğimizin ve bir şeyin yeterince iyi olmadığını fark edebildiğimizin gerçekten bir kanıtı (sic)” diye ekledi.

Google’ın gerçekten de bir noktada en az iki katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı söylendi. Bu ikinci katlanabilir telefonun nasıl görüneceği belli değil. O zamanki ipuçları gerçekten de iki ekranlı bir modele işaret ediyordu ve bu da HUAWEI Mate XS2 gibi dışa katlanan bir telefon yerine Çevirme veya Katlama tarzı bir cihaz öneriyordu.

Her durumda, Pixel Flip, Pixel Fold’a canlandırıcı bir alternatif olabilirdi. Samsung daha önce Galaxy Z Flip cihazlarının 2021’de sevk edilen tüm katlanabilir ürünlerinin %70’ini oluşturduğunu kabul etmişti. Daha yakın bir tarihte şirket, Avrupa’daki katlanabilir satışlarının %60’ını Galaxy Z Flip 4’ün, Galaxy Z Fold 4’ün ise %40’ını oluşturduğunu söyledi. . Bu nedenle, Google sonunda bir kapaklı Piksel yayınlarsa şaşırmayız.

Google, ikinci bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını doğruladı

Teknory