Google Mesajlar nihayet çift SIM RCS desteğini etkinleştiriyor –

TL;DR Google Mesajlar, çift SIM RCS sohbetleri için destek alıyor. Bazı kullanıcılar bu özelliği Google Mesajlar’ın Samsung’a özel sürümünde etkinleştirmiştir. Bu özellik aynı zamanda Mesajlar’ın en son beta sürümünde de fark edildi ve yakında daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulması bekleniyor. Google Mesajlar artık çift SIM RCS mesajlaşma desteğini etkinleştirdi. Bu özellik bir Telegram kullanıcısı […]

Google Mesajlar nihayet çift SIM RCS desteğini etkinleştiriyor –

TL;DR

  • Google Mesajlar, çift SIM RCS sohbetleri için destek alıyor.
  • Bazı kullanıcılar bu özelliği Google Mesajlar’ın Samsung’a özel sürümünde etkinleştirmiştir.
  • Bu özellik aynı zamanda Mesajlar’ın en son beta sürümünde de fark edildi ve yakında daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulması bekleniyor.

Google Mesajlar artık çift SIM RCS mesajlaşma desteğini etkinleştirdi. Bu özellik bir Telegram kullanıcısı tarafından etkinleştirildi ve ekran görüntüleri ihbarcı tarafından paylaşıldı Hata Ayıklamayı Birleştir X’te (eski adıyla Twitter). Her iki SIM için de RCS’yi etkinleştirdikten sonra kullanıcılar, bir RCS mesajı göndermek için bağlantılar arasında geçiş yapabilir.

Daha önce Google Mesajlar birden fazla numarada RCS sohbetlerine izin vermiyordu. Google Mesajlar’da çift SIM RCS desteği ilk olarak uygulamanın en son beta sürümünde (20240102_00_RC01) şu adresteki kişiler tarafından fark edildi: 9to5Google. Uygulamanın APK’sının parçalanması, çoklu SIM RCS desteğiyle ilgili kod dizelerini ortaya çıkardı.

Assemble Debug, özelliğin Google Mesajlar üzerinde çalışmasını sağlayan kişilerin uygulamanın Samsung’a özel sürümünü kullandığını söylüyor. Bu özellik yalnızca bazı bayrakları etkinleştirdikten sonra onlar için ortaya çıktı. İhbarcı, cihazlarınızı rootlamadan Google Mesajlar’daki yeni özellikleri nasıl etkinleştirebileceğinizi ayrıntılarıyla anlatan blogunun bağlantısını paylaşma nezaketini gösterdi. Yani eğer gerçekten ilgileniyorsanız, yapabilirsiniz onların rehberini takip et buraya tıklayın ve özelliğin cihazınızda çalışmasını sağlayın.

Alternatif olarak, çift SIM RCS desteğinin Google Mesajlar’da daha geniş çapta kullanıma sunulmasını bekleyebilirsiniz. Özellik beta sürümüne geçtiyse ve bazı kullanıcılar için zaten çalışıyorsa, Google’ın bu özelliği yakında herkesin kullanımına sunması muhtemeldir.


Google Mesajlar nihayet çift SIM RCS desteğini etkinleştiriyor –

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow