Google Nest’in Tercüman Modu Nasıl Kullanılır?

Google Nest cihazlarında Tercüman Modunu etkinleştirmek oldukça basittir. “Hey Google, Tercüman Modunu aç” demeniz yeterlidir (üzerinden Google Desteği). Google Asistan size hangi dili çevirmek istediğinizi soracaktır. Dili tanımladığınızda, sizi dinlediğini ve başlamaya hazır olduğunu bildiren bir ses tonu çalacaktır. Sinyal sesinden sonra Asistan’a çevrilmesini istediğiniz kelimeyi veya cümleyi (“Ok Google” uyandırma kelimesi olmadan) söyleyin, Asistan […]

Google Nest’in Tercüman Modu Nasıl Kullanılır?

Google Nest cihazlarında Tercüman Modunu etkinleştirmek oldukça basittir. “Hey Google, Tercüman Modunu aç” demeniz yeterlidir (üzerinden Google Desteği). Google Asistan size hangi dili çevirmek istediğinizi soracaktır. Dili tanımladığınızda, sizi dinlediğini ve başlamaya hazır olduğunu bildiren bir ses tonu çalacaktır.

Sinyal sesinden sonra Asistan’a çevrilmesini istediğiniz kelimeyi veya cümleyi (“Ok Google” uyandırma kelimesi olmadan) söyleyin, Asistan çeviriyle hemen yanıt verecektir. Bir Google Nest Smart Display’deyseniz, size çevrilmiş mesajı metin yoluyla da gösterir.

Bahsedilen komutun dışında aşağıdaki ifadeler de çalışır:

  • OK Google, İspanyolca tercüman.
  • Ok Google, Felemenkçe konuşmama yardım et.
  • Ok Google, Japoncayı Fransızcaya çevir.
  • Hey Google, Korece tercümanım ol.

Tercüman Modunu kapatmak için “Çıkış”, “Çık” veya “Dur” diyebilirsiniz. Akıllı Ekran kullanıyorsanız, soldan sağa kaydırmanız yeterlidir.

Teknory