Google, Pixel Watch 3’ü düğmesiz hale getirebilir

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi TL;DR Google, potansiyel akıllı saat sensörleri için patent başvurusunda bulundu. Patent, bir sonraki Pixel Watch’un yeni hareket tanıma sensörlerine sahip olabileceğini öne sürüyor. Görünüşe göre Google, zaten sınırlı olan ekran alanını engellemeden akıllı saati kontrol etmenin yollarını arıyor. Pixel Watch ile Pixel Watch 2’ye baktığınızda tasarımın neredeyse aynı olduğunu görüyoruz. […]

Google, Pixel Watch 3’ü düğmesiz hale getirebilir

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, potansiyel akıllı saat sensörleri için patent başvurusunda bulundu.
  • Patent, bir sonraki Pixel Watch’un yeni hareket tanıma sensörlerine sahip olabileceğini öne sürüyor.
  • Görünüşe göre Google, zaten sınırlı olan ekran alanını engellemeden akıllı saati kontrol etmenin yollarını arıyor.

Pixel Watch ile Pixel Watch 2’ye baktığınızda tasarımın neredeyse aynı olduğunu görüyoruz. Her ne kadar Google bu yılki modelin tasarımında herhangi bir değişiklik yapmaktan çoğunlukla kaçınsa da yeni bir patent, Pixel Watch 3 için bir tasarım değişikliğinin sinyalini verebilir.

İlk kez fark edilen GiyilebilirGoogle, akıllı saatlerle ilgili yeni bir başvuruda bulundu patent. Bir sonraki Pixel Watch’ta basma, dokunma, sıkma ve kaydırma gibi hareketleri algılayabilen sensörlere sahip olma olasılığını tartışıyor.

Söz konusu patent, “Gerilim ölçer kullanılarak saat çerçevesinde hareket tanıma” başlığını taşıyor. Bu sensörler, akıllı saati kullanmanın ve belirli uygulamaları kontrol etmenin yeni bir yolunu sunacak.

Pixel Watch hareket patenti

Görünüşe göre Google’ın hedefi, tasarımı basitleştirmek ve kullanıcıların gezinirken zaten sınırlı olan ekran alanını gizlemek zorunda kalmasını önlemektir. Patentte, “Bu kadar küçük bir ekrandaki içerik, cihaza dokunulduğunda kolayca gizlenebiliyor, bu da kullanıcının neyi seçtiğini veya kaydırdığını göremediği için hassas bir şekilde seçmeyi ve kaydırmayı zorlaştırıyor” ifadesine yer veriliyor. Ayrıca düğmelerin, çerçevelerin ve taçların üretim sürecini ve su geçirmezliği zorlaştırdığından da bahsediliyor.

Patent, kadranların, döner tepelerin ve daha fazlasının uygun seçenekler olduğunu kabul ediyor ancak kusurları var.

Dönen kaydırma düğmeleri günümüzde birçok akıllı saatte kaydırma yapmak için kullanılıyor ve oldukça verimli. Ancak çok küçük hareketli parçalara sahip, oldukça karmaşık bir mekanik yapıya ihtiyaç duyarlar. Ayrıca su yalıtımı gerektirirler. Bazı kullanıcılar estetik nedenlerden dolayı kaplamayı çıkarmayı tercih edebilir.

Bununla birlikte, bir cihazın muhafaza içinde hareket tanıma kontrolleri içermesi durumunda, daha az hareketli parça içeren daha temiz bir tasarım ortaya çıkabilir. Bu, Pixel Watch 3’ün düğmeleri ve diğer fiziksel girişleri tasarımdan kaldırmasına olanak tanıyacak.

Bu ilginç görünse de bunun yalnızca bir patent olduğunu unutmayın. Şirketler her zaman fikirler için patentler sunar, ancak bunların yalnızca küçük bir kısmı gerçeğe dönüşebilir.

Google, Pixel Watch 3’ü düğmesiz hale getirebilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow