Google Play Store, para kazanmanın yeni yolları için RMG uygulama desteğini genişletiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Play Store şu anda Daily Fantasy Sports ve Rummy gibi gerçek parayla oynanan oyun uygulamaları için pilot programlar yürütüyor. Google, Haziran 2024’te daha fazla türde gerçek parayla oynanan oyun uygulamasını desteklemeyi planlıyor. Genişletilmiş gerçek parayla oyun uygulaması desteği Hindistan, Meksika ve Brezilya’da başlayacak ve daha sonra başka ülkeler […]

Google Play Store, para kazanmanın yeni yolları için RMG uygulama desteğini genişletiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Play Store şu anda Daily Fantasy Sports ve Rummy gibi gerçek parayla oynanan oyun uygulamaları için pilot programlar yürütüyor.
  • Google, Haziran 2024’te daha fazla türde gerçek parayla oynanan oyun uygulamasını desteklemeyi planlıyor.
  • Genişletilmiş gerçek parayla oyun uygulaması desteği Hindistan, Meksika ve Brezilya’da başlayacak ve daha sonra başka ülkeler de eklenecek.

Güncelleme: 12 Ocak 2024 (10:17 ET): Bu makaleyi, Günlük Fantezi Sporlar ve Rummy’nin Play Store’da mevcut olan tek RMG seçeneği olmadığını yansıtacak şekilde düzelttik.


Orijinal makale: 11 Ocak 2024 (20:00 ET): Google, belirli pazarlarda Play Store’da gerçek parayla oyun (RMG) uygulamalarına izin vermeye başladığından beri kategori gelişiyor. Bununla birlikte, piyasada izin verilen Daily Fantasy Sports (DFS) gibi RMG uygulamalarının türü sınırlıydı ve yaşadığınız ülkeye bağlıydı. Ancak teknoloji devi, daha geniş yelpazedeki RMG türleri için desteği genişletmeye hazırlandığını söylüyor.

Google Play Store, daha fazla RMG operatörünün ve oyun türünün güvenli bir şekilde nasıl destekleneceğinin belirlenmesine yardımcı olmak amacıyla birkaç yıldır RMG uygulamaları için pilot programlar yürütüyor. Bu, mevcut lisanslama çerçevesi kapsamında olmasa da, RMG uygulamalarının belirli ülkelerde Play Store’da bulunmasına olanak tanıdı. Örneğin, bölgede herhangi bir lisanslama çerçevesi olmamasına rağmen pilot, Rummy’nin Hindistan’daki Play Store’da bulunmasına izin verdi.

Mountain View merkezli firma, kullanıcılardan ve geliştiricilerden olumlu geri bildirimler aldıktan sonra, bu yıl mevcut lisanslama çerçevesi kapsamında olmayan oyun türleri ve operatörler de dahil olmak üzere daha fazla RMG uygulamasını desteklemeye başlayacağını duyurdu. Genişletilmiş destek Hindistan, Meksika ve Brezilya için Haziran ayında başlayacak. Ancak Google, bu genişletilmiş desteği gelecekte daha fazla ülkeye getirmeyi planladığını söylüyor.

Ancak şu anda Hindistan’da RMG uygulamalarının dağıtımına yönelik pilot program 30 Haziran 2024’e kadar sürecek. Bu tarihten sonra geliştiriciler, yerel yasalara ve Play Store politikasına göre diğer RMG uygulama türlerini dağıtabilecek. Benzer şekilde Meksika’daki pilot program da aynı tarihte sona erecek ve diğer RMG uygulamalarının sunulmasına olanak tanıyacak.

Kullanıcı açısından bakıldığında bu, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli RMG uygulamalarına erişebileceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla mevcut uygulama seçimi ilginizi çekmiyorsa indirebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz başka eğlenceli uygulamalar da olabilir.

Google Play Store, para kazanmanın yeni yolları için RMG uygulama desteğini genişletiyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow