Google Saat uygulamasına hava durumu tahmini ve diğer harika yeni özellikler geliyor

TL;DR Google, Google Saat uygulamasına bir güncelleme yayınlıyor. Güncelleme uygulamaya dört yeni değişiklik getiriyor. Güncelleme henüz yaygın olarak kullanıma sunulmadı. İlk kez fark edilen Mişaal Rahman ve @Nail_Sadykov, Google, Google Saat uygulamasına yönelik bir güncelleme yayınlıyor. Uygulamanın 7.6 sürümü dört yeni değişikliği beraberinde getiriyor: hava tahmini geçişi, alarm senkronizasyon seçeneği, sıcaklık birimlerini değiştirme yeteneği ve […]

Google Saat uygulamasına hava durumu tahmini ve diğer harika yeni özellikler geliyor

TL;DR

  • Google, Google Saat uygulamasına bir güncelleme yayınlıyor.
  • Güncelleme uygulamaya dört yeni değişiklik getiriyor.
  • Güncelleme henüz yaygın olarak kullanıma sunulmadı.

İlk kez fark edilen Mişaal Rahman ve @Nail_Sadykov, Google, Google Saat uygulamasına yönelik bir güncelleme yayınlıyor. Uygulamanın 7.6 sürümü dört yeni değişikliği beraberinde getiriyor: hava tahmini geçişi, alarm senkronizasyon seçeneği, sıcaklık birimlerini değiştirme yeteneği ve merkezi ev saati.

Hava durumu tahmini geçişinden başlayarak, uygulamanın bir alarm kurarken hava durumu tahminlerini etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçmenize izin verdiği görülüyor. İşlev etkinleştirilirse, alarmı kapattığınızda o günkü hava durumuyla ilgili ayrıntılar size sunulacaktır.

Hava tahmini Google Saat uygulaması

Bir sonraki değişiklik ayarlara yeni bir seçenek ekleyerek alarmlarınızı senkronize etmenize olanak tanır. Özellikle, telefonunuz ile Pixel Watch veya Pixel Watch 2 arasındaki alarmları senkronize eden bir ayardır. Görünüşe göre bu ayar, birinci nesil akıllı saatte Wear OS 3 ve ikinci nesil cihazda Wear OS 4 ile çalışıyor.

Sıcaklık birimlerini değiştirme seçeneği de vardır. Dolayısıyla, eğer yerel hava durumu özelliği ayarlanmışsa, ayarlara gidebilir ve birimleri tercihinize göre değiştirebilirsiniz (örn. °F’den °C’ye). Rahman, bu özelliği kullanmaya çalıştığınızda sizi Android 14’ün yeni bölgesel tercihler sayfasına yönlendirdiğini söylüyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde fark edebileceğiniz gibi, ev saati artık sola hizalanmak yerine ortalanıyor.

Google Clock’un 7.6 sürümü şimdi kullanıma sunulmaya başlıyor. Güncelleme henüz yaygın olarak kullanılamıyor ve hava durumu özelliğinin yalnızca Android 14 QPR1 beta sürümüyle birlikte gelen yeni Pixel Weather uygulamasının önceden yüklenmiş olduğu Pixel’lerde göründüğü görülüyor.


Google Saat uygulamasına hava durumu tahmini ve diğer harika yeni özellikler geliyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow