Google, tüm sağlık uygulamalarınızı tek bir yerden yönetmek için tek noktadan uygulama sunar

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi TL; DR Google, Health Connect uygulaması için bir beta yayınladı. Health Connect, kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini uygulamalar arasında paylaşmalarına olanak tanır. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların farklı sağlık uygulamalarından gelen gizlilik kontrollerini tek bir yerden yönetmesine de izin verecek. Google, Google Play’e gelen yeni bir uygulamayı tanıtıyor. Uygulama, tüm sağlık,… Okumaya devam et Google, tüm sağlık uygulamalarınızı tek bir yerden yönetmek için tek noktadan uygulama sunar

Google, tüm sağlık uygulamalarınızı tek bir yerden yönetmek için tek noktadan uygulama sunar

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

TL; DR

  • Google, Health Connect uygulaması için bir beta yayınladı.
  • Health Connect, kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini uygulamalar arasında paylaşmalarına olanak tanır.
  • Uygulama aynı zamanda kullanıcıların farklı sağlık uygulamalarından gelen gizlilik kontrollerini tek bir yerden yönetmesine de izin verecek.

Google, Google Play’e gelen yeni bir uygulamayı tanıtıyor. Uygulama, tüm sağlık, fitness ve zindelik uygulamalarınız arasındaki bağlantıyı basitleştirmeyi amaçlarken, aynı zamanda size gizlilik ayarlarını tek bir yerden yönetme yeteneği verir.

Google, Samsung ile işbirliği içinde tüm uygulamalarınızın yönetimini merkezileştirmeye yardımcı olacak bir uygulama oluşturdu. Health Connect olarak bilinen Google, uygulamanın beta sürümünü Play Store’da yayınladığını duyurdu.

İçinde Blog yazısı, Google, Health Connect’in kullanıcıların “sağlık ve fitness verilerini, kullanıcı izniyle Android cihazlar arasında” paylaşmasına olanak tanıdığını açıklıyor. Platformla entegre uygulamalar da verileri paylaşabilir, böylece kullanıcılar farklı bir uygulamada yaptıkları bir antrenman için bir uygulamadan kredi alabilirler.

Bunu daha fazla açıklamak için şirket şu örneği verdi:

Örneğin, Android kullanıcıları artık Oura, MyFitnessPal, WeightWatchers ve Lifesum gibi uygulamalarda Peloton antrenmanlarını senkronize edebilecek ve kredi alabilecek. Artık Peloton Üyeleri, Health Connect ile tek bir entegrasyon aracılığıyla, genel sağlık durumlarını desteklemek için kullandıkları uygulamaların ekosisteminde egzersiz istatistiklerini paylaşma seçeneğine sahip olacak.

Sağlık ve fitness verilerini paylaşmaya ek olarak Google, Health Connect’in tüm gizlilik kontrolleriniz için merkezi bir yer oluşturacağını söylüyor. Yani bu sayfa tüm uyumlu uygulamaları tek bir yerde toplayacak, böylece her uygulamaya ayrı ayrı girmek zorunda kalmadan veri izin ayarlarınızı ayarlayabilirsiniz. Bu özelliğin ayrıca ayrıntılı kontroller içerdiği söyleniyor, böylece kullanıcılar “herhangi bir zamanda hangi uygulamaların verilere eriştiğini görebilir”.

Şu anda Google, platformla entegrasyona sahip 10’dan fazla fitness, sağlık ve zindelik uygulaması olduğunu söylüyor. Bunlardan bazıları MyFitnessPal, Oura, Peloton, Samsung Health, Fitbit ve daha fazlasını içerir. Teknoloji devine göre, bunlar sadece ilk dalga, bu yüzden yolda daha uyumlu uygulamalar alabiliriz gibi görünüyor.

Teknory