Adam Alaska’da kurtarılmak için iPhone 14 uydu uyarılarını kullandı

TL;DR iPhone 14’ün uydu iletişim teknolojisi şimdiden birinin hayatını kurtardı. Alaskalı bir adam, acil durum uyarısı göndermek için Uydu aracılığıyla Acil SOS özelliğini kullandı. iPhone 14 serisi, kullanıcıların Wi-Fi veya hücresel bağlantı olmaması durumunda uydular aracılığıyla acil SOS mesajları göndermelerine olanak tanıyan uydu iletişim işleviyle donatılmıştır. Şimdi, özelliğin şimdiden bir kişinin hayatını kurtardığı ortaya çıktı. […]

Adam Alaska’da kurtarılmak için iPhone 14 uydu uyarılarını kullandı

TL;DR

  • iPhone 14’ün uydu iletişim teknolojisi şimdiden birinin hayatını kurtardı.
  • Alaskalı bir adam, acil durum uyarısı göndermek için Uydu aracılığıyla Acil SOS özelliğini kullandı.

iPhone 14 serisi, kullanıcıların Wi-Fi veya hücresel bağlantı olmaması durumunda uydular aracılığıyla acil SOS mesajları göndermelerine olanak tanıyan uydu iletişim işleviyle donatılmıştır. Şimdi, özelliğin şimdiden bir kişinin hayatını kurtardığı ortaya çıktı.

MacSöylentiler Alaskalı bir adamın kar arabası ile seyahat ettiğini bildiriyor mahsur kaldı 1 Aralık sabah 2’de, ardından bir acil durum uyarısı göndermek için iPhone’unun Uydu aracılığıyla Acil SOS özelliğini kullanarak.

Yarasız bulunan ve gideceği yere nakledilen adamın gönderdiği koordinatlara dört gönüllü arama görevlisi sevk edildi.

Yine de, teknolojinin etkileyici bir gösterimi ve ne kadar cankurtaran olabileceğini gösteriyor. Özellik şu anda iPhone 14 serisi kullanıcılarına iki yıl boyunca ücretsiz olarak sunuluyor, ancak bundan sonra fiyatlandırma hakkında bir bilgi yok. Bunu söylerken, Garmin gibi benzer hizmetler aylık 15 dolara mal oluyor.


Adam Alaska’da kurtarılmak için iPhone 14 uydu uyarılarını kullandı

Teknory