Google TV, 800’den fazla ücretsiz TV kanalı ekliyor, Canlı sekmesini yeniliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google TV, hizmetini Tubi, Plex ve Haystack News’ten 800’ün üzerinde yeni TV kanalıyla güçlendiriyor. Canlı sekmesi de farklı uygulamalara atlamak zorunda kalmadan kanallara göz atmak için yeniden tasarlandı. Bu değişiklikler bu yılın ilerleyen zamanlarında Android TV’ye de gelecek. Google TV kullanıcıları bugünden itibaren güzel bir sürprizle karşılaşıyor. Platform, 800’den […]

Google TV, 800’den fazla ücretsiz TV kanalı ekliyor, Canlı sekmesini yeniliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google TV, hizmetini Tubi, Plex ve Haystack News’ten 800’ün üzerinde yeni TV kanalıyla güçlendiriyor.
  • Canlı sekmesi de farklı uygulamalara atlamak zorunda kalmadan kanallara göz atmak için yeniden tasarlandı.
  • Bu değişiklikler bu yılın ilerleyen zamanlarında Android TV’ye de gelecek.

Google TV kullanıcıları bugünden itibaren güzel bir sürprizle karşılaşıyor. Platform, 800’den fazla yeni ücretsiz TV kanalını tanıtıyor. Ve hizmet, yenilenen bir Canlı sekme aracılığıyla içeriğe göz atmayı kolaylaştırıyor.

Bugünden itibaren ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca kullanıma sunulacak olan Google TV, Tubi, Plex ve Haystack News’ten ücretsiz reklam destekli akışlı TV kanallarını entegre edecek. Bu kanalların tümüne Google TV’den erişilebileceğinden, uygulamadan uygulamaya atlamanız gerekmez. Şirket ayrıca Google TV’den ücretsiz yerleşik kanalları başlattığını duyurdu.

NBC, ABC, CBS ve FOX gibi yerel haberlere ve kanallara ek olarak, kullanıcılar dünyanın her yerinden programlara da erişebilecek. Google, bu kanalların İspanyolca, Hintçe ve Japonca da dahil olmak üzere ondan fazla dilde geleceğini belirtiyor.

Canlı sekme yenilemesine geçen şirket, canlı kanallar için yeni bir TV rehberi tasarladığını söylüyor. Yeni TV rehberinin içeriğe göz atmayı daha hızlı ve daha kolay hale getireceği bildiriliyor. Platform artık kullanıcıların hızlı ve kolay erişim için favorileri kılavuzun en üstüne kaydetmesine de izin verecek. Son olarak, YouTube TV veya Sling TV’den premium canlı TV abonelikleri veya havadan kanallara erişim de Canlı sekmesinden görüntülenebilir.

Değişiklikler önce Chromecast’ler ve yerleşik Google TV’ye sahip TV’ler gibi Google TV cihazlarına geliyor, ancak Android TV kullanıcıları da dışarıda bırakılmayacak. Google, güncellemenin yıl içinde uygun Android TV cihazlarına geleceğini söylüyor. Hangi Android TV cihazlarının uygun olacağı bilinmiyor.

Google TV, 800’den fazla ücretsiz TV kanalı ekliyor, Canlı sekmesini yeniliyor

Teknory