Microsoft, Xbox Game Pass ve Xbox Series X fiyatlarını yükseltecek

Adamya Sharma / Android Yetkilisi TL;DR Microsoft, belirli bölgelerde Xbox Series X’in fiyatını artırmayı planlıyor. Xbox Game Pass da biraz daha pahalı olacak. Yeni üyeler Game Pass fiyat artışını 6 Temmuz’da görecekler. Aylık yinelenen aboneler, değişikliği 13 Ağustos’a kadar görmeyecek. Ekim ayında, Xbox başkanı Phil Spencer, 2023’te Xbox ürünleri için fiyat artışları görebileceğimiz konusunda uyardı. […]

Microsoft, Xbox Game Pass ve Xbox Series X fiyatlarını yükseltecek

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Microsoft, belirli bölgelerde Xbox Series X’in fiyatını artırmayı planlıyor.
  • Xbox Game Pass da biraz daha pahalı olacak.
  • Yeni üyeler Game Pass fiyat artışını 6 Temmuz’da görecekler.
  • Aylık yinelenen aboneler, değişikliği 13 Ağustos’a kadar görmeyecek.

Ekim ayında, Xbox başkanı Phil Spencer, 2023’te Xbox ürünleri için fiyat artışları görebileceğimiz konusunda uyardı. Ne yazık ki, Microsoft fiyatları yakında artırmayı planladığı için o gün neredeyse gelmiş gibi görünüyor.

tarafından bildirildiği gibi Sınır, Microsoft, 1 Ağustos’ta Xbox Series X’in fiyatını artıracak. ABD, Japonya, Şili, Brezilya veya Kolombiya’da yaşıyorsanız konsol aynı fiyatta kalacak. Ancak, maliyet diğer her yerde artacaktır.

Şimdi sistem İngiltere’de 479,99 £ ve Avrupa genelinde 549,99 € karşılığında satılacak. Kanadalılar fiyatın 649,99 CAD’a çıkmasını bekleyebilirken, Avustralya’da 799,99 AUD olacak.

ABD bir konsol fiyat artışından kurtulmuş olsa da, bir Xbox Game Pass ve Game Pass Ultimate fiyat artışından kurtulmuş değildi. Şu anda, Konsol için GamePass ve GamePass Ultimate aylık sırasıyla 9,99 ABD Doları ve 14,99 ABD Doları tutarındadır. Konsol için GamePass 1$ artışla 10,99$’a (10,99€/8,99£) çıkarken, GamePass Ultimate 2$ daha pahalı olacak ve 16,99$ (14,99€/12,99£) olacak. PC için GamePass’in aynı fiyatta kaldığı bildiriliyor.

Yeni aboneler için fiyat artışının 6 Temmuz’da başlaması planlanıyor. Ancak, yinelenen aylık aboneyseniz, değişiklik 13 Ağustos’a kadar olmayacağı için biraz daha zamanınız olacak. Almanya’da yaşıyorsanız , yürürlük tarihi Eylül’dür. Ancak yıllık aboneyseniz, yenileme zamanı gelecek yıl gelene kadar sizden daha fazla ücret alınmaz.

GamePass fiyat artışı çoğu bölgeye gelecek. Görünüşe göre tek istisna Norveç, Şili, Danimarka, İsviçre ve Suudi Arabistan olacak. Fiyat artışından olabildiğince uzun süre kaçınmak istiyorsanız, süre dolmadan yıllık abonelik almanız sizin yararınıza olabilir.

Microsoft, Xbox Game Pass ve Xbox Series X fiyatlarını yükseltecek

Teknory