Google ‘varsayılan’ olmanın 26 milyar dolarlık bedelini ödedi

Google korkmuş görünüyor. teknoloji devi Gerçekten insanların onu varsayılan arama motoru olarak kullanmasını istiyor; öyle ki, bunun için para ödemeye de razı olabilir. AYRICA BAKINIZ: Google Bard, ChatGPT: Yapay zeka sohbet robotları İsrail ve Filistin hakkındaki bilgileri engelliyor mu? Göre ABD – Google federal antitröst davası şirkete karşı CNBC’nin bildirdiğiGoogle, 2021’de web ve mobil tarayıcılarda […]

Google ‘varsayılan’ olmanın 26 milyar dolarlık bedelini ödedi

Google korkmuş görünüyor.

teknoloji devi Gerçekten insanların onu varsayılan arama motoru olarak kullanmasını istiyor; öyle ki, bunun için para ödemeye de razı olabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Google Bard, ChatGPT: Yapay zeka sohbet robotları İsrail ve Filistin hakkındaki bilgileri engelliyor mu?

Göre ABD – Google federal antitröst davası şirkete karşı CNBC’nin bildirdiğiGoogle, 2021’de web ve mobil tarayıcılarda varsayılan arama motoru olmak için 26,3 milyar dolar ödedi. Bu, iki milyondan fazla Rolex saatinin maliyeti. 26 milyar dolarla birden fazla profesyonel spor takımı satın alabilir, önemli bilimsel araştırma projelerini finanse edebilir veya bir ülkede büyük altyapı gelişimini destekleyebilirsiniz. Saniyede 1 dolar harcarsanız 26 milyar dolar harcamanız 820 yıldan fazla zaman alır.

Verge hesabı yaptı ve Google’ın reklam gelirinden ne kadar para kazandığına bakarsanız, ki bu onu varsayılan arama motoru olarak öne çıkarmanın ana nedenlerinden biri olabilir, platform arama gelirinin yüzde 16’sını ve yüzde 29’unu harcıyor. Bunu gerçekleştirmek için kârının yüzde Dikkat çekici bir şekilde 26,3 milyar dolar, Google’ın toplam piyasa değerinin yalnızca yüzde 1,7’sini oluşturuyor. Aynı zamanda Elon Musk’un Twitter’dan satın aldığının yarısışimdi X, Musk için başka bir L gibi geliyor.

Google’ın belirli şirketlere ve ortaklara, platformlarında varsayılan arama motoru olmaları için ne kadar para ödediği belli değil, ancak CNBC, Apple’ın muhtemelen pastadan oldukça büyük bir pay aldığını bildirdi. Google, Apple’a 19 milyar dolar ödeyebilir CNBC ayrı bir haberde bildirdi.

Elbette Google muhtemelen bu numaraların gizli kalmasını tercih ederdi. Artık herkes varsayılan ayarlarının ne kadar değerli olduğunu tam olarak biliyor: Popeyes’ten üç milyardan fazla tavuklu sandviç.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow