Google, Video Boost’un şu anda neden Pixel 8 Pro’ya özel olduğunu açıklıyor –

Rita El Khoury / Android Otoritesi TL;DR Google, Video Boost’un Pixel 8 Pro ile sınırlı olmasının bir nedeninin bulut altyapısının maliyeti olduğunu söylüyor. Şirket, bu özelliğin sonunda standart Pixel 8’e gelebileceğini ima etti. Pixel 8 Pro’nun birçok harika AI özelliği var ve Video Boost da bunlardan biri. Telefon tarafından kaydedilen 4K videonun her karesini işlemek […]

Google, Video Boost’un şu anda neden Pixel 8 Pro’ya özel olduğunu açıklıyor –

Rita El Khoury / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Video Boost’un Pixel 8 Pro ile sınırlı olmasının bir nedeninin bulut altyapısının maliyeti olduğunu söylüyor.
  • Şirket, bu özelliğin sonunda standart Pixel 8’e gelebileceğini ima etti.

Pixel 8 Pro’nun birçok harika AI özelliği var ve Video Boost da bunlardan biri. Telefon tarafından kaydedilen 4K videonun her karesini işlemek ve rengini, aydınlatmasını, stabilizasyonunu ve grenliliğini ayarlamak için Google’ın üstün bulut işleme altyapısını kullanır. Ayrıca düşük ışıkta daha iyi video kalitesi için Gece Görüşü Videolarını da etkinleştirir. Sonuç, Google’ın dediği gibi, daha canlı, gerçekçi videolar olmalıdır.

ile yapılan bir röportajda Android OtoritesiGoogle, Video Boost için ilk işlemenin bir kısmının Pixel 8 Pro’daki Tensor G3 çipi tarafından yapıldığını açıkladı. Daha sonra video, ağır iş yükünün geri kalanının üstesinden gelmek için buluta aktarılır. Ancak Video Boost’un nasıl çalıştığına dair tek kriter buysa, kesinlikle Pixel 8’in de bu özelliğe sahip olması gerekirdi. Ne yazık ki durum böyle değil. Video Boost şu anda Pixel 8 Pro’ya özeldir ve bunun iyi bir nedeni vardır.

Google Ürün Yönetimi Direktörü Soniya Jobanputra, “Bu özel özelliğin bazı unsurlarını hâlâ bulmaya çalışıyoruz ve bu nedenle, başardıklarına ve kullanıcılarımıza sağladıklarına bakıldığında portföyümüzün en üstünden başladığımızı hissettik” dedi. söylenmiş Android Otoritesi.

Google Pixel 8 Pro Video Güçlendirme

Video Boost işlemini çalıştırmak için gereken bulut altyapısının maliyetinin, bu özelliğin şu anda en üst seviye Pixel 8 Pro ile sınırlı olmasının nedenlerinden biri olduğunu doğruladı. Google’ın bu özelliğe erişim için Google One abonelerinden ücret alabileceğini söyledik. Ancak şirketin şu anda böyle bir planı olmadığı söylendi.

Yönetici, Pixel 8’in sonunda Video Boost desteğini alabileceğini ima etti. “Bu deneyimi (Video Boost) değiştirip geliştirirken kullanıcılarımızdan bir şeyler öğrenmek, biraz geri bildirim almak istiyoruz ve bu eninde sonunda yolunu buluyor” dedi.

Bu özelliğin gelecekte Pixel 7 serisi gibi daha eski Pixel modellerinde kullanılıp kullanılmayacağı belli değil. Ancak Google, Tensor G3’ün özel işlem güçlerini gerektirdiğini söylediği için bu pek mümkün görünmüyor.

Google, Video Boost’un şu anda neden Pixel 8 Pro’ya özel olduğunu açıklıyor –

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow