ChatGPT artık kendi benzersiz sohbet robotunuza göre özelleştirilebilir

Calvin Wankhede / Android Otoritesi TL;DR OpenAI, ChatGPT’nin GPT adı verilen özelleştirilebilir sürümlerini tanıttı. ChatGPT Plus veya Enterprise kullanıcısıysanız bugün örnek GPT’leri denemeye başlayabilirsiniz. OpenAI bu ayın sonlarında bir GPT mağazası açmayı planlıyor. Bugün OpenAI, çeşitli ChatGPT duyurularının yapıldığı geliştirici konferansını düzenledi. Bu duyurular arasında, chatbot’unun GPT’ler adı verilen özelleştirilebilir versiyonlarını piyasaya sürdüğünü de ortaya […]

ChatGPT artık kendi benzersiz sohbet robotunuza göre özelleştirilebilir

Calvin Wankhede / Android Otoritesi

TL;DR

  • OpenAI, ChatGPT’nin GPT adı verilen özelleştirilebilir sürümlerini tanıttı.
  • ChatGPT Plus veya Enterprise kullanıcısıysanız bugün örnek GPT’leri denemeye başlayabilirsiniz.
  • OpenAI bu ayın sonlarında bir GPT mağazası açmayı planlıyor.

Bugün OpenAI, çeşitli ChatGPT duyurularının yapıldığı geliştirici konferansını düzenledi. Bu duyurular arasında, chatbot’unun GPT’ler adı verilen özelleştirilebilir versiyonlarını piyasaya sürdüğünü de ortaya çıkardı.

Buna göre OpenAIGPT’ler, kullanıcıların popüler sohbet robotunun kendi özel sürümlerini oluşturmalarının bir yoludur. Şirket kodlamaya gerek olmadığını söylüyor; herkes tarafından oluşturulabilsin diye GPT’ler yaptılar. İnsanlar ayrıca oluşturdukları GPT’leri başkalarıyla paylaşabilirler.

GPT’lerin ister iş ister günlük yaşam olsun, çeşitli görevler için kullanılabileceği bildiriliyor. Şirketin sunduğu birkaç örnek arasında “herhangi bir masa oyununun kurallarını öğrenmek, çocuklarınıza matematik öğretmeye yardımcı olmak veya çıkartmalar tasarlamak” için GPT’lerin kullanılması yer alıyor.

Gizliliğe gelince OpenAI, kullanıcıların verilerinin kontrolünün elinde olacağını belirtiyor. Sohbetlerin GPT’yi oluşturan kişiyle paylaşılmadığı bildiriliyor ve GPT’de üçüncü taraf API’ler varsa API’ye hangi verilerin gönderileceğini seçebileceksiniz. Ayrıca şirketin zararlı GPT’lerin paylaşılmasını engellemeyi amaçlayan yeni bir inceleme sistemi uygulamaya koyduğu da görülüyor.

Bu ayın sonuna doğru OpenAI, insanların istedikleri GPT’yi arayabilecekleri bir GPT mağazası açmayı planladığını açıkladı. Doğrulanmış inşaatçıların eserlerini içerecek ve “en kullanışlı ve keyifli GPT’leri” ön plana çıkaracak. Şirket tam olarak ne zaman olacağını açıklamıyor ancak önümüzdeki aylarda içerik oluşturucuların GPT’lerini kaç kişinin kullandığına bağlı olarak para kazanabileceklerini söylüyor.

Örnek bir GPT’yi hemen denemek istiyorsanız ChatGPT Plus veya Enterprise abonesi olmanız gerekir. Ancak OpenAI, GPT’leri yakında daha fazla kullanıcıya sunacağını söylüyor.

ChatGPT artık kendi benzersiz sohbet robotunuza göre özelleştirilebilir

Teknory