Gran Turismo Racers Yakında Durdurulamaz ‘Sophy’ Yapay Zekasına Meydan Okuyabilecek

Son birkaç yıldır Sony ve Polyphony Digital, Sophy’yi profesyonel Gran Turismo oyuncularına karşı test ediyor ve geliştiriyor. Temmuz 2021’de Sophy, en iyi Gran Turismo sürücüleriyle karşı karşıya geldi ve yapay zeka, üç yarış etkinliğinde de en iyi tur sürelerini kaydetti. Bununla birlikte, GT En İyi Sürücü Ekibi, GT Sophy Ekibine karşı 86’ya 70’lik bir nihai […]

Gran Turismo Racers Yakında Durdurulamaz ‘Sophy’ Yapay Zekasına Meydan Okuyabilecek

Son birkaç yıldır Sony ve Polyphony Digital, Sophy’yi profesyonel Gran Turismo oyuncularına karşı test ediyor ve geliştiriyor. Temmuz 2021’de Sophy, en iyi Gran Turismo sürücüleriyle karşı karşıya geldi ve yapay zeka, üç yarış etkinliğinde de en iyi tur sürelerini kaydetti. Bununla birlikte, GT En İyi Sürücü Ekibi, GT Sophy Ekibine karşı 86’ya 70’lik bir nihai skorla zafer kazandı.

Yapay zeka, dünyanın en iyi dört Gran Turismo oyuncusuna karşı çıktığı Gran Turismo World Series 2022 (GTWS 2022) Showdown Etkinliğinde ve Gran Turismo World Series 2022 World Finals’ta yeniden yer alacaktı. yılında yayınlanan bir makalede Doğa, Sophy’nin arkasındaki ekip, “bir dizi araba ve pist türünde en iyi insan yarışçılardan daha iyi olan AI ajanlarını eğitmenin mümkün olduğu” sonucuna vardı. Ancak, riskli manevralar yapmak da dahil olmak üzere Sophy’nin geliştirmesi gereken, stratejik karar vermeyi kapsayan birkaç kilit alan var.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow