Greta Gerwig, Barbie’nin Ken Tasvirinin Şaşırtıcı Bir Aksiyon İkonundan Etkilendiğini Söyledi

Özet Direktörü Barbie Greta Gerwig adlı filmde Sylvester Stallone’un, kıyafetlerinden Stallone filmlerindeki hem Gerwig hem de Ryan Gosling’in sevdiği belirli anlara kadar Ken’in canlandırılmasında büyük bir etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Ken’in Barbie’deki karakteri, Stallone’un bazı aksiyon rollerine benzer şekilde hem toksik erkeksi kinayeleri hem de aşırılığı bünyesinde barındırıyor. Özellikle Gosling’in Ken versiyonu bu abartılı karizmayı […]

Greta Gerwig, Barbie’nin Ken Tasvirinin Şaşırtıcı Bir Aksiyon İkonundan Etkilendiğini Söyledi

Özet

  • Direktörü Barbie Greta Gerwig adlı filmde Sylvester Stallone’un, kıyafetlerinden Stallone filmlerindeki hem Gerwig hem de Ryan Gosling’in sevdiği belirli anlara kadar Ken’in canlandırılmasında büyük bir etkisi olduğunu ortaya koyuyor.
  • Ken’in Barbie’deki karakteri, Stallone’un bazı aksiyon rollerine benzer şekilde hem toksik erkeksi kinayeleri hem de aşırılığı bünyesinde barındırıyor. Özellikle Gosling’in Ken versiyonu bu abartılı karizmayı sergiliyor.
  • Tipik aksiyon filmlerinin aksine Ken Barbie kendi erkekliğiyle ve kusurlarıyla bir hesaplaşma yaşar. Bu onu Stallone’un karakterlerinden ayırıyor ve filmin Ken tasvirine ilgi çekici bir yön katıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Barbie yönetmen Greta Gerwig, filminin Ken’i üzerindeki benzersiz etkiyi açıklıyor. Barbie ordusunda olduğu gibi, Barbie bir dizi Ken’in yaşadığı yer. Bu Ken’lerin liderliğini aktör Ryan Gosling üstleniyor ve ona Simu Liu, Ncuti Gatwa, John Cena ve Kingsley Ben-Adir gibi aktörlerin canlandırdığı diğer Ken’ler de katılıyor.

Yönetmen Gerwig, Ken’in tasvirindeki benzersiz etkiyi ortaya koyuyor Barbie. İle konuşmak İnsanlarGerwig, Ken’in canlandırılmasında aksiyon yıldızı Sylvester Stallone’un önemli bir etken olduğunu açıkladı. Barbie. Buna Stallone’un “muhteşem kıyafetler” ile “belirli anlar” Gosling ve Gerwig’in aynı aşkı paylaştığı Stallone filmlerinde. Aşağıda Gerwig’in tam alıntısına göz atın:

Ryan Gosling ayrıca Sylvester Stallone’u da seviyor. Bunun hakkında düşünecek ve konuşacak çok vaktimiz vardı ve o ve ben bunu gerçekten yaptık. Sahte vizonu Sylvester Stallone’un muhteşem kıyafetlerinden geldi.

Süslü erkekleri düşündüğümde onun muhtemelen en iyisi olduğunu düşünüyorum. Ve Ken’in süs arayan bir adamdan başka bir şey olmadığını hissediyorum. İşte bu bizim için gerçekten önemli bir andı, öyleydi, bu Sly. Filmlerinde gerçekten sevdiğimiz belirli anlardan bahsettik.


Bu Etki Neden Barbie’nin Ken’ini Daha da Mükemmel Hale Getiriyor?

Ryan Gosling'in Ken'inin ayakta durduğu ve on parmağını havaya kaldırarak gülümsediği Barbie'den bir ekran görüntüsü.  Arka planda mavi bir duvar ve mavi ve pembe bir zemin var ve tıpkı Gosling gibi siyah giyinmiş çeşitli Ken'ler arka planda dans ediyor.

Ken en ilginç karakterlerden biri Barbie‘nin feminist benzetmesi. Gibi Barbie‘nin uzun süreli, uzak mesafeli, bağlılığı düşük, sıradan erkek arkadaşı Ken’in bazı anları var. Barbie burada çok daha merkezileşmiş kadın karakterlerin neredeyse aksesuarıdır. Ken ayrıca, Kendom’u yaratırken ataerkil yapıları satın alırken aksiyon yıldızlarının yaptığı aynı toksik erkeksi kinayeleri kullanıyor, ancak bunu hâlâ kadın karakterleri merkeze alan bir filmde yapıyor.

Rambo gibi aksiyon rollerinde Stallone gibi Ken de son derece abartılı bir figür. Barbie. Bu savurganlığa özellikle Gosling’in Ken versiyonunda tanık olunabilir. Gosling’in Ken’i “plaj” işini üstleniyor ve daha sonra “Ken”lere liderlik ediyor.sarışın kırılganlık” ballad “Ben Sadece Ken.” Sırasında Barbie Bu hicivde büyük bir adım atıyor, Ken’in hem yüzeyselliği hem de dayanılmaz derecede abartılı karizması onu Stallone gibi aksiyon yıldızlarıyla aynı hizaya getiriyor.

Ancak tipik aksiyon filmlerinden farklı olarak Ken, içindeki erkeklikle bir hesaplaşma yaşar. Barbie. Ataerkilliğin kusurunu fark eden Ken, kendi aşırı erkeksi yöntemleriyle boğuşmak zorunda kalır. Bu, Ken’i Stallone’un hiper-erkeksi yönleri asla sorgulanmayan bazı karakterlerinden ayırıyor. Barbie daha da büyüleyici bir şekilde etkiliyor.

Kaynak: İnsanlar

Teknory