Harry Potter Hayranları Sırlar Odası’nda Bir Hortkuluk Deliği Olup Olmadığını Tartışıyor

Ev film Haberleri Harry Potter Hayranları Sırlar Odası’nda Bir Hortkuluk Deliği Olup Olmadığını Tartışıyor Harry Potter hayranları, Sırlar Odası’nın basilisk zehrinin Voldemort’un Hortkuluklarından birini çok daha önce yok edip etmemesi gerektiğini tartışıyor. Bir anın içinde olup olmadığı hakkında çevrimiçi bir tartışma şiddetleniyor. Harry Potter ve Sırlar Odası Voldermort’un Hortkuluklarından birinin erken yok edilmesiyle sonuçlanacaktı. Hortkuluklar, […]

Harry Potter Hayranları Sırlar Odası’nda Bir Hortkuluk Deliği Olup Olmadığını Tartışıyor

Harry Potter hayranları, Sırlar Odası’nın basilisk zehrinin Voldemort’un Hortkuluklarından birini çok daha önce yok edip etmemesi gerektiğini tartışıyor.


Bir anın içinde olup olmadığı hakkında çevrimiçi bir tartışma şiddetleniyor. Harry Potter ve Sırlar Odası Voldermort’un Hortkuluklarından birinin erken yok edilmesiyle sonuçlanacaktı. Hortkuluklar, romanlarda daha sonra ortaya çıkacağı gibi, karanlık büyücünün ruhunun parçalarıyla doldurulmuş nesnelerdir, bu yüzden bozulmadan kaldıkları sürece asla gerçekten ölemezler. üçüncü eylemi Sırlar Odası Harry’nin (çocukken Voldemort’un adı olan) Tom Riddle’ın günlüğünü bir basilisk dişiyle deldiğini ve böylece daha sonra Hortkuluklardan biri olduğunu öğreneceği şeyi yok ettiğini görür. Bununla birlikte, son kitap, Harry’nin kendisinin de bir Hortkuluk olduğunu ortaya koyuyor ve bazılarının, onu delen bir basilisk dişinin daha önceki bir sahnesinin o ikinci Hortkuluk’u da yok edeceğine inanmasına neden oluyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

A reddit ThailurCorp adlı kullanıcı, hayranları için bir mesaj dizisinde bir mem yayınladı. Harry Potter uyanık yatan ve kendine soran genç bir adamın yer aldığı seriBasilisk zehiri bir hortkuluğu yok edebiliyorsa… ve Harry son hortkuluksa… basilisk, Sırlar Odası’nda onu ısırdığında Harry’deki hortkuluğu neden yok etmedi?” Kullanıcı, soruyu topluluğa geniş bir alana yöneltti ve çok sayıda yanıt aldı. Çoğu, zehrin Harry’yi öldürmediğini, ki bu onun içindeki Hortkuluk’u yok etmek için gereken şeyin bu olduğunu varsayarak soruyu açıkça kapattı. Hatta bazıları bu sorunun kaç kez sorulduğuyla alay edecek kadar ileri gitti. Gönderiye göz atın ve aşağıdan yanıtları seçin:

İlgili: Neden Star Wars ve Harry Potter İkisi de Aynı Müzikal İşareti Kullanıyor?


Harry’nin Basilisk Tarafından Isırılması Neden Bir Hortkuluk Olay Deliği DEĞİLDİR?

Harry Potter ve Sırlar Odası'ndaki Basilisk

Reddit dizisindeki bazı yanıtlar ne kadar şımarık olsa da, gerçekten kanonik olarak doğrular. Basilisk zehri, Tom Riddle’ın günlüğündeki Hortkuluk’u yok etmiş olabilir ama cansız bir nesne ile bir insan arasında büyük bir fark vardır. Harry Potter zehir tarafından yaralandı ve Dumbledore’un anka kuşu Fawkes üzerine iyileştirici gözyaşları dökmeseydi ölecekti, ancak iyileşmiş olması, içindeki Hortkuluk’un yok edilmesini de engelledi.

Esasen, Hortkuluk’un yok edilmesi doğrudan basilisk zehrinin varlığından değil, daha çok Tom Riddle’ın hafızasını hayata geçiren sihirle nasıl etkileşime girdiği ve ona karşı koyduğundan kaynaklanıyordu. Harry’nin kendisini bir Hortkuluk’a dönüştüren sihir de günlüğü oluşturandan biraz farklı bir düzeyde işliyor. Harry kasıtsız bir Hortkuluktu, Voldemort A’yı kullanmaya çalıştığında yaratılmıştı.vada Kedavra ona lanet etti ve Bayan Potter’ın fedakarlığı ve oğluna olan sevgisinin yarattığı kalkan tarafından saptırıldı, kazara fiziksel şeklini yok etti ve ruhunun kalan son parçasını gelecekteki düşmanına patlattı.

Bütün bunlar, Kehanet öğretmeni Profesör Trelawny tarafından verilen ve “diğeri hayatta kalırken hiçbiri yaşayamazHarry sonunda Hortkuluk’un parçası ondan atıldığında hayata geri dönecek olsa da, kehanetin gerçekleşmesi için yasal olarak ölmesi gerekiyordu. Harry Potter ve Sırlar OdasıBasilisk zehrine ve hikayenin başlarında House Elf Dobby’nin yaralayıcı müdahalesine bakılmaksızın.

Daha Fazlası: Harry Potter ve Fantastik Canavarlar film Sırası (Yayınlanma Tarihi ve Kronolojik)

Kaynak: reddit

Teknory