Hava Kuvvetlerinin Fütüristik Yeni eVTOL’u Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Küçük bir eVTOL aracının faydaları yalnızca orduya özgü değildir — bunlar, Lift Aircraft’ın birincil hedef pazarları olan ticari ve kişisel sektörler için de mükemmel bir fırsat sunar. Ne de olsa garajınıza sığan, piste ihtiyaç duymayan ve aşağı yukarı her yere iniş yapabilen kişisel bir uçağa sahip olmak herkes için uygun olacaktır. Dahası, Hexa yalnızca uçmak […]

Hava Kuvvetlerinin Fütüristik Yeni eVTOL’u Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Küçük bir eVTOL aracının faydaları yalnızca orduya özgü değildir — bunlar, Lift Aircraft’ın birincil hedef pazarları olan ticari ve kişisel sektörler için de mükemmel bir fırsat sunar. Ne de olsa garajınıza sığan, piste ihtiyaç duymayan ve aşağı yukarı her yere iniş yapabilen kişisel bir uçağa sahip olmak herkes için uygun olacaktır. Dahası, Hexa yalnızca uçmak için lisans gerektirmeyen ultra hafif uçakları yöneten düzenlemelere tabi olacak şekilde tasarlanmıştır.

Günün sonunda Hexa’yı üreten Lift Aircraft, önce ticari operasyon, sonra savunma müteahhidi. Agility Prime programı kapsamında USAF ile çalışırken, kişisel ve ticari kullanım için konuşlandırılması için geliştirmeler devam etmektedir. Aslında, Anderson Cooper da dahil olmak üzere birçok sivil, aracı yalnızca uzaktan kullanan ABD hava adamlarının önünde bir Hexa ile uçma ayrıcalığına sahip olmuştur.

Bununla birlikte, garaj yolunuzdan kalkmak ve Hexa ile işe gidip gelmek için planlar yapmayı ertelemeniz gerekebilir. Muhtemel düzenleyici sınırlamalar bir yana, Lift Nisan 2023’te özel alıcılara yalnızca çok sınırlı sayıda Hexa uçağı teslimatına başlayacak ve henüz gelecekteki teslimatlar için planlarını açıklamadı, bu nedenle bir sonraki en iyi seçeneğiniz muhtemelen onların planlarına ayak uydurmak olacaktır. Hexa’yı New York City’de eğlence amaçlı kullanmak için konuşlandırmak, ki bu 2023’ün sonuna kadar gerçekleşebilir.

Teknory