Priscilla’nın Elvis Presley Temsilciliği Yönetmen Tarafından Açıklığa kavuşturuldu

Özet Sofia Coppola, Priscilla Presley’in ilişkilerine bakış açısına odaklanan Priscilla filminde Elvis’i “asla karalamak istemediğini” açıklıyor. film, zehirli bir ilişkiye dönüşen ilk aşkın tasviri nedeniyle olumlu eleştiriler aldı, ancak Elvis ailesi, Graceland’in yanlış tasvirini eleştirdi. Elvis ailesi ayrıca Elvis ile Priscilla arasındaki yaş farkının yanı sıra madde bağımlılığı, sadakatsizlik ve duygusal istismarın tasvir edilmesi nedeniyle […]

Priscilla’nın Elvis Presley Temsilciliği Yönetmen Tarafından Açıklığa kavuşturuldu

Özet

 • Sofia Coppola, Priscilla Presley’in ilişkilerine bakış açısına odaklanan Priscilla filminde Elvis’i “asla karalamak istemediğini” açıklıyor.
 • film, zehirli bir ilişkiye dönüşen ilk aşkın tasviri nedeniyle olumlu eleştiriler aldı, ancak Elvis ailesi, Graceland’in yanlış tasvirini eleştirdi.
 • Elvis ailesi ayrıca Elvis ile Priscilla arasındaki yaş farkının yanı sıra madde bağımlılığı, sadakatsizlik ve duygusal istismarın tasvir edilmesi nedeniyle filmi muhtemelen onaylamıyor. Coppola, Priscilla’nın hikayesini dürüstçe sunmayı hedefledi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Priscilla yönetmen Sofia Coppola, filmin Elvis Presley’i temsiline açıklık getiriyor ve şunu belirtiyor: “Asla kötülemek istemedim3 Kasım’da her yerde vizyona giren yeni film, öncelikle Priscilla Presley’in 1985 tarihli anılarından yola çıkarak Elvis ile olan ilişkisine bakış açısını takip ediyor. Elvis ve Ben. Priscilla özellikle Cailee Spaeny ve Jacob Elordi’nin başrol performansları için olumlu eleştiriler aldı, ancak Elvis ailesi başta olmak üzere filmin ikonik Rock and Roll Kralı tasvirine karşı çıkanlar da var.

Yakın zamanda yapılan bir röportaj sırasında Toplam film (aracılığıyla OyunlarRadar+), Coppola konuya açıklık getirdi Priscilla Elvis Presley’in filmin temsilio olduğunu belirterek “Asla kötülemek istemedimYazar-yönetmen, filmi hazırlarken Priscilla Presley ile çok konuştu ve yapımcının öncelikli hedefi hikayenin kendi tarafına odaklanmaktı. Coppola’nın yorumlarının tamamını aşağıda okuyun:

Hazırlanırken onunla çok konuştum. Kendini ulaşılabilir kıldı. Onun bu konuda kendini iyi hissetmesi ve bunun ifade etmeye çalıştığı şeyi temsil etmesi benim için önemliydi. Yani bu bir meydan okumaydı: Yapmak istediğim şeyi nasıl yapacağım, ama aynı zamanda ona saygı duyulmasını ve onun hikayesini anlatmasını da nasıl sağlayacağım? Hiçbir zaman kötülemek istemedim [Elvis]. Eğlenceli anlar oldu, birbirlerini sevdiler, sonra da karanlık anlar oldu ve bunu nasıl dengeleyebiliriz ki tek yönlü çok fazla olmasın. Diğer fikirleri düşünmemeye çalıştım. Gerçekten sadece onun hikayesine odaklandım.

İlgili: Priscilla Bitiş Açıklaması


Priscilla Filmi Tepkisi Açıklandı

Priscilla Jacob Elordi, Elvis Presley Cailee Spaeny rolünde

Olumlu değerlendirmelere dayanarak, Priscilla Şöhretle birleşince hızla izolasyon ve nihayetinde kalp kırıklığıyla dolu zehirli bir ilişkiye dönüşen ilk aşkın portresini sunmayı başarıyor. Ama önce Priscilla Hatta vizyona girdiğinde Elvis malikanesi Coppola’nın filmini kamuoyu önünde şöyle eleştirdi: “korkunç“, öncelikle Elvis’in malikanesi Graceland’in hatalı tasvirini eleştiriyor. Ancak Priscilla Presley kendisi bu görüşü paylaşmıyor ve yönetici yapımcı olarak Coppola’nın, Spaeny’nin hassas performansıyla desteklenen kendi bakış açısına odaklanan filmini büyük ölçüde destekliyor. .

Elvis malikanesinin bu teklifi onaylamamasının pek çok olası nedeni daha var. Priscilla Aralarında en önemli yaş farkının yer aldığı film. Elvis, 14 yaşındaki Priscilla ile çıkmaya başladığında 24 yaşındaydı. Coppola’nın filmi bu gerçeği göz ardı etmiyor ve Elvis ailesi muhtemelen son ikonun imajının zedelenmesinden endişe duyuyor. film aynı zamanda onun madde bağımlılığını, sadakatsizliğini ve duygusal istismarını da tasvir ediyor; Priscilla bunların çoğunu anılarında yazıyor. Sonuç, Baz Luhrmann’ınkinden çok daha az yüceltici ElvisCoppola’nın öncelikli hedefi Priscilla’nın hikayesini olabildiğince dürüst bir şekilde sunmaktı.

Priscilla artık her yerde sinemalarda oynuyor.

Kaynak: Total film (üzerinden OyunlarRadar+)

 • Priscilla 2023 <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/06/priscilla-2023-movie-poster.jpg”/>
  Priscilla

  Yayın tarihi:
  2023-10-01

  Müdür:
  Sofya Coppola

  Döküm:
  Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Dagmara Dominczyk

  Değerlendirme:
  Henüz derecelendirilmedi

  Çalışma süresi:
  110 Dakika

  Türler:
  Biyografi, Dram, Müzik

  Yazarlar:
  Sofia Coppola, Priscilla Presley

  Stüdyo(lar):
  Daire Resimleri, Amerikan Zoetrope

  Distribütör(ler):
  A24

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow