Heyecanlı son açıkladı: Clint and Present’a ne olacak?

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-18T09:45:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-18T09:45:10 Ryan Reynolds ve Will Ferrell imzalı A Christmas Carol’ın yeni uyarlaması Spirited bugün Apple TV+’ta. Geçmişi, bugünü ve geleceği boyunca bir yolculuğa çıkan ve Noel Günü’nde yenilenmiş bir ruh, neşe ve cömertlikle uyanan soğuk kalpli riyakar Ebenezer Scrooge’un hikayesini herkes bilir. Peki ya onun aydınlanmasından sorumlu olan […]

Heyecanlı son açıkladı: Clint and Present’a ne olacak?

Yayınlanan: 2022-11-18T09:45:00

Güncellenmiş: 2022-11-18T09:45:10

Ryan Reynolds ve Will Ferrell imzalı A Christmas Carol’ın yeni uyarlaması Spirited bugün Apple TV+’ta.

Geçmişi, bugünü ve geleceği boyunca bir yolculuğa çıkan ve Noel Günü’nde yenilenmiş bir ruh, neşe ve cömertlikle uyanan soğuk kalpli riyakar Ebenezer Scrooge’un hikayesini herkes bilir.

Peki ya onun aydınlanmasından sorumlu olan üç ruh? Bu aslında, “bir iş için bölünmeye neden olan” “kurtarılamaz” Clint Briggs’i (Reynolds) alan bir hayalet olan POV of Present’ın (Ferrell) klasik masalını döndüren, çıtır çıtır bir Noel müzikali olan Spirited’ın asansör konuşması. ”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ayak parmaklarını birbirine vuran yolculukları iyi bir öğleden sonra geçirmelerini sağlıyor – incelememize buradan göz atın – ve Spirited’ın sonu, kapıyı daha fazlası için açık bırakıyor… yoksa öyle mi? Hadi kazalım.

Heyecanlı son açıkladı: Clint and Present’a ne olacak?

Filmin son üçte birinde, Şimdiki Zaman’ın aslında bir zamanlar “kurtarılamaz” olarak kabul edilen Scrooge olduğunu öğreniyoruz. Jacob Marley (Patrick Page) tüm hatalarını telafi ettiğinde ısrar ediyor, ancak Clint, Present’ın emekli olması ve istediği hayatı yaşayabilmesi için gerçek dünyaya dönmesi gerektiğine inanıyor; namı diğer, Kimberly (Octavia Spencer) ile birlikte olmak ve birlikte bir aile kurmak.

Duygusal bir baladın ardından emekli olur ve Clint’in Noel partisinde Kimberly ile tanışır, ancak bu sefer gerçek bir insandır, birinin onu görmesine izin veren bir Hayalet değildir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bu arada Clint, Ghost of Christmases Yet To Come ile uğrak yerinin geri kalanına devam etmek zorunda kalır ve film üzücü bir hal alır: yeğeni Wren (Marlow Barkley) onun tavsiyesini dinleyip Josh’un (Maximillian Piazza) videosunu yayınlarsa , okul konseyindeki rakibi, ardından gelen zorbalık nedeniyle sonunda kendini öldürecek.

Clint ve Present buz pateni pistine koşup onun bunu yayınlamasını engelliyorlar ama yeterince hızlı değiller… çünkü ona önce Kimberly geldi ve ona “onu o kişi yapan seçimleri” dedi ve o da bunu yüklememeye karar verdi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Şimdiki kafa karışık. Clint kurtarıldığı için şarkı söylemenin ve dans etmenin başlamasını bekliyor – ama öyle görünüyor ve Clint de aynı fikirde. “Önümüzdeki hafta işe geri döneceğim ve yaptığım şeyi yapmaya devam edeceğim” diyor ama Present ikna olmuş değil; birdenbire, tamamen kurtarılma fikri beyhude görünüyor.

Spirited'da Will Ferrell ve Ryan ReynoldsApple TV+

Bir çılgınlık anında, hayalete dönebilmek için bir otobüsün önüne geçmeye çalışır ama Clint onu yoldan çeker. Aniden zaman durur – en büyük fedakarlığı yaptığı için sonunda kurtarıldı. Başka bir şarkı olan “Do A Little Good”dan sonra, kötü bir dönüş olur: zaman devam eder ve otobüs tarafından öldürülür. Marley ona, “Sonucu olmasaydı fedakarlığının hiçbir anlamı olmazdı,” dedi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Carrie (Andrea Anders) ile öbür dünyaya gitmek yerine, bir fikri vardır: Şimdiki zaman kisvesini üstlenmeye karar verir ve sonraki uğrak yerleri üzerinde çalışması için Carrie’yi yanına alır. Şu anda Kimberly ve iki çocuğuyla banliyöde yaşayan Present’a son bir ziyarette bulunur. Sonunda, hepsi sonsuza dek mutlu yaşıyorlar.

Yine de bir Spirited 2 beklemeyin. Yönetmen Sean Anders, Dexerto ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi: “İzleyicinin, bu karakterlerin hikayenin ötesinde yaşamları olduğu hissine sahip olmasını istedik. Bir devam filmi hazırlamaktan çok bununla ilgiliydi.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Spirited artık Apple TV+’ta.

Teknory