Hideki Kamiya, YouTube Kanalında Platinum Sonrası Oyunları Başlatıyor, Emekli Olmayacağını Söyledi

Platinum Games’in kurucu ortağı Hideki Kamiya geçen ay stüdyodan ayrıldığını açıklamıştı. Onu 2006 yılında Japonya’nın Osaka kentinde kurduktan sonra Bayonetta ve The Wonderful 101 gibi oyunlar üzerinde çalışarak ayrılma nedenini havada bıraktı. Sadece şunu söyledi: “Bu, kendi inançlarıma dayanarak uzun uzun düşündükten sonra geldi” ve “bu sonucun en iyisi olduğunu” hissetti. Şimdi, sadece birkaç hafta […]

Hideki Kamiya, YouTube Kanalında Platinum Sonrası Oyunları Başlatıyor, Emekli Olmayacağını Söyledi

Platinum Games’in kurucu ortağı Hideki Kamiya geçen ay stüdyodan ayrıldığını açıklamıştı. Onu 2006 yılında Japonya’nın Osaka kentinde kurduktan sonra Bayonetta ve The Wonderful 101 gibi oyunlar üzerinde çalışarak ayrılma nedenini havada bıraktı. Sadece şunu söyledi: “Bu, kendi inançlarıma dayanarak uzun uzun düşündükten sonra geldi” ve “bu sonucun en iyisi olduğunu” hissetti. Şimdi, sadece birkaç hafta sonra, Kamiya, uygun bir şekilde “Hideki Kamiya Kanalı” olarak adlandırılan bir YouTube kanalı açtı ve ilk videosunda, ilk olarak tarafından bildirildiği üzere emekli olmadığını açıkladı. VideoOyunlarChronicle.

Videoda, Kamiya’nın muhtemelen bir kutu süs eşyası ve daha fazlasıyla ofisinden ayrıldığını ve ardından bir Lamborghini ile ayrıldığını görüyoruz. İlk videoda şu anda işsiz olduğundan bahsediyor ve insanların kanalına abone olması gerektiği konusunda şaka yapıyor. VideoOyunlarChronicle Kamiya’nın aslında bir süredir işe gitmediğini söylediğini bildirdi.

“Sanırım bırakmaya karar vermemin üzerinden yaklaşık üç ay geçti” diyor. VideoOyunlarChronicle. “Ayrılmaya karar verdiğimde tüm bu oyuncakları falan temizlemek zorunda kaldım. Temizliği bitirdikten sonra evdeydim ve ücretli izinimi kullanıyordum.”

Neden ayrıldığını tartışırken “bunu açıklamamın hiçbir yolu yok” diyor ve nedenini belirsiz bırakıyor. Ancak şöyle devam ediyor: “Bir oyun yaratıcısı olarak inançlarımı takip etmek istediğim için şirketten ayrıldım [to] Doğru olduğunu düşündüğüm yolu seç ve yoluna devam et. Evet, yani henüz emekli olmayacağım. Oyunlar yaratmaya devam etmek istiyorum.”

Ancak şimdilik Kamiya, Platinum Games’ten ayrılışına eklenen rekabet yasağı maddeleri olan “nedenler” nedeniyle bir yıl boyunca oyunlarda çalışamayacağını söylüyor. VideoOyunlarChronicle notlar.

Daha fazla bilgi için Kamiya’nın ayrılış duyurusunu okuyun.

Kamiya, artık orada olmayan ve bu yılın başlarında Tango Gameworks’ten ayrılan Shinji Mikami ile birlikte Platinum Games’i kurdu. Bazı hayranlar Kamiya ve Mikami’nin yeniden bir araya geleceğini umuyor ancak bu noktada olacaklarına dair bir belirti yok. Kamiya’nın bir YouTube kanalı kurma fikri, YouTube’u yaratan Masahiro Sakurai’nin fikrine benziyor. Masahiro Sakurai, oyun Yaratma YouTube kanalında Switch’in yaşam döngüsünün başlarında Super Smash Bros. Ultimate’ın piyasaya sürülmesinin ardından işten biraz zaman ayırırken.

[Source: VideoGamesChronicle]


Kamiya’nın bundan sonra ne yapmasını umuyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow