Hollywood Stüdyoları Yazarların Anlaşmaya Varmaktansa Evlerini Kaybetmesini Tercih Eder

İşte size bazı şok edici haberler: Haberlere göre, Hollywood stüdyoları WGA ile pazarlık yapmak istemiyor. Yazarlar Grevi. Hayır, stratejileri aslında işgücünü aç bırakmak ve hepsini fiilen iflas ettirmek. Birkaç stüdyo yöneticisi, Yazarlar Grevi hakkındaki görüşlerini isimsiz olarak tartıştı (aracılığıyla Son teslim tarihi), şu anda 71. gününde. İçeridekilere göre plan, esasen “WGA’yı kırmak”. Ek olarak, bu […]

Hollywood Stüdyoları Yazarların Anlaşmaya Varmaktansa Evlerini Kaybetmesini Tercih Eder

İşte size bazı şok edici haberler: Haberlere göre, Hollywood stüdyoları WGA ile pazarlık yapmak istemiyor. Yazarlar Grevi. Hayır, stratejileri aslında işgücünü aç bırakmak ve hepsini fiilen iflas ettirmek.

Birkaç stüdyo yöneticisi, Yazarlar Grevi hakkındaki görüşlerini isimsiz olarak tartıştı (aracılığıyla Son teslim tarihi), şu anda 71. gününde. İçeridekilere göre plan, esasen “WGA’yı kırmak”.

Ek olarak, bu stüdyo başkanlarının, Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği’nin geneliyle birlikte, Screen Actors Guild de greve gitse bile, WGA ile müzakere etmeye niyeti yok.

Aslında bir yönetici, “Oyunun sonu, sendika üyeleri dairelerini ve evlerini kaybetmeye başlayana kadar işlerin uzamasına izin vermektir” diyecek kadar ileri gitti. İçeriden başka bir kişinin bunu “acımasız ama gerekli bir kötülük” olarak nitelendirdiği bildirildi.

Mario Tama / Getty Images aracılığıyla fotoğraf.

Bu büyük boyutlarda bir skandal olmalı – üç yıldır süren bir salgından yeni çıkıyoruz. Ortalama bir yazarın, ortalama yöneticinin sahip olduğu gibi Hollywood Tepeleri’nde bir malikanesi yoktur. Ve Amerikalıların bir Sağ sendikalara, öyleyse WGA’yı ‘kırmak’ hakkında bu konuşma nedir? Bu onların haklarına tecavüz değil midir?

İnsanlar sevdiklerini, evlerini, gelirlerini kaybetti ve onlara böyle mi davranılıyor? Açıklamanın yapıldığı duygusuzluk kesinlikle çok etkileyici; bu kadar trajik bir şekilde gerçek olmasaydı, bir komedi skeçinden fırlamış gibi olurdu. Yazarları evlerini kaybetmeye zorlamak tam olarak neden “gerekli bir kötülük”? Özellikle ne zaman grev sonunda daha pahalı olacak WGA ile bir anlaşma yapmaktan daha fazlası!

Patronunuz size küçük bir zam vermektense evinizi kaybetmenizi tercih edeceğini söylese buna katlanır mıydınız? Yapay zekanın yerinize geçmeyeceğine, çalışmanızın varoluştan silinmeyeceğine veya sizi işle boğup size fıstık ödemeyeceklerine dair ekstra bir güvence mi? Bu aynı zamanda temassız bir ifade – yöneticiler finansman, planlama ve diğer lojistik çabaları sağlar, ancak altlarında çalışan yazarlar veya aktörler olmasaydı, zenginliklerinin ve başarılarının hiçbirine sahip olamazlardı.

Çalışanlarının evsiz kalmasının “gerekli bir kötülük” olduğunu öne sürmek için – hayır. Bu senaryoda kesinlikle ‘kötü’ bir şeyler var, ama o isimsiz yönetici kimdi? Yanlış anladılar. Bu durum daha büyük bir şey haline geldi – tüm işçilerin hakları, destekledikleri patronların saygısı için mücadele etme hakkı, kendi hayatlarını yönetme hakkı ve onur hakkı ile ilgili. Bu rapor, AMPTP’nin lanet olası bir kınanması olmalıdır. Aslında, burada bir Destek sayfası WGA’da çalışamayanlar için — eğer yapabiliyorsanız işçilerin haklarını destekleyin.

Teknory