Honda Del Sol’un En Harika 10 Özelliği

Del Sol, motor seçeneklerini normal Civic ile paylaştı ve temel özellikli S donanımları 106 beygir gücü, 1.6 litre motor aldı. Orta özellikli Si kaplamalar aynı motoru kullandı, ancak 127 beygir gücüne hafif bir güç artışı ile ve üst düzey VTEC kaplamaları bunun üzerine fazladan 33 beygir kazandı (üzerinden honda). Honda’nın VTEC teknolojisi o zamanlar en […]

Honda Del Sol’un En Harika 10 Özelliği

Del Sol, motor seçeneklerini normal Civic ile paylaştı ve temel özellikli S donanımları 106 beygir gücü, 1.6 litre motor aldı. Orta özellikli Si kaplamalar aynı motoru kullandı, ancak 127 beygir gücüne hafif bir güç artışı ile ve üst düzey VTEC kaplamaları bunun üzerine fazladan 33 beygir kazandı (üzerinden honda). Honda’nın VTEC teknolojisi o zamanlar en ileri teknolojiydi ve Del Sol’un en üst özellikli motoruna, satışta olan herhangi bir doğal emişli motor arasında litre başına en yüksek beygir gücü derecesini vermesine yardımcı oldu. Arabalar). Burası ayrıca Del Sol’un en büyük pazarlama kusurlarından birinin ortaya çıktığı yer: VTEC olarak adlandırılan en üst düzey donanıma rağmen, orta özellikli Si donanımlar, daha az güçlü olsa da VTEC teknolojisine sahip bir motora sahip.

Bu bildirildi biraz kafa karışıklığına yol açtı Bu karışımın potansiyel satışları ne kadar etkilediği net olmasa da, müşteriler arasında VTEC donanım ve VTEC motor teknolojisi arasındaki fark konusunda. Kafa karıştırıcı isimlendirmenin yanı sıra, otomobilin nispeten sıradan motor serisi sahiplerine önemli bir avantaj sağladı: Bakımı normal bir Civic kadar kolaydı ve uzun vadede maliyetleri düşürmeye yardımcı olan parçalar da kolayca bulunabiliyordu.

Teknory